Skocz do zawartości

2.5XT AT 2006 problem z ABS


dawidzur

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pewien problem z Foresterem 2.5XT AT 2006.
Mianowicie - w trakcie hamowania, a dokładniej, gdy auto się już zatrzymuje, włącza się w bardzo gwałtownie i głośno ABS.
Z przodu auta słychać dziwne wycie (jakby pompa).
Nie ma różnicy czy hamuję delikatnie czy gwałtownie, za każdym razem, gdy auto się zatrzymuje jest taki sam efekt.
Wymieniłem płyn hamulcowy,klocki, sprawdziłem i wyczyściłem czujniki i koronki i cały czas tak samo.
Problem pojawił się wczoraj, wcześniej nic takiego się nie działo.

Macie jakieś pomysły >> ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Miałem identyczne objawy w poprzednim samochodzie. ABS zwykle gwałtownie interweniował tuż przed zatrzymaniem pojazdu z minimalnej prędkości. Winny był pęknięty pierścień ABS na przedniej półosi. Oczywiście przy wstępnym poszukiwaniu przyczyny nie było tego widać, bo pęknięcie było minimalne i ładnie zamaskowane brudem. Pomogło doświadczenie mechanika.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy chodzi o ok. 1-2 sekundowe drżenie na pedale hamulca połączone z rezonującym basowym dźwiękiem. Cos jak tłumiona basowa struna od gitary? Też mam coś takiego przy dohamowaniu. Czy naprawa tego jest kosztowna ? I czy jeżdżenie z tym jest bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu żaden oscyloskop nie jest potrzebny  :P . objawy są typowe dla pęknietego , skorodowanego , brudnego pierscienia abs w którymś kole. Najprosciej podłaczyć komputer i zczytywać na prostych kołach prędkośći z poszczególnych kół , od razu będzie widać rónicę predkości na poszczególnym kole i wtedy wiadomo gdzie szukać .  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety. Jeszcze nie. Mechanior uznał że to zapowiada sie na dłuższą diagnozę bo nie pali mi się kontrolka ABS i może to nie być pierścień. I przestawił mnie na bliżej nieokreślony przyszły tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...