Skocz do zawartości

Pęknięty kolektor wydechowy


wojtekmzks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukiwałem forum w sprawie tego tematu, ale wszystko dotyczy wymiany kolektora w starszych modelach. Niestety okazało się, że dziwne brzęczenie w aucie to nie osłony termiczne, a kolektor wydechowy, który jest pęknięty. Koszt nowego to blisko 5 tyś zł, więc niezbyt ciekawa opcja. Czy ktoś spotkał się już z tym w Legacy IV? Jakie są alternatywy wymiany kolektora na nowy? Może warto wymienić kolektor w jakimś zakładzie specjalizującym się w wydechach i zrobić od razu coś żeby auto pobulgotało?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dodawaniu gazu i schodzeniu z obrotów słychać brzęczenie blachy, ciężko to opisać, myślę, że większość osób wie co mam na myśli. Gdzie było pęknięcie to nie wiem, nie ja byłem w serwisie, ale serwis mocno zaufany i polecany często na drugim forum, więc to na pewno to. Wcześniej były spawane osłony termiczne dlatego myślałem, że to znów to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pospawania i zapomnieć o temacie. Tylko do kogoś kumatego, bo samego spawania żeliwa jest na kilka sposobów - nie zawsze skutecznych.

potwierdzam. Dobry fachowiec od wydechów pospawa i nic Ci nie będzie brzęczeć. Sprawdzone w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...