Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Harvester, czekam z niecierpliwością, kiedy Ci się paliwko w baku skończy :twisted: . Coś mi się zdaje, że wtedy odetchniesz z ulgą: SABENA!

A moja średnia coś ostatnio rośnie...

 

 

 

zgubiłam kapelusz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apal, No właśnie problem w tym że nie chce się kończyć. :P

 

Haha... Coś mi się zdaję że dla równowagi Ciebie wzięło na agresywniejszą jazdę, gdy ja jeżdżę oszczędnie. Postaram się wyjeździć jak najszybciej. Jeszcze w tym tygodniu muszę około 200 km zrobić, więc Insha'Allah się skończy wreszcie.

 

Mówiąc Sabena, nawiązujesz do lini lotniczych ?? ;> :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak mam, że lubię się sprawdzić w jakiś zryty sposób...(ostatnio nie spałem 37,5 h w tym 12 h byłem w pracy

Niezły wynik, a co powiesz na 35h non stop w pracy, a potem 9h impreza sylwestrowa. Po przekroczeniu pewnej granicy można wiele wytrzymać.

Żeby było na temat to w weekend zrobiłem wypad do Pragi 1600 km i średnia w jedną stronę spadła nawet poniżej 10l :mrgreen: , z powrotem było trochę gorzej/lepiej*.

*niepotrzebne skreślić :twisted: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc Sabena, nawiązujesz do lini lotniczych ?? ;>

poniekąd, taki skrócik myślowy nawiązujący do...

zaczyna się od such a bloody...

 

Harvester, szkoła to kiedy to było :?: :roll: :razz:

teraz ten temat mnie dotyczy (głównie) w aspekcie mojej córki - idzie do zerówki,

 

co do spalania, to zawsze mogę się wytłumaczyć ocieplaniem klimatu, klimatyzacja też wpływa na zużycie paliwa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły wynik, a co powiesz na 35h non stop w pracy, a potem 9h impreza sylwestrowa.

 

:mrgreen: Szacunek... ale praca pracy nierówna...

Przekażę szacunek żonce, ja bym nie dał rady tyle wysiedzieć w robocie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto proszę, wyniki mojego eksperymentu ;]

Na wstępie chciałbym zaznaczyć warunki w jakich test był wykonywany :D

 

1. Cykl silnie mieszany (czyt. 40% miasto (z których jakieś 40% to mocne korki) oraz 60% trasa.

 

2.Klimatyzacja cały czas (100% czasu) włączona przy czym jakieś 30% na full blast (czyt. pełna prędkość przy 15 stopniach z zamkniętym obiegiem)

 

3. Często (czyt. jakieś 60% jechałem z conajmniej 3 osobami towarzyszącymi)

 

Jeździłem bardzo oszczędnie ;] 4 tysiące przekroczyłem może z dwa razy (wymagała tego sytuacja) ale na krótko.

W trasie jeździłem z tempomatem ustawionym na 120 km/h.

W mieście, gdzie się dało to tempomat na 80 km/h.

 

A teraz do rzeczy:

Przejechałem 602 kilometry na 63.99 litrach benzyny 98. (idę o zakład że w baku nic nie zostało tylko w przewodach jeszcze było ponieważ zatankowałem za rekordową sumę 92 dirhamy. Normalnie wychodziło mi z 88 MAX!! :P ;])

 

Więc skoro:

 

602 --> 63.99

100 --> x

 

602x = 6399

 

x = 6399/602

 

x = 10.63 (w przybliżeniu do drugiego miejsca po przecinku)

 

YEAH ;] Mało że poniżej 13 udało mi się zejść, to jeszcze mniej niż 11 zrobiłem :D:D (ale do wyników apal wciąż mi baaaardzo daleko :P

 

Jednak uważam że w Dubaju nie da się dużo lepszego wyniku zrobić ze względu na warunki oraz natężenie ruchu tu panujące. Od razy mówię że nie zamierzam robić kolejnego podejścia póki co :D Opowiem wam jak się mi jeździło :D:D

 

1 stopień: jakieś pierwsze 100 km mówiłem sobie, ale jestem fajny, jeżdżę ekonomicznie :D:D Mam was gdzieś, palcie bez sensu benzyne, nie dbacie nic o planetę

 

2 stopień: Jakieś 200 km Wszyscy mnie wyprzedzają, ale mam to gdzieś, jestem ekonomiczny, ale na szczęście tylko przez jeszcze jakieś 300 km

 

3 stopień: Kolejne 200 km, zaczyna mi się już to nudzić... Jadąc ze stałą 120 km/h zaczynam rozpracowywać radio, może mi szybciej ten czas minie... CO ??? LANCER 1.6 mnie wyprzedza???? O NIE!!!! TAK NIE BĘDZIE!!!! FU*K.... nie no nie mogę go skillować... zepsułbym sobie wynik....

 

4 stopień: Ostatnie 100 km KIEDY TO PALIWO SIĘ KURDE SKOŃCZY????? Dlaczego tylko ja się tak wlekę???? (i tak postanowiłem jeździć Al Khail road tam i z powrotem żeby tylko już to szybciej wyjeździć.....

 

Także tym co lubią jeździć dynamicznie nie polecam takich testów robić ;]

Ale teraz mam dowód że spalanie w OBK 2.5 może zejść poniżej 11l ;]

 

Pozdrawiam i żegnam się na razie :D Idę odmulić silnik ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester, gratuluję :!: Widzę, że podszedłeś do tematu w sposób naukowy. Wynik, jak na Ciebie :cool: , wprost powalający. Będę mogła porównać wynik jak będzie u nas jakieś lato, bo wówczas, jak wiadomo, spalanie nieco wzrasta. Pomimo tego, iż nie oszczędzam paliwa, czasem nawet obroty przekraczają 5tys. :mrgreen: , bo wkurzam się, jak się ktoś wlecze lewym pasem i muszę wyprzedzać z prawej - jak powszechnie wiadomo w Polsce prawy pas jest najszybszy - spalanie nie chce wzrosnąć powyżej 10l/100km. :twisted: Aktualnie 9,4. Nie stoję co prawda w korkach, bo w Trójmieście w sumie jeździ się dość płynnie w tych godzinach, w których ja się poruszam, a po obwodnicy jechałam ostatnio ok. 160 - 170. :oops:

Zobaczymy co będzie latem.

Jak poprzedni właściciel na moje pytanie "ile pali" odpowiedział, że przy spokojnej jeździe po Warszawie (a ja też jeżdżę spokojnie, zazwyczaj) około 10 to zrobiłam taką minę :shock: , bo myślałam, że będzie problem zmieścić się poniżej 12.

Także tym co lubią jeździć dynamicznie nie polecam takich testów robić ;]

Ale teraz mam dowód że spalanie w OBK 2.5 może zejść poniżej 11l ;]

 

Pozdrawiam i żegnam się na razie Idę odmulić silnik ;D

Mówiłam Ci, SABENA :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...