Skocz do zawartości

Napinacz rozrządu H6


Szklany

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam hałasujący napinacz - odgłos jakby cykania w okolicach filtra powietrza.

Napiszcie proszę, czy przerabialiście temat w swoich H6 i czy był to podobny odgłos jak opisuję.

Początkowo sądziłem, że to któraś z rolek paska klinowego, ale po jego zdjęciu odgłos był wciąż słyszalny, co miało miejsce jakieś 2k km temu. Tyle, że był ledwie słyszalny nawet przy użyciu statoskopu(słuchawek lekarskich), a obecnie mam wrażenie, że ten dzwięk się dość mocno nasilił..., a może to tylko moja chora głowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na najbliższym serwisie zmienię pasek osprzętu, rolkę (rolki nie wiem ile tego jest) i co tam jeszcze jest. Zastanawiam się czy to alternator coś nie cyka. Z drugiej strony staram się mieć minimum zaufania do mechaników, jak oni mówią że jest ok, to może szukam dziury w całym? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj się umówiłem na wymianę całego rozrządu.Trzeba wymienić dwa łańcuchy,dwa napinacze,pompa wody,uszczelkę pompy wody i przednią uszczelkę wału, nowy olej i płyn chłodniczy.Do tego 4 metry silikonu do pokrywy rozrządu.Po rozebraniu okażę się czy jakieś ślizgi nie są zużyte i czy trzeba je wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, msi napisał:

Na najbliższym serwisie zmienię pasek osprzętu, rolkę (rolki nie wiem ile tego jest) i co tam jeszcze jest.

Jak byś potrzebował, to mam nową, oryginalną rolkę do sprzedania, bo kupiłem najpierw w ASO rolkę, a potem się okazało, że hałasował napinacz i w zestawie z nim też była rolka. Jak coś to pisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...