Skocz do zawartości

przekażnik pompki paliwa


tom669

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie mi zgasło auto możliwe, że z braku paliwa :sad: nie dojechałem do stacji...

jednak w tym właśnie momencie dało się przez chwilę wyczuć zapach jakby palonego plastiku, wlałem 5l zakręciłem i...nic

czyżby spaliła się pompka paliwa :?: czy też może 5l to za mało i dolanie coś da :?:

HELP :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nic nie wiem, bo jestem w pracy i czekam aż mi go ktoś pomoże zholować na parking, :???: i wygląda na to, że dopiero jutro rano będzie to możliwe :mad:

chyba, że ktoś na forum dałby radę (stary Mokotów, z górki niecałe 2 km :cry: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom, to moze byc pompa.... mialem tak samo w sierpniu :/

na szczescie nie sama pompa, a przekaznik

tak jak pisze aflinta, sprawdz czy slyszysz prace pompy po wlaczeniu zaplonu - jezeli nie, to sprawdz czy dochodzi do niej prad (jezeli nie, to padl przekaznik, jezeli jest prad, to padla pompa)

qcze, mialbym blizej, to bym pomogl w holowaniu :mrgreen:

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom, to moze byc pompa.... mialem tak samo w sierpniu :/

na szczescie nie sama pompa, a przekaznik

tak jak pisze aflinta, sprawdz czy slyszysz prace pompy po wlaczeniu zaplonu - jezeli nie, to sprawdz czy dochodzi do niej prad (jezeli nie, to padl przekaznik, jezeli jest prad, to padla pompa)

tez mi sie tak wydaje moim skromnym zdaniem

 

qcze, mialbym blizej, to bym pomogl w holowaniu :mrgreen:

pozdrowka

cheers mate :grin: (czy jakoś tak....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciężko będzie ci dotrzeć do tego przekaźnika...Znajduje się on w lewym końcu deski rozdzielczej, zaraz pod deską, duuuużo wyżej od skrzynki bezpiecznikowej. Są tam umieszczone poprzecznie do kierunku jazdy dwa przekaźniki: niżej p.zapłonu (wtyczka brązowa) i powyżej niego p.pompy paliwowej (wtyczka zielona), (obydwa p. mają walcową, aluminiową obudowę).

Jednak zanim wyruszysz na jego poszukiwania, prościej będzie ci sprawdzić(co sugerował Kogii ), czy dociera napięcie do pompy - wystarczy znaleźć wtyczke pod tylną kanapą z prawej strony.

PS. Tu jest schemat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, wczoraj szukałem przekażnika pod deską rozdz. i nie znalazłem :shock: ale ażtak głęboko nad bezpiecznikami jeszcze nie-zaraz idę szukać :grin:

sprawdziłem, że nie dochodzi napięcie do pompki-w kombi jest dostęp do niej po zdjęciu wykładziny w(zagraconym :mrgreen: )bagażniku pod metalową pokrawką na 4śruby

DZIĘKI za wskazówki-bez nich niewiele bym zdziałał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem, ale to nie koniec problemów :cry: pozostaje pytanie zasadnicze:jak się dostać do tego przekażnika, żeby go wymienić?-może jest jakiś tajemny sposób(np.odkręcam "jedną" śrubkę i wyciągam całą wiązkę kabli zasłaniających mi dostęp do rzeczonego przekaźnika) :roll: czy ktoś ma doświadczenie w tej kwestii i chciałby się nim podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem, ale to nie koniec problemów :cry: pozostaje pytanie zasadnicze:jak się dostać do tego przekażnika, żeby go wymienić?-może jest jakiś tajemny sposób(np.odkręcam "jedną" śrubkę i wyciągam całą wiązkę kabli zasłaniających mi dostęp do rzeczonego przekaźnika) :roll: czy ktoś ma doświadczenie w tej kwestii i chciałby się nim podzielić?

 

Zamęczysz się :mrgreen: Przypchnij to jakoś to wymienie Ci bezplatnie :mrgreen:

ps.Czy jest zasilanie na pompie bo moze to nie przekaznik :shock: :cool:

Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja miałem z nim styczność przy okazji zdjętej deski rozdielczej :wink: .

Próbowałeś może potwierdzić awarje tego przekaźnika, sprawdzając, czy ECU daje mu napięcie? Tylko może niech ktoś doświadczony potwierdzi, że dopięcie zwykłego woltomierza do pracującego ECU jest 100% bezpieczne, bo ja myśle, że tak, ale ja to się lubię uczyć nz błędach, a one potrafią kosztować.. :roll: Jakby co to mogę podesłać tabele "Control Unit I/O Signal"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro dotarłeś do niego, to kwetia wypięcia wtyczki nie powinna chyba stanowić problemu, i ... warunek o którym nie pomyślałem - masz już drugi przekaźnik na wymiane?, bo wpinasz ten drugi i jedziesz, a przy wolnym czasie ładnie go tam montujesz w objemkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamęczysz się Przypchnij to jakoś to wymienie Ci bezplatnie

ps.Czy jest zasilanie na pompie bo moze to nie przekaznik

Pozdr.AK

_________________

Panie Andrzeju szanowny, dopchałbym do Pana auto nawet z Dakaru.....tylko te korki na AL.Krakowskiej :evil:

No ale skoro dotarłeś do niego, to kwetia wypięcia wtyczki nie powinna chyba stanowić problemu, i ... warunek o którym nie pomyślałem - masz już drugi przekaźnik na wymiane?, bo wpinasz ten drugi i jedziesz, a przy wolnym czasie ładnie go tam montujesz w objemkę.
rzeczywiście najpierw warto kupić nowy przekażnik, chociaż po przeczytaniu paru światłych uwag na tym forum już wcale nie jestem pewien, czy to właśnie tu "jest pies pogrzebany" :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro dotarłeś do niego, to kwetia wypięcia wtyczki nie powinna chyba stanowić problemu, i ... warunek o którym nie pomyślałem - masz już drugi przekaźnik na wymiane?, bo wpinasz ten drugi i jedziesz, a przy wolnym czasie ładnie go tam montujesz w objemkę.

Nie pamiętam ile ale tani to on nie byl(ten przekaznik).Może ktos pozyczy :?:

Dopchnąć lub dociągnac możesz sie w nocy .Kluczyk i tel do siebie zostaw w motelu.

Pozdr.AK

jezeli AT to laweta :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się wymontować przekaźnik :smile: (Panie Andrzeju, dziękuję za pomoc, ale do wypłaty jeszcze kilka dni i nie mam nawet na lawetę :cry::evil: )

sprawdziłem, że przekaźnik "cyka" po podłączeniu napięcia, jednak wygląda na to, że nie zamyka obwodu "sterowanego" :sad: czyli chyba jest popsuty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...