Jump to content

Sprzęgło - stopień trudności

Wiatrak

Recommended Posts

Hejka,

jakie ssą czynności do wykonania by wymienić sprzęgło? Jak bardzo to czasochłonne, oprócz sprzęgła jakieś inne części/płyny są potrzebne?

Pozdrowienia.

Ja wymiEnialem ostatnio w swoim Legacy 2.0 99r. Trzeba zdjac dolot powietrza,odkrecic rozrusznik,sterowanie sprzegla,poodpinac wszystkie wtyczki idace do skrzyni,zdjac wydech,odkrecic wal,wybic zabezpieczenia przy przegubach przy skrzyni zeby zdjąć półosie,odkrecic linke czy lizaka od sterowania biegami,odkrecic skrzenie i ja zdjac,wtedy mozemy odkrecic sprzeglo. To chyba wszystko. Potem zlozyc w odwrotnej kolejnosci. Mozna przy okazji wymienic olej w skrzyni i dyfrze. Mi to zajelo z kolega okolo 6-7 godzin przy piwku i przerwami na papierosa. 

Ile przesuniesz ten silnik do przodu? Jak dla mnie męczarnia, bo skrzynia cały czas jest. 

Widać różne szkoły, ale ja wolałbym ściągnąć skrzynię. Poza śrubami silnik/skrzynia które w obydwu przypadkach trzeba odkręcić, dochodzi raptem:

wał, półosie (kołki), podpora skrzyni i mocowanie lewarka zmiany biegów

Skrzynie wyciągasz i masz piękny dostęp.

Ja wymienialem bez zdejmowania skrzyni jest na tyle miejsca aby spokojnie wymienic a chlodnica klimy zostaje :)

Niby tylko podpora wal mocowanie.lapanitd itp i sie zbiera :)