Skocz do zawartości

Siłownia - kilka pytań


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Klatka+Triceps, Sroda Plecy+biceps

wszystko fajnie tylko triceps pracuje mocno przy klatce, a biceps przy robieniu pleców, więc proponowałbym połączyć klatkę z bicepsem, a plecy z tricepsem. Ale ja się nie znam...

No dlatego sie wlasnie łączy klate z tricepsem, bo kazda partie robimy raz w tygodniu ( regenracja) .

Pozatym jesli sie robi umiejetnie klate to sie tak bardzo tricepsa nie angazuje, klata to dobra rozgrzewka tricepsa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kazda partie robimy raz w tygodniu ( regenracja) .

 

 

Według najnowszych badań amerykańskich naukowców, czas niezbędny do ponownej gotowości mięśni do ćwiczeń jest dużo krótszy niż wcześniej zakładano, zalecają oni nawet codzienne ćwiczenia wszystkich partii o ile mamy na to siły i czas.

 

Oczywiście teorii jest wiele, choć jakoś grając dzień w dzień po parę godzin w kosza nie miałem problemu aby rano wstac a po południu ponownie stanąc do walki na boisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiscie jak ktos chce sie mocno wyrzezbic i ma co to moze cwiczyc codziennie ale masy miesniowej tak na pewno nie nabierze.

 

Tutaj nie chodzi o zmęczenie takie jak mówisz, że nie dałoby sie wstac i isc grac, to jest raczej proces ktory zachodzi w miesniu, Ty mozesz miec power ale jak zaczniesz cwiczyc znowu ten miesien to on poprostu nie bedzie zbytnio reagował.

Mi sie wydaje, że cwiczenie co drugi dzien jest optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wazyłem kiedys 80kg 179cm. 2 lata temu odwiesiłem rękawice i zawitałem na siłce......rok tem w kwietniu było juz 106kg......na szczeście sie obudziłem i zbijam teraz wage zawodowo jest już 90kg i musi wrócic do 80kg bo kondycja była dramat i każdy młodzik by mnie obskoczył na sobótce :P

na tym filmiku widac ze ten ivo wali dece jak nic :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwiesiłem rękawice i zawitałem na siłce.....

 

 

Niestety zrobiłem ten sam błąd. Czas się ogarnąć i wrócić do prawdziwego wycisku, potu i bólu a nie tam pierdołowatego targania żelastwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba do was dołączę, póki co 3x w tygodniu żelastwo i w łekendy rękawice... :)

 

Ooooo widzę, że jest sparingpartnerowa brać i na The Forum się znalazła :) Jesteście z W-wy? Jeżeli tak to może jakaś... ustawka ;) (w sensie wspólny trening) :mrgreen:

Ja to szczerze mówiąc już teraz ćwiczę sporadycznie i nie dla efektu w wyglądzie (bo do tego trza konsekwencji), ale żeby rozładować stres i nagromadzone emocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nestety z Kielc :P głównie ćwiczę po to żeby dorzeźbić to co zrobię na siłowni, i żeby nie padać jak mucha po jednej 2-minutowej rundzie :P ostatnio robimy już ze znajomkiem pełne 2 godziny treningu na matach, wspomagając się m.in. piłką lekarską, materacem, także zawsze coś tam wymyślimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie no ja lekko uginam, nie jakoś bardzo ale na zupełnie prostej nie skaczę :)

 

no i aż tak stary chyba nie jestem znowu ... :P choć fakt że takie rzeczy to się powinno w połowie mojego wieku robić, ale wtedy byłem bardziej zainteresowany batonami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...