Skocz do zawartości

huczanie/zgrzytanie OBK 2001 AT


frommert

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ostatnio w moim OBK 2001 AT pojawiły sie takie dwa upierdliwe kłopoty:

1. huczenie (prawdopodobnie z przodu) podczas jazdy pow. 60-70km/h. Przy zmianie pasa przy wyższych prędkościach hałas jest dużo większy. Nie jest to raczej wina opon bo zmieniłem na nowe i problem dalej występuje. Problem pojawia się także przy dohamowaniu,

2. lekkie zgrzyty podczas ruszania, ale ze skrętem i nie potrafię określić z którego koła dochdzą. Doszło też zgrzytanie plus odczuwanie tego zgrzytu na hamulcu podczas ruszania. Dzieje się tak na zimnym.

W poniedziałek jadę do mechanika, ale nie wiem na ile do tego czasu mogę korzystać z samochodu.

 

Klocki z przodu wymieniałem 500km. temu, tarcze i pozostałe klocki mają ok. 40tys.km temu ale badaniach okresowych powiedziano mi, że są ok. Olej w dyfrach i w skrzyni był wymieniany ok. 50tys.km temu.

Edytowane przez frommert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie kolegów i koleżanki. Mam problem, mianowicie padła mi skrzynie kupiłem drugą ponoć tylko 170000km nalatane. Po zamontowaniu auto przerzuca biegi płynie, ale jak auto wkręca się na obroty słychać buczenie gwizdanie jak most w polonezie jak gazu ujmiesz i nie mam ciągu to cisza jak tylko dodasz gazu tak hałas powraca i jest wkur... (wiadomo). Czy ktoś z was miał już taki problem w h6 z 2001r Czy czeka mnie kolejny wydatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jak auto wkręca się na obroty słychać buczenie gwizdanie

Jeśli to coś takiego, jak od 3 sekundy tu: https://www.youtube.com/watch?v=2D4CW1XhMiY

to też jestem ciekawy, co to za dźwięk.

OBK jak w moim podpisie, jazda na niskich obrotach, dźwięk nasila się przy dodaniu gazu, ustępuje przy odjęciu. Zdarza się sporadycznie, nie zauważyłem żadnej reguły typu zawsze na zimnym, lub po rozgrzaniu. Jeśli ktoś wie, czego to może być zwiastun, to piszcie, bo żyję w napięciu... :ph34r:;)

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak auto wkręca się na obroty słychać buczenie gwizdanie

Jeśli to coś takiego, jak od 3 sekundy tu: https://www.youtube.com/watch?v=2D4CW1XhMiY

to też jestem ciekawy, co to za dźwięk.

OBK jak w moim podpisie, jazda na niskich obrotach, dźwięk nasila się przy dodaniu gazu, ustępuje przy odjęciu. Zdarza się sporadycznie, nie zauważyłem żadnej reguły typu zawsze na zimnym, lub po rozgrzaniu. Jeśli ktoś wie, czego to może być zwiastun, to piszcie, bo żyję w napięciu... :ph34r:;)

 

Ten głuchy, ledwo słyszalny metaliczny dźwięk? Strzelam - kończące się okładziny na tarczy sprzęgła? :) Spróbuj przy następnym epizodzie wcisnąć sprzęgło i dodać delikatnie gazu.

 

 

jak auto wkręca się na obroty słychać buczenie gwizdanie

Jeśli to coś takiego, jak od 3 sekundy tu: https://www.youtube.com/watch?v=2D4CW1XhMiY

to też jestem ciekawy, co to za dźwięk.

OBK jak w moim podpisie, jazda na niskich obrotach, dźwięk nasila się przy dodaniu gazu, ustępuje przy odjęciu. Zdarza się sporadycznie, nie zauważyłem żadnej reguły typu zawsze na zimnym, lub po rozgrzaniu. Jeśli ktoś wie, czego to może być zwiastun, to piszcie, bo żyję w napięciu... :ph34r:;)

 

Ten głuchy, ledwo słyszalny metaliczny dźwięk? Autopoprawka - Ty masz AT. :)  Dawno temu olej zmieniałeś w dyfrze i skrzyni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten głuchy, ledwo słyszalny metaliczny dźwięk?

Chyba tak. Ten, który narasta zaraz po dźwięku wysuwanego pasa ;) 

 

 

 

Ty masz AT. :) Dawno temu olej zmieniałeś w dyfrze i skrzyni?

No właśnie to zaczęło hałasować po wymianie olejów. Dwa miesiące temu zmieniałem wszystkie oleje i filtry w MTS'ie, więc raczej obaw o niewłaściwą wymianę nie ma...

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten głuchy, ledwo słyszalny metaliczny dźwięk?

Chyba tak. Ten, który narasta zaraz po dźwięku wysuwanego pasa ;)

 

 

 

Ty masz AT. :) Dawno temu olej zmieniałeś w dyfrze i skrzyni?

No właśnie to zaczęło hałasować po wymianie olejów. Dwa miesiące temu zmieniałem wszystkie oleje i filtry w MTS'ie, więc raczej obaw o niewłaściwą wymianę nie ma...

 

Zdarza się nawet najlepszym. Sprawdź poziomy oleju. Skoro sam piszesz, że objawy pojawiły się po wymianie, to podjedź do chłopaków ponownie i pogadaj o objawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W wolniejszej chwili podjadę, ale ten dźwięk pojawia się na tyle nieregularnie, że mogą akurat nie mieć szczęścia usłyszeć.

To podasz Im linkę do filmiku. :)

Skoro ja słyszę nietypowy, metaliczny dźwięk, to także wyczulone ucho serwisanta powinno to usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...