Jump to content

Napinacz rozrządu H6

Szklany
 Share

Recommended Posts

Podejrzewam hałasujący napinacz - odgłos jakby cykania w okolicach filtra powietrza.

Napiszcie proszę, czy przerabialiście temat w swoich H6 i czy był to podobny odgłos jak opisuję.

Początkowo sądziłem, że to któraś z rolek paska klinowego, ale po jego zdjęciu odgłos był wciąż słyszalny, co miało miejsce jakieś 2k km temu. Tyle, że był ledwie słyszalny nawet przy użyciu statoskopu(słuchawek lekarskich), a obecnie mam wrażenie, że ten dzwięk się dość mocno nasilił..., a może to tylko moja chora głowa

• 1 year later...

U mnie też coś cyka, byłem u swojego mechanika, byłem w ASO Koper, wszędzie mówią - jeździć :) To jeżdżę :) w sumie mi tak cyka cztery lata i 40k km

Na najbliższym serwisie zmienię pasek osprzętu, rolkę (rolki nie wiem ile tego jest) i co tam jeszcze jest. Zastanawiam się czy to alternator coś nie cyka. Z drugiej strony staram się mieć minimum zaufania do mechaników, jak oni mówią że jest ok, to może szukam dziury w całym? 

Ja dzisiaj się umówiłem na wymianę całego rozrządu.Trzeba wymienić dwa łańcuchy,dwa napinacze,pompa wody,uszczelkę pompy wody i przednią uszczelkę wału, nowy olej i płyn chłodniczy.Do tego 4 metry silikonu do pokrywy rozrządu.Po rozebraniu okażę się czy jakieś ślizgi nie są zużyte i czy trzeba je wymienić.

6 godzin temu, msi napisał:

Na najbliższym serwisie zmienię pasek osprzętu, rolkę (rolki nie wiem ile tego jest) i co tam jeszcze jest.

Jak byś potrzebował, to mam nową, oryginalną rolkę do sprzedania, bo kupiłem najpierw w ASO rolkę, a potem się okazało, że hałasował napinacz i w zestawie z nim też była rolka. Jak coś to pisz.