Jump to content

zaglośny wydech. co zrobic?

Czlapus

Recommended Posts

Witam

Jak już napisałem w temacie nęka mnie problem wydechu .Pacjentem jest Subaru Impreza 2.0 N/A My97, Było wszystko dobrze tylko zachcialo mi się wydobywania bulgotu , więc wyrzucilem katalizator i przespawałem kolektor na różnoodleglościowy, pozatym niemam żdnego tłumika środkoweg dopiero końcowy i jest zagłsno . Tu nasuwa się pytanie, czy wspawanie małeg katalizatora ( 2 z kolei) coś pomoże ? Czy może będzie potrzeba wspawania tłumika środkowego? . Dodam jeszcze ,że końcowy tłumik wydaje na wyższych obrotach dziwny dzwięk ,tak jakby jakąs blaszke mial w środku . Na dodatek nie mam wspawanego żadnego złącza elastycznego ,czy to może być powodem dzwonienia ? Bardzo prosze o sensowne odpowiedzi

Pozdrawiam

Edited by Czlapus

Witam jak juz napisalem w temacie neka mnie problem wydechu ,pacjentem jest subaru impreza 2.0 N/A. My97. Bylo wszystko dobrze tylko zachcialo mi sie wydobyc bulgot. A wiec wyrzucilem katalizator i przespawalem kolektor na różnoodleglościowy pozatym niema zadnego tlumika srodkoweg dopiero koncowy i jest zaglosno . I tu przychodzi pytanie czy wspawanie maleg kat.(2 z kolei) cos pomoze ? Czy musze wspawac jakis tlumik posredni . Dodam jeszcze ze koncowy wydaje na wyzszych obrotach dziwny dzwiek tak jakby jakas blaszke mial w srodku . Nie mam wspawanego zadnego złącza elastycznego czy to przezto ? Bardzo prosze o sensowne odpowiedi

Pozdrawiam

A potrafisz poprawić ten tekst, aby był zgodny z ortografia i gramatyką ?

• Upvote 1

Witam jak juz napisalem w temacie neka mnie problem wydechu ,pacjentem jest subaru impreza 2.0 N/A. My97. Bylo wszystko dobrze tylko zachcialo mi sie wydobyc bulgot. A wiec wyrzucilem katalizator i przespawalem kolektor na różnoodleglościowy pozatym niema zadnego tlumika srodkoweg dopiero koncowy i jest zaglosno . I tu przychodzi pytanie czy wspawanie maleg kat.(2 z kolei) cos pomoze ? Czy musze wspawac jakis tlumik posredni . Dodam jeszcze ze koncowy wydaje na wyzszych obrotach dziwny dzwiek tak jakby jakas blaszke mial w srodku . Nie mam wspawanego zadnego złącza elastycznego czy to przezto ? Bardzo prosze o sensowne odpowiedi

Pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc

i do kompletu http://sjp.pwn.pl

wyrzucilem katalizator i przespawalem kolektor na różnoodleglościowy pozatym niema zadnego tlumika srodkoweg dopiero koncowy i jest zaglosno

końcowy tłumik zostawiłeś seryjny, czy zrobiłeś przelot ?

Pisze na telefonie dlatego mam problem z błędami. Zamale literki jak na moje ręce:) przepraszam. Wspawam jak narazie maly katalizator i zobacze co z tego bedzie

Tylny wydech mam "Peśla" i wlasnie komorowy ;(

Witam ponownie

Temat został dziś ogarnięty ,jest cicho i jest bulgot,

Dziękuję wszystkim za pomoc

Pozdrawiam

no daje rade, powiem że myślałem nad czymś żeby troszkę wydobyć dźwięk , problem w tym że teraz jest i tak głośno tzn nie urywa głowy ale jednak przy jeździe z obrotami 3-4k już słychać silnik co jest męczące na dłuższą metę i obawiam się że jak jeszcze zwiększę power wydechu to może już być bardzo głośno, chce mieć w miarę cicho przy zachowaniu fajnego soundu, teraz seria z PPP daje rade ale chciało by się więcej :) możesz powiedzieć jak według Ciebie jest w środku porównując oryginał do obecnego stanu ? może w procentach jak skoczył poziom głośności ?

pozdro

Niemoge powiedziec jak jest z porownaniem do oryginalu gdyż orginał miałem 2 lata temu ,odrazu po zakupie auta wybebeszyłem końcowy :) potem wpadł przelot i było baardzo głośno więc kupilem końcowy "Peśla" na alledrogo.. a teraz z tego co pamietam to jest tak z 20 % głośniej niż seria . Niemam 1 kata tego dużego i żadnego środkowego ,znaczy sie wpadla strumiennica na środek . Jak dlamnie teraz jest ideał .po przespawaniu kolektora jak niemialem zadnego Kata tylko full przelot to po 20 km piszczało mi w uszach :) więc nie polecam . Ja sie teraz zastanawiam nad jakąś końcówką basową i bedzie bulgocik piękny:)

Myśle że jakoś pomogłem w razie czego dawać z pytaniami

Pozdrawiam