Jump to content

dziwne odgłosy z 4eat

misiek_z82
 Share

Recommended Posts

Witam,

jestem posiadaczem Imprezy 2,5 z 2006 r. import z USA z automatyczną skrzynią biegów. W ostatnim czasie zauważyłem, że jak samochód postoi całą noc albo chociaż kilka godzin na świeżym powietrzu (temperatura około i poniżej 0), to po uruchomieniu silnika i włączeniu biegu D, albo R

słychać nierównomierne odgłosy tarcia, drapania, Jak przełączę na N czy P odgłosy nie występują. po przejechaniu kilkuset metrów odgłosy ustają.

Samochód ma przejechane 120K km, olej w skrzyni wymieniany w ASO przy 60k i 110k poziom płynu ok.

Odgłosy są identyczne jak na filmiku, który podpiąłem kilka wpisów niżej.

Czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem?

Edited by misiek_z82

JA miałem po odpale na zimno dźwięki jakby kawitacji w rurkach, okazało się że jak w lecie wymieniałem w ASO oleum to zalali "tyle żeby na pewno nie było za dużo" czyli ciut ponad min. Jak się okazało przy -20C i po nocy, oleju było na tyle mało że podsysała  sobie powietrze.

Gdy tylko olej złapał kilka stopni więcej problem znikał, pomogła dolewka i ustalenie poziomu na górnej kresce bagnetu(oczywiście pomiar w zalecanych warunkach).

• 3 years later...

Chciałem powrócić do tematu, bo sprawa się powtarza. Poprzednio, ponowna wymiana płynu w skrzyni problem rozwiązała. Teraz po kolejnej wymianie problem powrócił.

Znalazłem w necie filmik, w którym jest nagrany ten sam odgłos ze skrzyni (Forester). Czy ktoś ma pomysł co to może być?

link:

A nie jest to problem z tłokiem na pompie oleju ATF lub ewentualnie z konwerterem=sprzęgłem?

Z pewnością stan oleju do weryfikacji i ponoć w nowszych skrzyniach procedura odpowietrzania - ponoć bo ja nie miałem z tym styczności. Ale Ci w temacie straszą nawet przed zdjęciem misy oleju AT w nowszych skrzyniach, że niby tylko komputer serwisowy daje opcję odpowietrzania.

• Upvote 1