Skocz do zawartości

Wyprzedaż rocznika 2015


Jarula

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany zakupem samochodu Subaru w cenie wyprzedażowej ponieważ kwestie rocznikowe mają w moim przypadku znaczenie drugoplanowe w porównaniu z niższą ceną samochodu.

Wielu importerów prowadzi w tej dziedzinie jawną politykę cenową a więc publikuje cennik wyprzedażowy co znacznie ułatwia porównywanie ofert kilku marek. Rozumiem, że SIP prowadzi inną politykę odsyłając po informacje do dealerów. Nie chcę oceniać, które podejście jest właściwsze. W końcu mamy wolny rynek i wolny wybór.

W tym miejscu chciałbym zadać dwa pytania Szanownej Dyrekcji, gdyż mam pewne wątpliwości czy dealer do którego się zwróciłem nie prowadzi jeszcze innej polityki wyprzedażowej.

1. Czy SIP ustala stałe ceny konkretnych modeli (tak jak w cenniku na dany rok) czy też jest to cena w jakiś sposób modyfikowana przez dealera? Jeżeli jest to cena stała to gdzie mógłbym ją poznać ?

2. Czy Klientowi, który dokonuje wyboru auta w okresie wyprzedażowym jest przedstawiana na wejściu cena rocznikowa a dopiero kiedy Klient jest bardziej dociekliwy dealer oferuje cenę wyprzedażową ?


przepraszam oczywiście powinno być w temacie: "Wyprzedaż rocznika 2015".

 

Edytowane przez Urabus
Poprawa tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

1. SIP oczywiście ustala ceny wyprzedażowe i przekazuje je dealerom.

U każdego dealera można więc zobaczyć odpowiedni cennik.

2. W okresie wyprzedaży wszyscy dealerzy oferują ceny podane przez centralę ( przynajmniej w ciągu jak by nie było 17 lat obecności na naszym rynku nie spotkałem się z sygnałem sugerującym inne postępowanie ).

 

Ogólnie śmiem twierdzić, że prowadzimy najbardziej transparentną politykę cenową - w końcu jesteśmy jedynym importerem, na którego stronie można porównać dosłownie wszystko ze wszystkim ( Carspecs ).

 

Natomiast w naszej filozofii marketing na poziomie krajowym jest marketingiem wizerunkowym, nie sprzedażowym ( ten pozostawiamy dealerom ). Stąd też brak jest na naszej stronie cenników wyprzedażowych. Brak też jest krajowych ogłoszeń dotyczących kampanii wyprzedażowych z naszej strony.

Finalnie - nabywcy Subaru zazwyczaj, mówiąc kolokwialnie, "wiedzą czego chcą". Zachęcanie samą ceną samochodu nie jest naszą domeną - wiadomo, że można kupić tańsze auta. Natomiast jeżeli ktoś jest zainteresowany Subaru, ale z różnych względów woli dokonać zakupu w okresie wyprzedaży, to - naszym zdaniem - lepiej jest, jeżeli odwiedzi dealera. Wówczas może poznać nie tylko cenę, ale także sam samochód ( co wydaje mi się nawet ważniejsze )

 

Pozdrowienia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Po pierwsze chciałbym wyrazić swoje zadowolenie, że marka Subaru spotkała się z Pańskim zainteresowaniem.

Po drugie, jako przedstawiciel jednego z warszawskich dealerów pozwolę sobie zabrać głos w powyższej kwestii.
Uprzejmie informuję, że Subaru Import Polska prowadzi jednakową politykę wyprzedaży rocznika dla wszystkich dealerów. Pod koniec zeszłego roku wszystkie dealerstwa otrzymały warunki handlowe dla aut z produkcji 2015, gotowe do druku. Dodatkowo mając na uwadze bezpieczeństwo przyszłych użytkowników marki Subaru przy wsparciu Importera obligatoryjnie, w okresie od listopada do końca marca (produkcja 2015) dokładamy komplet opon zimowych.
Co więcej, cennik "wyprzedażowy" ustalony jest w polskich złotych i nie jest wrażliwy na wahania kursu euro. Podsumowując, u wszystkich dealerów warunki wyprzedaży są identyczne.
W tym miejscu serdecznie zapraszam do naszego salonu. Jeżeli moja odpowiedź jest satysfakcjonująca i chciałby Pan kontynuować ze mną rozmowę, proszę o kontakt na PW, podam dane kontaktowe.

Pozdrawiam
Piotr Rajski

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli wybiorę się do 3 dealerów, to mam szanse na uzyskanie 3 różnych cen?

 

Teoretycznie taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, tym bardziej, że my, jako dealerzy partycypujemy w obniżce cen. Dalszą kwestią jest mocno ograniczona ilość samochodów. Zważywszy na fakt, że dla bieżącej produkcji upusty - jeżeli w ogóle występują - są na bardzo skromnym poziomie i częściej występują w formie doposażenia w akcesoria, należy przyjąć ofertę wyprzedaży rocznika jako bardzo korzystny moment na zakup samochodów naszej marki.

W tym miejscu pozwolę sobie zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt - stała polityka cenowa Importera ma ogromny wpływ na późniejszą wartość pojazdu na rynku wtórnym. 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez raju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

ile w tym prawdy w przypadku Subaru - nie wiem

Na to pytanie dość trudno odpowiedzieć, albowiem tezy postawione przez p. redaktora tak naprawdę sprowadzają się do jednej :

"nie opłaca się, bo utrata wartości będzie wyższa, niż udzielony rabat". Cóż, każdy może sam takiej kalkulacji dokonać, zależnie od przebiegu, czasu eksploatacji samochodu, ale także kosztu finansowania ( leasing, czy finansowanie od wyższej kwoty jest odpowiednio droższe ).

Ogólnie faktem jest, że wyprzedaże w nowym roku wynikają z systemu naszej administracji wymagającej wpisania do papierów samochodu faktycznego roku produkcji. Natomiast nie jest prawdą twierdzenie, że faktycznie mógł to być nawet rok wcześniejszy ( gdyby tak było, to w papierach auta byłoby to uwzględnione ).

Z mojego doświadczenia wynika, że finalnie cena jaką można uzyskać za samochód używany jest w pierwszym stopniu zależna od stanu samochodu i jego przebiegu ( zauważmy, że przy samochodach używanych z importu w momencie zakupu nawet nie wiemy, jaki jest rok produkcji, znamy tylko datę pierwszej rejestracji ). Na uzyskaną cenę dość znaczny wpływ ma też to, czy samochód ma komplet wpisów w książce przeglądów ( skompletowane wpisy ASO skutkują ceną o 10 - 20% wyższą w/g badań przeprowadzonych przez Związek dealerów ).

 

W programie p. redaktor zasugerował też, że lepiej jest korzystać z wyprzedaży letnich, niż tych na początku roku.

Przynajmniej w tym punkcie w odniesieniu do Subaru sytuacja jest jasna - letnich wyprzedaży jak wiadomo nie prowadzimy :)

 

Pozdrowienia   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...