Skocz do zawartości

Wymiana seryjnych głosników w drzwiach - wasze opinie


sc00by

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zastanawiam się od kilku dni nad wymianą głośników standardowych na jakieś fajne 2way... Tylko czy faktycznie jakieś fajne nowe głośnik grają wyraźnie lepiej, głębszy bas, lepszy ogólny dźwięk i jakość ? Jak wiele pracy jest z demontażem paneli ? i na co należy zwrócić uwagę przy zakupie, oprócz parametrów powinny mieć 17cm (6.5") wiem że należy dokupić adaptery do montażu, jaka ma być maxymalna głębokość głośnika? . Coś jeszcze ? może jakieś fajne głośniki godne polecenia dobre jakościowo i brzmieniowo ? czy jednak nie ma sensu się w to bawić ?

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej 160/165mm, a co fajne? ja ostatnio miałem do czynienia z audio system mx 165 plus i audio system radion r165, całkiem fajnie grające nawet pod radiem(chociaż przy tych drugich brakuje mocno wzmacniacza). i jak już to nawet nie próbuj żadnych 2way ani innego badziewia, jak już to zestaw odseparowany - różnica powinna być straszna. no i pewnie jakieś lepsze radio się do tego przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kupiłem trójdrożne blaupunkty grały zacnie przez dwa lata a jesienią podziękowały za współpracę wilgoć zrobiła swoje( cewka odkleiła się od membrany) co skończyło się spaleniem głośników. Były za głębokie co nie pozwalało opuścić do końca szyby,teraz siedzą fabryczne i nie będę zmieniał na inne. Chcesz głęboki bas, kup subwoofer i dobry wzmacniacz.  Ja mam suba na 2 głośnikach tonsil i wzmacniacz alpine bas jest głęboki i zacnie współgra z fabrycznymi głośnikami. 

Edytowane przez andre82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego inny głośnik będzie grał lepiej. Jak dla mnie nie ma znaczenia marka głośnika a to jak gra. Kumpel do świstaka kupił aktywną tubę JBL miało być super brzmienie w końcu to JBL tak mu doradzili w sklepie z nagłośnieniem. Przyjechał pokazał jak to gra i była kupa śmiechu bo brzmienie lepsze było jak miał starego  pasywnego suba z głośnikiem alpharda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważałem również zakup zestawu czyli średnio-nisko tonowy oraz osobny wysokotonowy ze zwrotnicą w zestawie... pytam ponieważ nie do końca jestem zadowolony z serii poza tym nie mam miejsca na subwoofer ponieważ często bagaznik mam załadowany a wiadomo miejsca i tak tam nie wiele nawet w kombiaku. Więc alternatywnie zmieniłem radio, ma niby 4x70 W w sumie na serii przy około 25 % mocy szarpie już nimi ponad normę więc coś lepszego by się zdało. Ile jest pracy z odkręcaniem paneli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zabawę zacznij od wygłuszenia drzwi - w aucie będzie ciszej, dźwięk będzie przyjemniejszy (zarówno ten z głośników, jak i zamykania drzwi ;-) ). Nie zapomnij o naklejeniu maty na blachę drzwi od środka.

2. IMO fabryczny zestaw tyłka nie urywa, ale z dobrym radiem daje radę na tyle, żeby nie było wielkich powodów do narzekań (audiofilem nie jestem);

3. Odseparowany zestaw powinien znacznie poprawić odsłuch - piszczki na podszybiu (można je wkleić w trójkąty przy lusterkach) + dobry głośnik w drzwi (oczywiście ze zwrotnicami);

4. Dobry bas - bagażnik, wnętrze koła zapasowego, albo wersja "pod fotel". Dźwięki niskotonowe nie są "przestrzenne" (za to odpowiadają "piszczki").

 

Jeśli chodzi o demontaż paneli, to nie ma z tym wiele pracy. Zmiana głośników - powinieneś zastosować dystansy, nie są drogie (i też zwróć uwagę, czy są impregnowane (najczęściej są z MDF'u). Głośniki - nawet podstawowy Hertz DSK 165 (że o serii ESK 165 nie wspomnę) Magnat Edition 216, zagrają lepiej niż seria...

Edytowane przez Qba25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z tym wygłuszeniem... gdzieś był temat odnośnie wygłuszenia , ponoć nie wiele to daje, ktos pisał że wywalił 600 zł na maty a efektu żadnego bynajmniej jeśli chodzi o hałas z zewnątrz, nie wiem jak się to ma do samego nagłośnienia ? Jakie maty są OK ? bo znalazłem kilka różnych np takie koleś sprzedał tego od groma więc może działać, chyba że jakieś inne propozycje. Na pewno muszą być cienkie aby się zmieściły.

 

Qba25 czy odnośnie dystansów to chodzi o to LINK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie to podstawa i fundamentalna zasada jak "najpierw masa potem rzeźba" - jeżeli chcesz osiągnąć dobrą jakość dźwięku to drzwi muszą byc wygłuszone a głośnik dobrej jakości i zasilony odpowiednim wzmacniaczem. 
Różnica pojawi się owszem po wygłuszeniu drzwi i zasileniu samym radiem ale pod wzmacniaczem zaczyna się zabawa. Komponując dobry zestaw i podkreślam dobrze wygłuszone drzwi - uzyskasz niesamowity efekt :) 
Drzwi wygłusza się z dwóch powodów - aby wyeliminować rezonans blachy oraz po to aby "stworzyć" zamkniętą komorę dla głośnika [drzwi są kolumną dla głośnika]

Dystanse są potrzebne po to aby głośnik zmieścił się w drzwiach - nie zahaczał o mechanizm szyby lub samą szybę po opuszczeniu w drzwiach. 

Z racji tego że głośnik dobrej jakości jest dużo głębszy od fabrycznego. musi zostać zamontowany na dystansie -[bardziej wypuszczony do środka samochodu] 

20101112643.jpgTak to powinno wyglądać - jest zrobione profesjonalnie :) 
Jeśli chodzi o wybór mat - Stawiał bym na STP Silwer - najlepszy stosunek jakości do ceny jak i wagi do skuteczności.

Można to również zrobić taśmą dekarską z Castoramy ale w zimie będzie się kruszyć a właściwości ma gorsze od STP czy innych mat. 
Jeżeli chcemy uzyskać dobry efekt nie powinno się stosować głośników wielo drożnych tylko średnio/nisko tonowe w drzwi a w innym miejscu głośniki wysoko tonowe. Czyli tzn zestaw odseparowany.
Nie ma sensu i nie polecam robić tego w drzwiach tylnych a jedynie w przednich, chyba że idziemy w DB drag :P

A dystanse tylko MDF/Drewno - plastiki odradzam.

Powodzenia 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

audio system mx 165 plus
- Najlepsze co może być w tym przedziale cenowym ! głosniki mistrzostwo ale maja jedną wadę ... jak są zimne to nie grają :) wszystko zależy on zasobności portfela i wymagań.

Mogę jeszcze polecić trochę droższe MOREL Tempo - ale to już jest na prawdę mocny sprzęt.

Hertz - tanio i nieźle :) ale warto dołożyć do audio systemu ale na samym radiu będzie kiszka na prawie wszystkich głośnikach :)

Jak dobrze zasilisz przód i wygłuszysz drzwi - subwoofer nie będzie potrzebny / ale przydał by się :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortis ma zdecydowanie rację w tym, co pisze :). Możesz zawsze też zerknąć na używane rzeczy. Ja mając już wzmacniacz Alpine'a + okablowanie zamknąłem się w 3-cyfrowej kwocie kupując jeden z wyższych modeli pioneera(taki bez usb, mp3, ale za to jeszcze made in japan i z ogromną ilością możliwości konfiguracji), przednie zestaw dls C5 i subwoofer dls w610. Razem z wygłuszeniem daje to naprawdę przyjemny efekt ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

audio system mx 165 plus
- Najlepsze co może być w tym przedziale cenowym ! głosniki mistrzostwo ale maja jedną wadę ... jak są zimne to nie grają :) wszystko zależy on zasobności portfela i wymagań.

Mogę jeszcze polecić trochę droższe MOREL Tempo - ale to już jest na prawdę mocny sprzęt.

Hertz - tanio i nieźle :) ale warto dołożyć do audio systemu ale na samym radiu będzie kiszka na prawie wszystkich głośnikach :)

Jak dobrze zasilisz przód i wygłuszysz drzwi - subwoofer nie będzie potrzebny / ale przydał by się :P

 

powiem szczerze, że słuchałem tempo 6 i jakoś grały podobnie do tych mx 165, a są droższe. wolałbym chyba audio systemy :) a co do mat, to ja polecam silent coat - wychodzą drożej od stp, ale jakoś opinia i reklama sprzedawcy sprawdziły się w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś w PL kupić takie dystansy z MDF ? na allegro sa tylko do forka, a na ebay same plastiki, będe w PL niebawem więc bym się zaopatrzył jeśli ktoś wie gdzie mogę je kupić online, może ktoś z forumowiczów produkuje takowe :P

Edytowane przez sc00by
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem maila od Pana z powe.pl

 

"

Witam
Nie mam takich w ofercie ale mogę wykonać tylko potrzebował bym oryginalny głośnik na wzór (który oczywiście odesłał bym z dystansami) ew jakiś rysunek z wymiarami.
 
Pozdrawiam Grzegorz
POWE"
 
Może ktoś z byłby w stanie podesłać takowe głośniki wtedy firma dotnie i wstawi do oferty takowe dystanse co zapewne nie jednemu z nas sie przyda i będzie można wstawić głośniczki bez kombinowania :) ja nie mam jak podesłać z UK , więc może ktoś pomoże ? ja osobiście potrzebował bym 2 zestawy na przód...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...