Skocz do zawartości

Świergotanie spod maski - ile mam czasu?


Sebastian32

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie miałem podobny przypadek. Wczoraj odebrałem auto z ASO.

Także postanowiłem jeździć na "szemrającym" sprzęgle - chyba nie warto bo łożysko padło momentalnie, najpierw jednostajnie szemrało a w pewnej chwili - usłyszałem potężny jazgot sprzęgła.
Jeśli byłbym "w terminie" w serwisie - wystarczyłaby wymiana łożyska. Okazało się jednak że w związku z przeciągnięciem naprawy - do wymiany poszedł również docisk. Idąc za ciosem, mechanicy stwierdzili, że skoro rozebrane auto - dobrze by było wymienić od razu tarczę sprzęgła która za jakiś czas i tak kwalifikowałaby się do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli slyszysz piskliwy dzwiek (rodzina skowronkow pod maska) to raczej bedzie to dwumasa. Temat dosc szeroko przedstawiony tu na forum wraz z przedstawionymi rozwiazaniami. Generalnie najczesciej wysiada lozysko oporowe i odwlekanie wymiany raczej sie nie oplaci. 125k na jednym zestawie sprzegla to dobry wynik. Czas na nowe.

Edytowane przez walus_legacy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pasek to świszcze? Łożysko ma zwykle korelację z wciśnięciem pedału, więc łatwo odróżnić. A pasek zimą to popularny powód - właśnie przy ruszaniu i na zimno.

U mnie z AT też czasem delikatnie świergocze w mroźne poranki i namierzyłem już że to pasek. Po chwili gdy troszkę się rozgrzeje dźwięk ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze sprawdzic na ciepłym silniku po dluzszej jezdzie. Ostanio poruszam się w poblizu domu na permanetnie niedogrzanym silniku. A to po bulki, do szkoly z dzieckie m, na siłke ... i spalanie skoczylo do 17 l. Troszke sobie dogrzewam zanim wyjade na biegu jalowym, bo auto nocuje na polu ( tj. na dworze). Swiergotanie slychac gdy wytaczam sie z posesji podczas ruszania i gdy dojezdzam do skrzyzowania na biegu 1 lub 2 lekko przychamowujac bez sprzegla i odpuszczajac hamulec powoli gdy sie rozpedzam. Gdy jednak wysprzegle na luz i tak dojezdzam do skrzyzowania to cisza. Potem ( dalej na zimnym) wrzucam jedynke i ruszam slychac

swiergolenie.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem czegoś podobnego na YT i znalazłem taki filmik. U mnie jest podobny dźwięk podczas ruszania na zimno. No może nie aż tak głośny, ale coś w ten deseń. Juro sprawdzę czy samo wciskanie sprzęgła powoduje taki sound.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Bz0m_8CtgTQ

 

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...