Skocz do zawartości

wymiana UPG czy warto??/


jarek73

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz sekwencyjną instalkę to  nie włączasz  jej kiedy chcesz. Silnik się nagrzeje to komputer sam włączy lpg. Ja, co wymianę oleju   wymieniam filtry gazu tak prewencyjnie choć zdarzało się że po tych 8kkm filtr był mocno zabrudzony. Filtry kosztują mniej niż paczka papierosów więc grzech nie wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale UPG to nie bezpośrednia wina instalacji gazowej tylko złej lub jej brak obsługi serwisowej samochodu ... 

Ludzie w N/a na gazie jeżdżą i problemów z UPG nie mają ... 

Jak będziesz wszystko robił na bieżąco i dbał to nie ma opcji na UPG :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co było przyczyną UPG? pseudouszczelniacz w chłodnicy to ja miałem? Kupiłeś auto które miało niesprawny układ chłodzenia, być może silnik dostał ostro temperatury przez to u poprzedniego właściciela , który wiedząc co go czeka wolał sprzedać.Gdzie tu wina lpg?. Mechanik ci doradził że to lpg to zło? a może ma chęć na twoją instalkę za grosze? w sumie nie zdziwiłbym się bo znam takie przypadki.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt mechanik sie ogolnie nie popisal a to ze kupilem auto z walnieta UPG to raczej fakt .a uszczelniacz na bank byl wlany bo po wymianie plynu tyle brokatu to nawet na choince nie widzialem I jeszcze duzo takiego blota ,szlamu w plynie nie oleju tylko brudu.


ja po zakupie auta zrobilem do tej pory 1500km.i UPG jak pomysle to szlag mnie trafia.ale temu co mi sprzedal nie podaruje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak juz jest z uzywanymi autami w Polsce- cos nawala albo auto zaczyna robic sie skarbonka odrazu idzie na sprzedaz. Malo kto sprzedaje bezawaryjny samochod bo i po co ,a jak sie taki trafi to kosztuje odpowiednio do swojego stanu. Jarek cisnij sprzedawce sprzedal Ci pojazd z wada ukryta. Zglos pismo reklamacyjne do sprzedawcy z zadaniem doprowadzenia pojazdu do stanu zgodnego z umowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Andrzej Koper,

 

ps. przy okazji sprawdz chłodnicę bo to at i ta może byc przyczyna upg...
 

Panie Andrzeju, czy moglibyśmy prosić o wyjaśnienie? Chodzi o gorący ATF gotujący lub zaburzający cyrkulację w chłodnicy?

 

Ja właśnie jestem po tegeso-nietegesowej akcji zainspirowanej wymianą UPG, w której finalnie mam zrobiony pełny remont głowic, nowe pierścienie, nowe panewki, uszczelniacze, UPG, rozrząd itd. Okazało się, że stare uszczelki wcale nie wyglądały na uszkodzone, a przyczyną wszystkich objawów (wypychanie płynu) były skorodowane łopatki pompy wody (GMB), przy czym pompa była wymieniona w marcu 2013 r. a auto pierwszy raz się zrzygało w sierpniu, z charakterystycznym spadaniem temperatury przy utrzymywaniu wysokich (>4000) obrotów. Pompa zwyczajnie nie zapewniała wystarczającej cyrkulacji, płyn w bloku się gotował i go wypychało pod cisnieniem do zbiornika wyrównawczego. Zastanawiamy się nad przyczyną tak szybkiej korozji (a finalnie zagięcia) łopatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panie Andrzeju, czy moglibyśmy prosić o wyjaśnienie? Chodzi o gorący ATF gotujący lub zaburzający cyrkulację w chłodnicy?

 

jakoś częściej chłodnica od AT była powodem gotowania plynu stąd moja sugestia o sprawdzeniu , szczególnie w upalne dni , z wlączona klimatyzacją temp. rosła , sprawdzając rożne mozliwe przyczyny wys. temp. okazywało sie , ze to wina chlodnicy....

 

 

 

Zastanawiamy się nad przyczyną tak szybkiej korozji (a finalnie zagięcia) łopatek.

 

powiem szczerze , że nie spotkalem się przy oryginalnej pompie , nawet ze zużytym uszczelniaczem i łożyskiem , żeby wirnik był uszkodzony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...