Jump to content

Nie gaśnie oświetlenie wnętrza..

Yanas
 Share

Recommended Posts

Z nieznanych mi przyczyn po zamknieciu wszystkich drzwi (i zamknięciu centralnym też) nie gaśnie oświetlenie stacyjki i lampka nad kanapą(w prawidłowej pozycji włącznika). Czujniki zamknięcia drzwi/klapy są ok,czujnika zamknięcia maski chyba nie ma w tym modelu. Co się mogło popsuć?

W pozycji off oczywiście nie świeci, w obu pozostałych pozycjach świeci non-stop..

Zasada nr 1. Ja mam zawsze na off, nauczyło mnie to, że przez niedomknięte drzwi straciłem kiedyś akumulator... A u Ciebie jeśli świeci na "auto", to musi być awaria któregoś z czujników zamknięcia...

Też tak myślałem,ale na desce rozdzielczej przy zamkniętych drzwiach kontrolka otwartych się nie świeci.. Poza tym nie gaśnie oświetlenie stacyjki,a chyba powinno?

Oświetlenie stacyjki, czyli chodzi Ci o światełko wokół kluczyka? Ale jest wsadzony czy wyciągnięty? Nie jestem pewny ale ja zostawiam z kluczykiem w garażu i nie pamiętam czy to się świeci.

Sprawdź jeszcze zamykanie przedniej klapy, tam też jest chyba czujnik i nie pokazuje na stacyjce. Spróbuj mocno domknąć klapę skręcając trochę odbojniki, by mocniej trzymała.

Oświetlenie stacyjki (takie diody zielone) świeci cały czas, także po zamknięciu auta.. Zerknę czy jest ten czujnik maski,może jest jednak..