Skocz do zawartości

Subaru Impreza GL i części z kombi


Zielony96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Od niedawna jestem właścicielem Subaru Impreza GC 1.6 1996r. Kupiłem sobie "złomka" którego chcę odrestaurować (już szykuje wór pieniędzy ;) ).

Moje pytanie brzmi: Jakie części pasują z Imprezy kombi do mojej? W mojej bryce blacharka i wnętrze są w niemal idealnym stanie, zaś silnik, skrzynia i napędy umierają. Głownie te części chciałbym pozyskać z kombiaka (bo znajomy sprzedaje swojego i mam taką opcje). Czy może łatwiej szukać sedana takiego jak mój i z niego pozyskać potrzebne części?

 

Szperałem po necie i w szukajce ale nie znalazłem odpowiedzi. Jeśli już takie były to najmocniej przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie wszystkie. :) Co do blacharki - do tylnych drzwi wszystko, co do samych tylnych drzwi nie mam pewności, ale chyba też. Tylny zderzak pasuje.

 

Co do "zamienności" silników, to nie ma pewności - PONOĆ 2.0 można wsadzić bez zmiany wiązki elektrycznej. Mało kto się w to bawi, bo lepiej po prostu sprzedać auto i kupić turbo.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

. Mało kto się w to bawi, bo lepiej po prostu sprzedać auto i kupić turbo.
 Jakie lepiej? Silnik do wolnossaka dostanie za parę złotych i będzie jeździł a subaraki z turbo z tego rocznika to albo wychuchane laleczki poza zasięgiem finansowym albo jeżdżące truchła nie warte uwagi. A tak poza tym dlaczego nie sprzedałeś swojej Maleńkiej i nie kupiłeś turbo? :P

Zielony96, silnika poszukaj z auta które miało automatyczną skrzynię te silniki są z reguły mniej umęczone.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony96, silnika poszukaj z auta które miało automatyczną skrzynię te silniki są z reguły mniej umęczone.

 

Tak na przyszłość się zapytam jak by coś się miało stać, spokojnie można montować do manuala silnik który jeździł w automacie? Wszystko będzie pasować?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tekst o turbo miał być "w klimacie" Forum - sam w NA inwestuje. ;) Ponoć ("ktoś gadał ze specem z Holandii") wszystkie silniki NA w obrębie jednej generacji są zamienne, niemniej jednak brak osoby, która by mogła to potwierdzić ;)

 

Skrzynia nie ma znaczenia, silniki z MT i AT się nie różnią :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej koledzy napisali już dość...ja od siebie dodam, że zamiast gratów ze ssaka spokojnie możesz isć wyżej i montować części z turbo...skoro już napisaleś o worku zielonych i chęci inwestycji :-D

Mam tutaj na myśli nie silnik czy skrzynie z.turbo..a zawieszenie czy hamulce...ktore.rowniez.pasuja :-D

Stabilizatory rozporki...wydech...pole do ppopisu masz przeogromne :-D

Możesz posiłkować sie projektami kolegów, którzy na tym.forum sporo w swych ssakach podłubali :-D

Pozdro WueM

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...