Skocz do zawartości

Foto- i videoradary


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 561
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ostatnia nowość :razz:

 

z3829809X.jpg

Auto ma wideorejestrator, który nagrywa wykroczenia drogowe nawet z odległości 200 m, a dzięki podczerwieni działa również w nocy. Jest nieoznakowany, ale na tylnej szybie policjanci mogą wyświetlić polecenie dla kierowców, np. aby zatrzymali swoje auto. Z myślą o obcokrajowcach polski tekst powtarzany jest po angielsku. Radiowóz ma być na służbie całą dobę i patrolować ulubione trasy piratów - Wisłostradę, Wał Miedzeszyński, ul. Pułkową, trasy Siekierkowską i Toruńską. Radiowóz ma 255 koni, do setki przyspiesza w 6 s. Ma też kamerę z zoomem optycznym, który przybliża obraz 26 razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.amsperformance.com/store/pro ... ts_id=1375

 

Hehe :razz:

 

A ostatnio mi znajomy opowiadał, że jakiś jego kumpel w swoim aucie wyciął dziurę w zderzaku i wstawił tablicę na zawiasach (u góry tablicy rejestracyjnej) - w efekcie jak sobie jedzie zdaję się ponad 60-70 km/h to tablica jest podwinięta do tyłu więc nie będzie widoczna na fotce :cool: trzeba tylko pamiętać żeby przed fotoradaraem gwałtownie nie hamować to wtedy tablica się pochyli do przodu i będzie doskonale widoczna na fotce :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni coraz częściej słyszę na CB że na ulicy Bystrzańskiej (wylot z Bielska w kierunku Szczyrku) za płotem stoi bordowy polonez a obok niego na stojaczku fotoradar, 500m dalej radiowóz zatrzymuje autka, dzisiaj też tak było więc z ciekawości podjechałem zobaczyć, zanim dojechałem do fotopstryka wyprzedziło mnie kilka autek i kawałek dalej wszystkie kawałek zostały zatrzymane (była kolejka na 4-5 samochodów) :shock: szybko nie jechali więc pewnie kosili za przekroczenia już powyżej 20 km/h... Kurde, gdyby nie CB to praktycznie na każdej ulicy możnaby się nadziać na taki zestaw :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni coraz częściej słyszę na CB że na ulicy Bystrzańskiej (wylot z Bielska w kierunku Szczyrku) za płotem stoi bordowy polonez a obok niego na stojaczku fotoradar, 500m dalej radiowóz zatrzymuje autka, dzisiaj też tak było więc z ciekawości podjechałem zobaczyć, zanim dojechałem do fotopstryka wyprzedziło mnie kilka autek i kawałek dalej wszystkie kawałek zostały zatrzymane (była kolejka na 4-5 samochodów) :shock: szybko nie jechali więc pewnie kosili za przekroczenia już powyżej 20 km/h... Kurde, gdyby nie CB to praktycznie na każdej ulicy możnaby się nadziać na taki zestaw :sad:

 

taki system to już działa w woj. śląskim od pewnego czasu :roll:

 

mnie trafiło dzisiaj o 5 rano! Jechałem za tirem mniej więcej z taka sama prędkością i wydaje mi sie że jemu nie błysnęło :evil:

 

możliwe że fotoradar był ustawiony tylko na osobówki.

 

:shock: :shock: :shock: :lol:

możesz mi to kolego wytłumaczyć ?

 

[ Dodano: Nie Lis 09, 2008 8:39 pm ]

fotka z nad naszego morza, nie dość że cykneli od tyłu to jeszcze ustawiona koszmarnie nisko prędkość, 58/50km/h :shock: :evil:

ale co tu dużo pisać......Straż M(W)iejska :evil:

 

kamilofotoay1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki system to już działa w woj. śląskim od pewnego czasu :roll:

Wiem :roll: Opisałem tylko sytuację żebyście się pilnowali :???:

 

fotka z nad naszego morza, nie dość że cykneli od tyłu to jeszcze ustawiona koszmarnie nisko prędkość, 58/50km/h :shock: :evil:

Przegięcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mnie trafiło dzisiaj o 5 rano! Jechałem za tirem mniej więcej z taka sama prędkością i wydaje mi sie że jemu nie błysnęło :evil:

 

możliwe że fotoradar był ustawiony tylko na osobówki.

 

:shock: :shock: :shock: :lol:

możesz mi to kolego wytłumaczyć ?

 

Jasne :razz:

 

Nie wiem co konkretnie stanęło na drodze adama.str ale np. taki Fotorapid C firmy Zurad

 

ZURAD_TESTY_080130_Pict0644.jpg

 

potrafi rozróżniać wielkość pojazdów i egzekwować inne ograniczenie prędkości dla ciężarówek.

 

Np. jeśli będzie ustawiony na wysoki próg ograniczenia dla ciężarówek, a niski dla osobowych to w takim przypadku fotki taryfikowane powinny być tylko osobówki i

odwrotnie jeśli niski próg ograniczenia dla ciężarówek, a wysoki dla osobowych - w takim przypadku fotki taryfikowane powinny być tylko ciężarówki.

Gdy są niskie progi dla obu typów - fotka powinna być zrobiona wszystkim pojazdom.

 

Na tym zdjęciu pozycje z literką "C" na końcu to pojazdy sklasyfikowane jako ciężarowe.

ZURAD_TESTY_080130_Pict0645.jpg

 

acha i ważne info: fotka jest wykonywana każdemu pojazdowi, który przekracza niższy z zadanych progów, natomiast zapisywana jest tylko wtedy gdy z pomiaru wielkości pojazdu wyniknie, że nastąpiło wykroczenie.

Czyli jeśli jedziemy bardzo przypisowo lampa i tak nam błyśnie.

 

źródło: graty.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...