Skocz do zawartości

STI MY06 "podskakuje" w trasie - TTTM?


PR7EMEK

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wątpliwą przyjemność jechać pojazdem z elektrycznym wspomaganiem fajerki. Masakra. Starzy kierowcy, jak ja, chyba się nigdy nie przyzwyczają. Lepiej czułem zachowanie samochodu w Starze A 29, niż w wielu współczesnych. I z tego powodu, jeźdżę STI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słynne podskakiwanie na naszych autostradach to nic dziwnego. Mam dupowóz, który fabrycznie jest obniżony i utwardzony, auto nowe więc nie ma mowy o zużytym zawieszeniu.

Trasa z Łodzi do Wawy lub z powrotem to podskakiwanie na naszej super równej autostradzie.

Nie mówię już o twardym GC8, którym raz na kilka miesięcy zdarza mi się tamtędy jechać - ten wręcz unosi się ponad asfalt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podskakujące STI GD na asfalcie na seryjnym zawiasie to znany problem na amerykańskich forach -"bobble head effect". Nawet jakieś patenty stosują, żeby fotel zmiekczyć, żeby zniwelować odczucie

Europejczycy wolą twardsze zawieszenia dlatego niewiele się o tym mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STI tak mają i to się dzieje gdy droga ma nierówności których my nie widzimy lecz zawias wybiera bardzo dokładnie co czujemy na sobie czasem mniej a czasem więcej i trudno będzie znależć kompromis pomiędzy komfortem a doskonałym prowadzeniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, STI to wykrywacz źle ułożonych dróg :( Mam teraz nowy zestaw BC Racing i jest dokladnie tak, jak na ori zawiasie - na "pofalowanych" odcinkach skacze. Przy twardości na 75% boli kark po trasie Szczecin-Wrocław-Warszawa. Twardość 35% i buja znacznie łagodniej. W WRX'ie tego problemu nie ma, a właściwie jest, tylko prawie niezauważalny, to samo Civic 8gen. Po prostu STI jest wybitnie czułe na ten problem... za to inne auta "nie jadą" :P Aha, dzisiaj jechałem jakimś krótkim odcinkiem świeżego asfaltu we Wrocławiu i to samo - skąd oni biorą tych partaczy od budowy dróg?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...