Skocz do zawartości

Hydrofor - nie na temat :-)


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie mi zaraz to usuną :-)

Nie chce mi się zakładac konta na jakiś grupach budowlanych :-)

 

Chcę deszczówkę po zbiorniku na szambo wypompowywać tak by było ciśnienie jak w wodociągach.

Czyli jak podłączę zraszacz to będzie ładnie sikało, zwykła pompa do wypompowywania np. basenu nie daje rady by aż takie ciśnienie wygenerować.

 

Co polecacie, jaki hydrofor? Ale nie bomba atomowa na muchę :-)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a probowales pompe do "brudnej wody" ???

dostepne w marketach budowalnych o roznych mocach .wpisz sobie w googlu pompa do brudnej wody albo zanurzeniowa pompa do brudnej wody i zobaczysz jak wyglada

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz w markecie mały hydrofor i zawór zwrotny który ma taki ala filtr z siatki tak by czegoś grubszego nie zassać  . Będziesz miał ciśnienie jak w wodociągu . Koszt 300- 500 zł . Ja mam tak zrobione ze woda z dachu leci do baniaka 1000 l i jak mama podlewa ogród to podpina hydrofor do siec i jest jak z wodociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja miałem gorszy problem, musiałem wpompować.................... beton w dziurę. I kupiłem do tego mały hydrofor 24L. Wyjąłem filtr i wentyl. Nalewałem 10L rzadkiego betonu i fiu spężarką.   Jak beton pompowałem pod sporym ciśnieniem to każdą wodę przepompujesz.

 

PS. Tylko jak beton lałem wiadrem a jak Ty tą deszczówkę wlejesz ??? Hydrofor nie tyle pompuje co stabilizuje ciśnienie aby oszczędzać silnik.  W środku jest membrana a z tyłu ciśnienie powietrza. Najpierw pompujesz w hydrofor, woda spręża powietrze a potem uwalnia się na zewnątrz aż do spadku ciśnienia lub wody.

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...