Skocz do zawartości

Odpowiedni płyn do chłodnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wysłałem wiadomość do Subaru Deutschland z zapytaniem o właściwy płyn do chłodnicy do Subaru Outbacka 2.0D (2003-2009), aby trzymać się zalecanych producentów. W odpowiedzi od działu technicznego dowiedziałem się, że Subaru ma własny płyn do chłodnic do nabycia w serwisach i przynajmniej na niemieckim rynku nie poleca się innych producentów.

 

Zatem udałem się dzisiaj do ASO w mojej okolicy i obsługa działu części była bardzo zaskoczona, że coś takiego ma istnieć. O-ton pracownika: My w ogóle płynów do chłodnicy nie prowadzimy.

 

Jakie jest stanowisko Subaru Import Polska w tej sprawie? Czy na terenie Polski istnieje własny płyn do chłodnic od Subaru, czy polecacie płyny innych producentów?

 

Dzięki za odpowiedź...

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z moim ASO jest w takim razie nie tak.

czy ma Pan może jakiś link do sklepu serwisu, w którym można go nabyć? z chęcią ten płyn zamówię, ale niestety na sklep.subaru.pl nie mogłem nic znaleźć.

bardzo proszę na priv, jeśli regulamin forum zabrania publikowanie URL'i.

Edytowane przez madball
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru bardzo 'uczciwie' podchodzi do płynów eksploatacyjnych nie narzucając marek, a jedynie specyfikację.

W przypadku chłodziwa org jest bardzo trwały o ile nie był mieszany z innymi. Jeżeli wymieniać to IMVHO spokojnie można lać płyny o przedłużonej trwałości np. Prestone

 

 

Vehicles are filled at the factory
with SUBARU Super Coolant that
does not require the first change
for 11 years/137,500 miles (11
years/220,000 km). This coolant
should not be mixed with any
other brand or type of coolant
during this period. Mixing with a
different coolant will reduce the
life of the coolant. Should it be
necessary to top up the coolant
for any reason, use only
SUBARU Super Coolant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...