Skocz do zawartości

Akumulator do forestera SBD 2010


archilopi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne koleżeństwo  - jak zwykle jak trwoga to do .... forum ;-)

 

Przeszukałem wczoraj forum i jakoś jednoznacznie problemu nie rozwiązałem dlatego ośmielam sie założyć wątek:

 

Jaki akumulator do forestera diesel rocznik 2010? Oryginał ma już jakby nie było 6 lat i jeszcze kręci bez dodatkowych postojowych doładowań.

Po wczorajszym przeglądzie na 90 tys. ponoć z pomiarów aparaturą wychodzi że będzie do wymiany w najbliższym czasie.

Serwis proponuje tzw "oryginał oferowany przez firmę Subaru" który podobno okazuje sie być produktem firmy Banner. Cena 630 zł. :blink:

Twierdzą że tylko z takim nie będzie problemów, że temat podobno przerobili i każdy zamiennik nie sprowadzony drogą oficjalną nie działa jak należy a i wymiarowo są problemy. Oczywiście podobno nawet gdybym chciał to takie aku Bannera sam nie kupię bo go nie ma w sprzedaży "poza serwisowej".

 

Troche przekombinowane moim zdaniem zwłaszcza że ten oferowany to nie jest ten z pierwszego montażu (panasonic) a i cena dwa razy więcej niż rynkowa aku o podbnych parametrach jak panasonic.

Wg instrukcji aku dla diesla: 12V, 640 Ah, niestety na obudowie panasonica parametrów brak :(

 

Grzebałem na forum ale w zasdzie trafiłem na wątek z aku dieslowego do legacy SBD gdzie polecają:

Bosch S4 (S40 26) 70Ah (P+)
Varta Blue Dynamic E23 12V 70Ah 640A (P+)

 

tutaj wątek:

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/67826-akumulator-do-legacy-diesel-08/?hl=akumulatory#entry1939727

 

 

Ale czy u mnie jest taki sam alternator, prąd ładowania, rozruchowy itp.????

 

Zatem: jaki możecie polecić? Z góry dzięki za porady. Pzdr

 

Edytowane przez archilopi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz sobie na strone varty kliknij znadz akumulator zaznacz parametry auta i wyskoczy ci jaki aku z varty pasuje do twojego auta. Na jakiej podstawie aso oznajmilo ze niedlugobedzie do wymiany fusy??

Bo pomiary wskazuja na to ze albo aku jest dobry albo nie. Nie ma takiej opcji ze jest dobry ale niedlugo bedzie do wymiany. Jezdzij i sie nie martw a jak przestanie krecic to kupisz nowy varty bosha yuasy czy co tam bedziesz chcial

A i napisz ktore to aso.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się nieźle nakombinował,żeby te brednie akumulatorowe "uzasadnić" pseudotechnicznie. :mrgreen: Marketingowo wzorowo. ;)

Kierując się instrukcją obsługi,można swobodnie dobrać akumulator z tych dostępnych na rynku.Trwałość baterii zależy od jej jakości wykonania,sprawności obwodu ładowania i obwodu rozrusznika,dopiero na końcu są parametry doboru baterii do modelu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te fusy to jakieś ustrojstwo Mitsubishi na którym podają "stan"  i aktualny poziom naładowania.

A żeby było śmieszniej to wg tego czegoś "stan" mojego aku wzrosło z wiekiem, bo w 2014 miałem gorszy niż w 2015  :biglol: .

Jak wygrzebie te wydruki to wstawie. Z wczoraj mi nie dali

Dlatego ich opinie zweryfikuje, ale tak czy śmak z wymianą musze sie oswoić bo jak pisałem wczesniej mój panasonic ma już 6 lat.

??? kóre ASO, a jak podglądają? będe miał przerąbane :unsure: i taxe x2.

 

wydruki odgrzebane. aku jak dobre wino z wiekiem coraz lepsze. podobno na wczorajszym strzałka "stan" w środku (czyli na granicy przydatności) a naładowanie 50%

 

 

post-6372-0-14558300-1461761767.jpg

 

 

 

Edytowane przez archilopi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco ponad m-c temu wymieniłem fabrycznego Panasonica na Tuborg Japan 70Ah 630A (TA570-412). Jestem zadowolony (webasto w użyciu) polecam.

 

Można też prześledzić TEN wątek na forum.

Dziękuje za odpowiedź. Poszukam tylko czy ja w tym moim tarnówku (patrz Tarnowie) Tuborga znajdę?

Wysyłkowo mam pewne obawy <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuborg to piwo :P

 

@archilopi - kup Centrę Futura o odpowiednich parametrach i będzie git. Jak nie chcesz Centry  to Varta i Exide też będą okey. Te marki na pewno znajdziesz w sklepach stacjonarnych u siebie w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco ponad m-c temu wymieniłem fabrycznego Panasonica na Tuborg Japan 70Ah 630A (TA570-412). Jestem zadowolony (webasto w użyciu) polecam.

 

Można też prześledzić TEN wątek na forum.

No i zaczyna sie mieszanie :wacko: :wacko: :wacko: te Tuborgi to robi "Autopart". Jak wejde na ich stronę to konfigurator wywala mi aku o zupełnie innych parametrach:

 

http://www.autopart.pl/batteries/search/car_type:1/brand:77/brand_model:1864

 

http://www.autopart.pl/batteries/view/600-032

 

i Qr..de bądź tu mądry :(

Edytowane przez archilopi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup Centrę Futura o odpowiednich parametrach i będzie git. Jak nie chcesz Centry to Varta i Exide też będą okey

dokladnie tak i w przypadku naprawy gwarancyjnej duzo latwiej niz z jakims niszowym wynalazkiem :) . Varty sa niezniszczalne ale swoje kosztuja

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, czy wymiana wiąże sie z jakąś specjalną prcedurą serwisową?

Jednym słowem czy moża to zrobić samemu w garażu bez wizyty w ASO?

Pytanie z gatunku głupich ale teściu ma alfe guliette  i tam jak sie odłaczy zasilanie to trzeba  potem na diagnostyce komp. ustawiać.

A i w moim baaaaardzo dawnym kadecie gdzie był jakiś komp. pokładowy, było tak że po odłączeniu od prądu wchodził w tryb awaryjny i trzeba było specjalnego myku żeby pracował normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kup Centrę Futura o odpowiednich parametrach i będzie git. Jak nie chcesz Centry to Varta i Exide też będą okey

dokladnie tak i w przypadku naprawy gwarancyjnej duzo latwiej niz z jakims niszowym wynalazkiem :) . Varty sa niezniszczalne ale swoje kosztuja

 

Kupiłem ten niszowy wynalazek bezpośrednio w podlinkowanym sklepie. Mam na tą baterie 3 lata gwarancji i w razie problemów wymieniają na nowy produkt. :thumbup: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka nie kłóćta sie, zaraz wejdzie temat o wyższości benzyn nad padającymi SBD.

To ja dla uspokojenia dyskusji zatem kolejne pytanie z "durnych":

Czy odłączacie klamy z aku przy doładowywaniu? Mam taką "inetligentny" prostownik z Lidla - coś jak C3 Boscha i podobno przy ich uzywaniu nie trzeba zdejmować klem z akumulatora.

http://www.bemoto.pl/motocykle/akcesoria/test-prostownika-z-lidla/

Tylko cholerka obawiam sie o elektronike czy aby nic nie padnie?

Do tej pory choć nie kręce dużych przebiegów nie miałem potrzeby doładowywać OEM-wego Pansonica,  no to tematu nie zgłębiałem.

 

Edytowane przez archilopi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andgoldi zeby nie bylo  nie twierdze ze ten aku jest zly - wrecz przeciwnie. Niestety moje doswiadczenie z wyrobami "niszowych" producentow jest nastepujace: w przypadku brakow magazynowych na nowy czeka sie i czeka :) Podobnie zreszta jak na czesci do Subaru tez marka niszowa - na pare plastikowcyh bzdetów do naprawy zderzaka czekałem parę miesięcy a jednego to się wogole nie doczekałem i kupilem na wlasna reke. Natomiast z wyrobami popularnych producentow w dodatku krajowych nie ma zadnego problemu z dostepnoscia - tylko o to mi chodzilo bez spiny :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andgoldi zeby nie bylo  nie twierdze ze ten aku jest zly - wrecz przeciwnie. Niestety moje doswiadczenie z wyrobami "niszowych" producentow jest nastepujace: w przypadku brakow magazynowych na nowy czeka sie i czeka :) Podobnie zreszta jak na czesci do Subaru tez marka niszowa - na pare plastikowcyh bzdetów do naprawy zderzaka czekałem parę miesięcy a jednego to się wogole nie doczekałem i kupilem na wlasna reke. Natomiast z wyrobami popularnych producentow w dodatku krajowych nie ma zadnego problemu z dostepnoscia - tylko o to mi chodzilo bez spiny :)

 

A ja na wyłącznik otwierania klapy bagażnika (takie małe plastikowe g...) czekałem aż go wyprodukują - takie jaja :rolleyes: :rolleyes: były.

Bo podobno nie było na magazynie ani w europie ani w japan.

 

A nawiasem ten polecany aku Tuborg Japan 70Ah 630A (TA570-412) to polska produkcja :rolleyes:

Edytowane przez archilopi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy odłączacie klamy z aku przy doładowywaniu? Mam taką "inetligentny" prostownik z Lidla - coś jak C3 Boscha i podobno przy ich uzywaniu nie trzeba zdejmować klem z akumulatora.

Generalnie ładując elektronicznym nie trzeba odłączać, ale elektronicznym "z lidla", to już na własną odpowiedzialność... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andgoldi zeby nie bylo  nie twierdze ze ten aku jest zly - wrecz przeciwnie. (...) bez spiny :)

Bez spiny . Chciałem tylko uspokoić kolegę archilopi, że nie ma potrzeby martwić się o gwarancję na produkt. Generalnie najlepiej jest kupić akumulator w real shop-ie w pobliżu miejsca zamieszkania gdzie łatwiej jest zrealizować gwarancje na produkt.

 

Czy odłączacie klamy z aku przy doładowywaniu? Mam taką "inetligentny" prostownik z Lidla - coś jak C3 Boscha i podobno przy ich uzywaniu nie trzeba zdejmować klem z akumulatora.

Generalnie ładując elektronicznym nie trzeba odłączać, ale elektronicznym "z lidla", to już na własną odpowiedzialność... :D

 

Używam ładowarki EXIDE 12/4 bez odłączania klem i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak jako ciekawostkę to wiecie że Pansoniki można kupić:

http://www.auto-bat.ru/shop/panasonic

 

Tutaj podobny do naszego 95D26L, ale o większej pojemności i prądzie rozruchowym

http://www.auto-bat.ru/shop/702/desc/panasonic-90d26l

 

A co do mojego byłem aku dzisiaj przejazdem  byłem potwierdzić diagnozę w warsztacie. Po pomiarach pod obciązęniem cytuje "na pewno do wymiany przed zimą" ale czy lato pan objeździ to nie wiem". -_-

 

 

Chyba sie zdecyduje na Varta Blue Dynamic E23 12V 70Ah  (P+), cena podobnie jak innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...