Skocz do zawartości

Buczenie przy 3-3.5k obrotów


dunbar

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że mój Forek lubi zabuczeć (huczeć) przy przyspieszaniu w okolicach 3-3.5k obrotów. Mniej, ale też słyszalnie w okolicach 1.7-2k (2x mniejsza częstotliwość? jakiś rezonans?). To dzieje się od 3-4 tygodni.

 

Dzieje się tak dopiero po przejechaniu co najmniej pół kilometra (coś musi się rozgrzać?). Im bardziej go docisnę, tym bardziej słychać. To nie jest żaden jazgot, tylko buczenie... coś jak dźwięk, gdy na autostradzie wjedzie się kołami na pasy, które mają obudzić "śpiącą królewnę" zanim wjedzie w bariery. Odnoszę wrażenie (ale to tylko wrażenie), że odgłos dochodzi gdzieś z tyłu.

 

Poza tymi zakresami obrotów wszystko jest jak należy. Nie da się też usłyszeć tego na luzie, silnik musi być pod obciążeniem.

 

P.S. miałem w zeszłym roku spawane luźne osłony termiczne i to nie jest ten rodzaj dźwięku. Tamten był metaliczny, ten jest głuchy.

 

Jakieś pomysły? Łożyska? Mosty? Opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys podobnie objawiało mi sie łożysko, ciezko było dojsc do rozwiazania problemu bo tez musiał sie rozgrzać dopiero. Ale aby przyspieszyc ten proces jechałem: gaz delikatnie przy okazji hamujac i wtedy było juz dobrze słychać , mechanik niebył przekonany ale zaryzykowalismy i wyminiliśmy łożysko i to było trafione. Ale zaznaczam ze nibyło to subaru...tu wszystko jest na odwrót :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...