Skocz do zawartości

wąż klimy przeciera się


niebieskiultras

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. W mojej imprezie wąż od klimy jest bardzo blisko wlew oleju i w czasie pracy silnika trze o niego - są ślady na korku i wąż ma już wyżłobienie..
 

jak ten wąż ma być poprowadzony? czym może być spowodowane takie tarcie? póki co zastosowałem drut na trytytki ale nie satysfakcjonuje mnie takie rozwiązanie tego tematu.


post-23105-0-54871200-1452716444_thumb.jpg
post-23105-0-87890200-1452716458_thumb.jpg
post-23105-0-23553600-1452716472_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa rodzaje węzy do klimy, jeden ma inaczej wyprofilowane połączenie z chłodnicą klimy i idzie na pod kąt 90 stopni i mija korek oleju w odstępie ok 1cm, Twój oryginalnie miał taką osłonę piankową której nie ma widzę, nie było do niego napewno mocowania, mozesz zalozyc pianke z oryginału i delikatnie podgiąć przy chłodnicy, ale bardzo bo aluminium szybko pęką(więc na własną odpowiedzialność)   tego Ci brakuje post-14377-0-46171100-1390770913.jpg


a i bym zapomniał Twoj przewód przy silniku ktoś wygiął do góry czy przypadkiem czy co, ale widać to nawet na zdjęciu zaraz za zaworem z nakrętką i ociera też o sąsiedni przewód klimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to juz wiem ,że trzeba tam pokombinować z wężami.. Zobaczę co da się poprawić... Wydaje mi sie ,ze z klima namieszał gazownik jeszcze za czasów pierwszego właściciela albo auto miało dzwona. I zostalo naprawione po łebkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje ci takiego plastikowego uchwytu co wygloda jak osemka obracajaca sie w polowie jeden koniec zakladasz na wlew oleju nad tym schodkiem na wlewie a druga strone na waz ktury powinien miec taka piankowa oslone ale nie musi byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. W mojej imprezie wąż od klimy jest bardzo blisko wlew oleju i w czasie pracy silnika trze o niego - są ślady na korku i wąż ma już wyżłobienie..

 

jak ten wąż ma być poprowadzony? czym może być spowodowane takie tarcie? póki co zastosowałem drut na trytytki ale nie satysfakcjonuje mnie takie rozwiązanie tego tematu.

 

 

attachicon.gifWP_20160113_001.jpg

attachicon.gifWP_20160113_003.jpg

attachicon.gifWP_20160113_004.jpg

Miałem wymieniany wąż i został dorobiony zbyt długi. Powodowało to przyciskanie do klemy akumulatora. Owinąłem to cienką pianką i zakleiłem taśmą materiałową.

Później podeślę zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...