Skocz do zawartości

Forester 2.0 AT 2007 - nominalna ilość olei/płynów


Brat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

Nie udało mi się znależć na tym forum ani oficjalnej ani innej informacji o ilości płynów w poszczególnych układach auta jw. (wszystkich). W instrukcji jest jedynie info o ilości oleju silnikowego i skrzyni biegów. Będę wdzięczny za kompleksową informację na ten temat.

Marian

Edytowane przez Brat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jako ciekawostka: nie we wszystkich ASO znane są ilości nominalne płynów, nawet oleju silnikowego ...

Przykład, który mną wstrząsnął i spowodował, że już nigdy tam nie pojadę: Przegląd Forka. Dostaję fakturę, patrzę: olej silnikowy 6.0 l ! Mówię - chyba niemożliwe, przecież instrukcja mówi - 4.5 L ! No to, po interwencji szefa zmiany, zmniejszono iiość na fakturze do 5.0 ... Nie wspomnę już o tym, że wlano inną markę/rodzaj oleju niż zawsze w aucie stosowany, przy czym (ponieważ poprzedni przegląd odbywał się w tej samej stacji) w bazie danych poprzedni rodzaj figurował ...

Po kilku dniach, z czystej ciekawości wyjąłem miarkę oleju. Jego poziom znacznie przekraczał, zaznaczony na miarce dopuszczalny poziom maksymalny ! Co sugeruje niestety, że jakiś niedouczony mechanik rzeczywiście wlał większą ilość oleju niż należy, a tę ilość oleju wydał mu równie niedouczony magazynier ...

To działo się już jakiś czas temu ale do tej pory mi nie przeszło ... zdumienie.

Dla zainteresowanych - ASO Mitcar, Puławska, Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 45 lat mierzę poziom oleju w silnikach .... ale - żeby być grzecznym  ;)  - wyjaśniam: nawet na zimno poziom był kilka cm ponad linię max, a działo się to po przejechaniu ok. 1 kkm od przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co spowoduje nadmierna ilość oleju ponad stan np. kilka mm na miarce?

Kilka milimetrów nie spowoduje kompletnie nic,ale tu można mówić o 5-6 mm.

 

 

wyjaśniam: nawet na zimno poziom był kilka cm ponad linię max,

Ale taki poziom oleju,już może sprawić trochę kłopotów. ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...