Skocz do zawartości

Mechnizm otwierania tylnej klapy w kombi 3gen


DETT

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, jest sprawa. Potrzebny mi wymiar linki łączącej zamek tylnej klapy z klamką. Odkąd kupiłem auto bagażnik otwieram za pomocą fikuśnie wygiętej szprychy, która wystaje przez otwór obok klamki.

EueAKJh.jpg

Jak widać z całej linki został tylko pancerz. Chciałbym wiedzieć jak wyglądają końcówki i jaka jest dokładna długość drutu. Może wówczas uda mi się dorobić to w warsztacie motocyklowym.

 

No chyba że ktoś ma taką linkę na zbyciu, to chętnie przygarnę. ;)

 

I jeszcze jedna kwestia związana z tylną klapą. Czy klucz do stacyjki i drzwi powinien otwierać też bagażnik? Bo mój tego nie robi. Trzaśnięty bębenek, czy do bagażnika był osobny klucz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wymieniałem niedawno zamek i jak tylko go odnajdę to podeśle Ci fotki/wymiary tej linki. Jak możesz to przypomnij się na PW w weekend, bo dopiero wtedy będę w domu. Co do zamka w klapie to klucz jest ten sam, prawdopodobnie sam zamek jest tak zasyfiony, że trudno będzie go ruszyć. Nie wiem bo nie próbowałem, ale jeśli da się go wyjąć to wrzuć na noc do wody z sodą oczyszczoną - wyżre cały syf i powinno ruszyć tylko później trzeba dobrze nasmarować NIE DW40.

pozdrawiam.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, klucz ten sam od wszystkiego u mnie. A zamek faktycznie działa tak jakby był użyty pierwszy raz od nowości (w sensie trochę ciężko chodzi a nie ze taką perełka :)) Co do linki to nie wiem jak wygląda ale w serwisie rowerowym do nietypowych przerzutek (do hamulca bym się tak nie odważył ale klapa od bagaja nie odpowiada za bezpieczeństwo) zdażało mi się samemu końcówki robić, mały palnik, linka i cyna. Jak zrobisz cynowego bobla na lince to go potem doprowadzasz pilnikiem do kształtu i już. Wersja porządna to zrobienie tego z lepszego metalu do twardych lutów np mosiądzu.

Edytowane przez kunu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...