Jump to content

Pęknięty kolektor wydechowy


wojtekmzks
 Share

Recommended Posts

Witam, przeszukiwałem forum w sprawie tego tematu, ale wszystko dotyczy wymiany kolektora w starszych modelach. Niestety okazało się, że dziwne brzęczenie w aucie to nie osłony termiczne, a kolektor wydechowy, który jest pęknięty. Koszt nowego to blisko 5 tyś zł, więc niezbyt ciekawa opcja. Czy ktoś spotkał się już z tym w Legacy IV? Jakie są alternatywy wymiany kolektora na nowy? Może warto wymienić kolektor w jakimś zakładzie specjalizującym się w wydechach i zrobić od razu coś żeby auto pobulgotało?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przy dodawaniu gazu i schodzeniu z obrotów słychać brzęczenie blachy, ciężko to opisać, myślę, że większość osób wie co mam na myśli. Gdzie było pęknięcie to nie wiem, nie ja byłem w serwisie, ale serwis mocno zaufany i polecany często na drugim forum, więc to na pewno to. Wcześniej były spawane osłony termiczne dlatego myślałem, że to znów to.

Link to comment
Share on other sites

Do pospawania i zapomnieć o temacie. Tylko do kogoś kumatego, bo samego spawania żeliwa jest na kilka sposobów - nie zawsze skutecznych.

potwierdzam. Dobry fachowiec od wydechów pospawa i nic Ci nie będzie brzęczeć. Sprawdzone w praktyce.

Link to comment
Share on other sites

A czy zaraz znów nie będzie pękać w innych miejscach? Zerknę, może jest w niezłym stanie. Przy okazji chciałem dodać mu delikatnego bulgotu, a tu raczej wchodzi w grę wymiana kolektora :(

Link to comment
Share on other sites

Też miałem pęknięty w miejscu, gdzie schodzą się rury. Pospawany prawie 5 lat temu i ... dopiero Twój temat przypomniał mi, że też miałem kiedyś taki problem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...