Skocz do zawartości

kolejny check engine, czy to znowu to samo?


mly96

Rekomendowane odpowiedzi

kolejny raz wywaliło mi check engine, jeździłem cały tydzień tym samochodem nie było nic, parę razy nawet padało, dzisiaj byłem w robocie, samochód nie był odpalany w ogóle, stał cały dzień na podwórku, a tu raz śnieg, raz deszcz i tak cały dzień, przed chwilą byłem się przejechać, przekręcam kluczyk, o kur** jakoś dziwnie kręci i nie chce odpalić, załapał w końcu, ale kręcił sporo dłużej niż zwykle, odpalił, myślę sobie sprawdzę jeszcze raz, zgasiłem, przekręcam kluczyk, znowu to samo... Odpala, ale długo kręci, w jeździe nie ma różnicy, ale wkurza mnie ta kontrolka. Od ostatniego mycia kontrolka już nie świeciła, ani razu, czy to będzie to samo? Jak gasiłem wczoraj to na pewno się nie świeciła jeszcze. Mogło się coś poważnego stać podczas gdy nikt go nawet nie ruszył? (Oprócz pieprzonego śniegu, który po 10 minutach zmienia się w deszcz po to by po chwili stać się gradem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gd 2001 n/a 125km. Kabel zaraz zamowie, problem na 90% ten sam bo silnik pracuje tak samo jak wtedy, lekko nierowno. Kabel bedzie pewnie dopiero za tydzien jak zamowie, a potrzebuje samochodu, moge z tym jechac 30km do mechanika zeby podpial i wrocic czy moze sie cos stac? Samochod chyba w ogole nie stracil mocy, wydaje mi sie ze jezdzi jak wczesniej.

 


kontrolka zgasła, biorę się za uszczelnianie szpary wokół spryskiwacza :)

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gd 2001 n/a 125km. Kabel zaraz zamowie, problem na 90% ten sam bo silnik pracuje tak samo jak wtedy, lekko nierowno. Kabel bedzie pewnie dopiero za tydzien jak zamowie, a potrzebuje samochodu, moge z tym jechac 30km do mechanika zeby podpial i wrocic czy moze sie cos stac? Samochod chyba w ogole nie stracil mocy, wydaje mi sie ze jezdzi jak wczesniej.

 

 

kontrolka zgasła, biorę się za uszczelnianie szpary wokół spryskiwacza :)

Pojawiający błąd ze gasnie nie znaczy ze rozwiązał sie problem. Ignorując to możesz doprowadzić do czegoś gorszego. Sprawdzenie błędów konieczne
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pożyczylem kabel, wtyczka pasuje, na kablu napis KKL VAG, ściągnąłem ecuexplorer, podpiąłem kabel pod laptopa w samochodzie i brak połączenia Miał ktoś taki problem?

 

Zapodaj FreeSSM v1.2.5 - z GT 99 ten kabelek działa.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz nic ciekawego wartościowego do napisania, mam pomysł nie pisz :)

Dziwny jesteś. Zapala sie Check engine i wymagasz tutaj by zdiagnozować ci auto?Co innego mozna doradzić na odległość tak realnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na kablu napis KKL VAG, ściągnąłem ecuexplorer, podpiąłem kabel pod laptopa w samochodzie i brak połączenia

Chyba potrzebujesz jeszcze sterowników do kabelka.

Spróbuj ściągnąć RomRaider'a i zainstalować na kompie,problem ze sterownikami powinien się rozwiązać i Ecuexplorer łączyć z Ecu. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje i dam znac :)

ściągnąłem romraidera, podpiąłem, w ecuexplorerze pojawił się kabel, próbowałem coś robić, ale tak jakby nie było połączenia, poklikałem w co się dało z nadzieją, że może jakoś zaskoczy, ale co chwilę jakieś błędy czy coś, wróciłem do domu, ale nie dawało mi to spokoju, wróciłem, odpalam, a kontrolka się nie świeci... Zamawiam tą wtyczkę z BT pod androida i czekam aż znowu się pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...