Jump to content

Subaru Impreza GL i części z kombi

Zielony96
 Share

Recommended Posts

Witam :)

Od niedawna jestem właścicielem Subaru Impreza GC 1.6 1996r. Kupiłem sobie "złomka" którego chcę odrestaurować (już szykuje wór pieniędzy ;) ).

Moje pytanie brzmi: Jakie części pasują z Imprezy kombi do mojej? W mojej bryce blacharka i wnętrze są w niemal idealnym stanie, zaś silnik, skrzynia i napędy umierają. Głownie te części chciałbym pozyskać z kombiaka (bo znajomy sprzedaje swojego i mam taką opcje). Czy może łatwiej szukać sedana takiego jak mój i z niego pozyskać potrzebne części?

Szperałem po necie i w szukajce ale nie znalazłem odpowiedzi. Jeśli już takie były to najmocniej przepraszam.

Mechanicznie wszystkie. :) Co do blacharki - do tylnych drzwi wszystko, co do samych tylnych drzwi nie mam pewności, ale chyba też. Tylny zderzak pasuje.

Co do "zamienności" silników, to nie ma pewności - PONOĆ 2.0 można wsadzić bez zmiany wiązki elektrycznej. Mało kto się w to bawi, bo lepiej po prostu sprzedać auto i kupić turbo.

• Upvote 1

. Mało kto się w to bawi, bo lepiej po prostu sprzedać auto i kupić turbo.
 Jakie lepiej? Silnik do wolnossaka dostanie za parę złotych i będzie jeździł a subaraki z turbo z tego rocznika to albo wychuchane laleczki poza zasięgiem finansowym albo jeżdżące truchła nie warte uwagi. A tak poza tym dlaczego nie sprzedałeś swojej Maleńkiej i nie kupiłeś turbo? :P

Zielony96, silnika poszukaj z auta które miało automatyczną skrzynię te silniki są z reguły mniej umęczone.

• Upvote 1

Zielony96, silnika poszukaj z auta które miało automatyczną skrzynię te silniki są z reguły mniej umęczone.

Tak na przyszłość się zapytam jak by coś się miało stać, spokojnie można montować do manuala silnik który jeździł w automacie? Wszystko będzie pasować?

• Upvote 1

W sumie to tekst o turbo miał być "w klimacie" Forum - sam w NA inwestuje. ;) Ponoć ("ktoś gadał ze specem z Holandii") wszystkie silniki NA w obrębie jednej generacji są zamienne, niemniej jednak brak osoby, która by mogła to potwierdzić ;)

Skrzynia nie ma znaczenia, silniki z MT i AT się nie różnią :)

• Upvote 1

Wyżej koledzy napisali już dość...ja od siebie dodam, że zamiast gratów ze ssaka spokojnie możesz isć wyżej i montować części z turbo...skoro już napisaleś o worku zielonych i chęci inwestycji :-D

Mam tutaj na myśli nie silnik czy skrzynie z.turbo..a zawieszenie czy hamulce...ktore.rowniez.pasuja :-D

Stabilizatory rozporki...wydech...pole do ppopisu masz przeogromne :-D

Możesz posiłkować sie projektami kolegów, którzy na tym.forum sporo w swych ssakach podłubali :-D

Pozdro WueM

• Upvote 1