Skocz do zawartości

dziwne odgłosy z 4eat


misiek_z82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczem Imprezy 2,5 z 2006 r. import z USA z automatyczną skrzynią biegów. W ostatnim czasie zauważyłem, że jak samochód postoi całą noc albo chociaż kilka godzin na świeżym powietrzu (temperatura około i poniżej 0), to po uruchomieniu silnika i włączeniu biegu D, albo R

słychać nierównomierne odgłosy tarcia, drapania, Jak przełączę na N czy P odgłosy nie występują. po przejechaniu kilkuset metrów odgłosy ustają.

Samochód ma przejechane 120K km, olej w skrzyni wymieniany w ASO przy 60k i 110k poziom płynu ok.

Odgłosy są identyczne jak na filmiku, który podpiąłem kilka wpisów niżej.

Czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem?

Edytowane przez misiek_z82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA miałem po odpale na zimno dźwięki jakby kawitacji w rurkach, okazało się że jak w lecie wymieniałem w ASO oleum to zalali "tyle żeby na pewno nie było za dużo" czyli ciut ponad min. Jak się okazało przy -20C i po nocy, oleju było na tyle mało że podsysała  sobie powietrze.

Gdy tylko olej złapał kilka stopni więcej problem znikał, pomogła dolewka i ustalenie poziomu na górnej kresce bagnetu(oczywiście pomiar w zalecanych warunkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Chciałem powrócić do tematu, bo sprawa się powtarza. Poprzednio, ponowna wymiana płynu w skrzyni problem rozwiązała. Teraz po kolejnej wymianie problem powrócił.

Znalazłem w necie filmik, w którym jest nagrany ten sam odgłos ze skrzyni (Forester). Czy ktoś ma pomysł co to może być?

link:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to problem z tłokiem na pompie oleju ATF lub ewentualnie z konwerterem=sprzęgłem?

Z pewnością stan oleju do weryfikacji i ponoć w nowszych skrzyniach procedura odpowietrzania - ponoć bo ja nie miałem z tym styczności. Ale Ci w temacie straszą nawet przed zdjęciem misy oleju AT w nowszych skrzyniach, że niby tylko komputer serwisowy daje opcję odpowietrzania.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...