Skocz do zawartości

Subaru Impreza WRC 1:24 | Petter Solberg | Akropol 2003


kriskristoffers

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuuugiej przerwie postanowiłem powrócić do "świata żywych" i coś podłubać. Okazją jest konkurs "Auto Mistrza" organizowany przez forum modelarskie http://www.modelowanie.fora.pl

 

Oczywiście jako zapalony Subaromaniak buduję Japońskie auto w barwach Petter Solberg & Phil Mills z rajdu Akropolu 2003. Replikę auta z rajdu asfaltowego już mam teraz pora na szuter. Baza to Tamiya Japan 2004 - model dostarczyła firma MF-Zone    :D

 

e1b0e2f0e28a03e7.jpg

 

 

Kalkomania Reji i kolor bazowy 02C z palety ZeroPaints

 

97e46395680cc9ea.jpg

 

505e5dec961e7d12.jpg

 

Zestaw nowych farb - oczywiście akryle Tamiya 

ebcd800cf456ec92.jpg

 

No i coś żeby było jak te farby użyć - Aero z dyszami 0,2, 0,3 i 0,5 mm

6d661c80a8b9da9d.jpg

 

 

W oczekiwaniu na zderzak kilka myśli na temat kasty i klatki. Przejrzałem dokumentację i klatka do przerobienia + nawiercenie otworów na daszek i jedną antenę 247656acf4daea9a.jpg

 


Mała poprawka jednak z tyłu są 2 krótkie anteny

 

103be05209817557.jpg

 

9d774f9a8e8c9d7e.jpg


 

 

 

 

Brak czasu na warsztat (wypad na Plejady), ale coś tam się dzieje. Wstępna obróbka klatki i przedniego zderzaka w toku a1bc053360090ee3.jpg

Edytowane przez KrisKristoffers
  • Lajk 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Woyt to jest nas dwóch ;)

Chyba limit zbiegów okoliczności wyczerpany :)

 

 

 

To macie ze mną przerąbane bo merytoryka na pierwszym miejscu przy wykonie modelu

Aż taki szczegółowy to ja nie jestem, daaawno temu składałem mnóstwo modeli, teraz powoli wracam, głównie żeby pokazać chłopakom, dać im czegoś innego niż tablet i minecraft :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty, tylko ciężko przekonać młodych do "grzebania" przy modelach bo potrzebna cierpliwość. Moje motto modelarskie "ma być jakość, a nie jakoś" to dobry kierunek czego życzę wszystkim "budowniczym"  :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@KrisKristoffers, szacunek za dokladnosc! Mozesz cos wiecej powiedziec nt. przerobek? Jak to wykonujesz dokladnie?

PS w koncu wzialem sie w garsc i zakupilem czesci do mojego ambitnego projektu BRZ Dakar buggy ;) Niestety baza DT-02 przyjdzie w komplecie, zlozona - ale trudno bylo sie oprzec pokusie, bo znizka byla 60% :o Zaoszczedzone fundusze przeznacze na tuning zawieszenia itp... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wrzucać tutaj etapy pracy równolegle z forum modelarskim to możesz obserwować. Na razie wycinam części z ramek, szlifuję płuczę w płynie do naczyń i przygotowuję na podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Prace idą do przodu - części po podkładzie niedługo aerograf w dłoń  :grin: 

 

Buda i elementy klatki w białym podkładzie Tamiya. Na podkład pomalowałem wstępnie linie podziału następnie baza Zero Paints

 

cae9a74f3f2eba43.jpg

 

2637cc9077dff340.jpg

 

Pozostałe elementy szary podkład Gunze

 

216084d3f15c8922.jpg

 

3b3b828951ef755f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Urlop, urlopem ale warsztat mozolnie do przodu. Baza 02C w gotowości na przyjęcie porcji bezbarwnego ;)

 

c8eba6c1c551d1eb.jpg

 

 

Podwozie w trakcie obróbki i  mam nadzieję że w tygodniu będzie można składać jak dokończę zawieszenie.

 


7b49e35173480ff9.jpg

 

cd02d712db025f69.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja nr 2 bardziej mi odpowiada ;) Chociaż przyznam, że moim zamiarem było testowanie na modelu różnych wersji malowania (kolory, motywy). Tak, wiem, że teraz są od tego komputery ;) Na takim ładnym, to już będzie szkoda, za to w gablotce będzie ozdobą mieszkania :) Więc w skrócie - poproszę więcej info na pw, może jakąś fotkę? :)

Aha, wiem, że np. Tamiya miała hawka STI 1:24, ale przeszukałem net i wygląda, że się wysprzedał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz wszystko co potrzeba to Ci zbuduję np. takie coś:

 

http://www.wahwahmodelshop.com/product/fujimi-03669-124-id-83-subaru-impreza-sedan-wrx-sti-2005/

 

Kolor wtedy raczej jednolity + detale jakieś fototrawione, chyba że chcesz wersję rajdową ale to droższy gips bo trzeba transkit kupić 

 

http://www.spotmodel.com/product_info.php?products_id=2669


 

 

Aha, wiem, że np. Tamiya miała hawka STI 1:24, ale przeszukałem net i wygląda, że się wysprzedał

 

Tamiya nie miała nigdy Hawka tylko BUGA w wersji cywilnej - taki stoi u mnie na półce. Z wersji rajdowych Tamka skończyła na Japonii 2004 - baza na której właśnie powstaje ten model. Mam jeszcze cywila BRZ do zrobienia ale czeka w pudle na drugi rok  :)

Edytowane przez KrisKristoffers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...