Skocz do zawartości

Niskie sprzęgło


Pitz

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Legacy zaczyna coraz niżej brać sprzęgło. Wiem, że może się już kończyć (143 tys na diesla to sporo), ale tak biorąc na logikę, to chyba powinno brać wysoko jak się kończy?

Regulacji tam przecież nie ma, jest hydraulika. Ktoś z własnego doświadczenia coś wie w temacie? Czy kończące się sprzęgło może powodować takie objawy? Teraz bierze z centymetr nad podłogą.

Trochę nie chcę rozbierać sprzęgła jeśli jeszcze może pożyć, a problem leży gdzie indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest regulacja przy pedale, która pozwala ustawić miejsce 'brania'. Nie znam szczegółów procedury regulacji, znam efekty ;)

No właśnie nie ma. Ponoć tak się objawia kończące się sprzęgło, czyli rekordu z 144 tysiącami raczej nie zrobię... :angry:

Trzeba będzie świnkę rozbić po długim weekendzie... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak potrzymasz na sprzęgle nie masz wrażenia że samo powoli schodzi ? podobnie miałem jak mi się pompka sprzęgłowa kończyła.

Nie. Nic bardziej niezwykłego niż niskie branie. Rozłącza też jeszcze do końca, ale bierze centymetr nad podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na pewno jest regulacja przy pedale, która pozwala ustawić miejsce 'brania'. Nie znam szczegółów procedury regulacji, znam efekty ;)

No właśnie nie ma... :unsure:

 

W Nowym Sączu znaleźli... ;)

Swoją drogą: ja tam wolę nisko biorące sprzęgło. I po wymianie właśnie obniżali mi 'punkt brania'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...