Jump to content

Uszczelnienie silnika + mały remont, kilka pytań


sc00by

Recommended Posts

witam

mam opcję zakupić kolejnego WRXa 2005 w wersji sedan, za dość dobre pieniądze... chcę moim kombiakiem jeździć na co dzień a sedana nieco podkręcić na jakieś wypady... Jednak mimo dobrej ceny ma on kilka problemów, pomimo przejechania 89k MIL mimo iż silnik ładnie pracuje nie ma zadnych wycieków, bardzo pije olej, sam zalewałem znajomemu w tym aucie olej jakieś 4k Mil temu na maxa, plus wymiana filtra, dzisiaj był u mnie bo ma problem z obrotami, sprawdziłem olej i ku mojemu zaskoczeniu ledwo zakrywało dolną dziurkę (minimum) na bagnecie, co ciekawe nie ma żadnych wycieków więc musi silnik go spalać. Teraz chciałem się zapytać czy jest jakaś opcja żeby uszczelnić silnik, co tam trzeba powymieniać, jakieś wewnetrzne zapewne uszczelki skoro nie ma wycieków na zewnątrz... do tego chciałem dac nowe panewki, i co będzie jeszcze potrzebne ponieważ szacowany koszt naprawy plus cena auta dadzą cenę rynkową za którą mogę sobie dopieścić silnik. więc opłaca się mam nadzieje. Czy ktoś miał podobny problem z takim poborem oleju i czy jest to kosztowny zabieg, czy są jakieś typowe miejsce gdzie olej ucieka, czy dopiero po otwarciu silnika będzie wszystko widać ? Pytam bo chciałem zamówić zestaw niezbędnych części żeby całość zawieść do mechanika. a odnosnie panewek czy jest jakiś jeden rozmiar czy trzeba dokonać jakiś pomiarów aby dobrać panewki ? chcę wymienić wszystkie panewki żeby mieć spokój czyli te główne jak i od tłoków (poprawcie mnie jak się mylę) chcę kupić ACL Racing ponieważ mogę je taniej z USA sprowadzić.

 

Dzięki z góry za pomoc i mam nadziej że tym razem też moge liczyć na fachowe porady bo jak na razie sporo się dowiedziałem dzięki wam :)

 

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Nie uszczelnisz silnika jakimiś specyfikami. Olej może pić przez zużyte pierścienie tak samo jak przez turbine etc. Należy wszystko rozebrać, pomierzyć tłoki, wał, blok i wtedy dopierać odpowiednie części pod konkretny wymiar. Na chwilę obecną to wróżenie z fusów co może być powodem znikania oleju.

Link to comment
Share on other sites

znalazłem ofertę że za 200 funtów wyciągają, rozbierają i sprawdzają silnik a następnie dokonują diagnozy i wyceny i chyba tę opcję wezmę bo faktycznie zgadywanie nie ma sensu :)

 

Dzięki i pozdro

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...