Skocz do zawartości

zaglośny wydech. co zrobic?


Czlapus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak już napisałem w temacie nęka mnie problem wydechu .Pacjentem jest Subaru Impreza 2.0 N/A My97, Było wszystko dobrze tylko zachcialo mi się wydobywania bulgotu , więc wyrzucilem katalizator i przespawałem kolektor na różnoodleglościowy, pozatym niemam żdnego tłumika środkoweg dopiero końcowy i jest zagłsno . Tu nasuwa się pytanie, czy wspawanie małeg katalizatora ( 2 z kolei) coś pomoże ? Czy może będzie potrzeba wspawania tłumika środkowego? . Dodam jeszcze ,że końcowy tłumik wydaje na wyższych obrotach dziwny dzwięk ,tak jakby jakąs blaszke mial w środku . Na dodatek nie mam wspawanego żadnego złącza elastycznego ,czy to może być powodem dzwonienia ? Bardzo prosze o sensowne odpowiedzi

Pozdrawiam

Edytowane przez Czlapus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak juz napisalem w temacie neka mnie problem wydechu ,pacjentem jest subaru impreza 2.0 N/A. My97. Bylo wszystko dobrze tylko zachcialo mi sie wydobyc bulgot. A wiec wyrzucilem katalizator i przespawalem kolektor na różnoodleglościowy pozatym niema zadnego tlumika srodkoweg dopiero koncowy i jest zaglosno . I tu przychodzi pytanie czy wspawanie maleg kat.(2 z kolei) cos pomoze ? Czy musze wspawac jakis tlumik posredni . Dodam jeszcze ze koncowy wydaje na wyzszych obrotach dziwny dzwiek tak jakby jakas blaszke mial w srodku . Nie mam wspawanego zadnego złącza elastycznego czy to przezto ? Bardzo prosze o sensowne odpowiedi

Pozdrawiam

A potrafisz poprawić ten tekst, aby był zgodny z ortografia i gramatyką ?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak juz napisalem w temacie neka mnie problem wydechu ,pacjentem jest subaru impreza 2.0 N/A. My97. Bylo wszystko dobrze tylko zachcialo mi sie wydobyc bulgot. A wiec wyrzucilem katalizator i przespawalem kolektor na różnoodleglościowy pozatym niema zadnego tlumika srodkoweg dopiero koncowy i jest zaglosno . I tu przychodzi pytanie czy wspawanie maleg kat.(2 z kolei) cos pomoze ? Czy musze wspawac jakis tlumik posredni . Dodam jeszcze ze koncowy wydaje na wyzszych obrotach dziwny dzwiek tak jakby jakas blaszke mial w srodku . Nie mam wspawanego zadnego złącza elastycznego czy to przezto ? Bardzo prosze o sensowne odpowiedi

Pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc

i do kompletu http://sjp.pwn.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze na telefonie dlatego mam problem z błędami. Zamale literki jak na moje ręce:) przepraszam. Wspawam jak narazie maly katalizator i zobacze co z tego bedzie

Tylny wydech mam "Peśla" i wlasnie komorowy ;(

Witam ponownie

Temat został dziś ogarnięty ,jest cicho i jest bulgot,

Dziękuję wszystkim za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no daje rade, powiem że myślałem nad czymś żeby troszkę wydobyć dźwięk , problem w tym że teraz jest i tak głośno tzn nie urywa głowy ale jednak przy jeździe z obrotami 3-4k już słychać silnik co jest męczące na dłuższą metę i obawiam się że jak jeszcze zwiększę power wydechu to może już być bardzo głośno, chce mieć w miarę cicho przy zachowaniu fajnego soundu, teraz seria z PPP daje rade ale chciało by się więcej :) możesz powiedzieć jak według Ciebie jest w środku porównując oryginał do obecnego stanu ? może w procentach jak skoczył poziom głośności ?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemoge powiedziec jak jest z porownaniem do oryginalu gdyż orginał miałem 2 lata temu ,odrazu po zakupie auta wybebeszyłem końcowy :) potem wpadł przelot i było baardzo głośno więc kupilem końcowy "Peśla" na alledrogo.. a teraz z tego co pamietam to jest tak z 20 % głośniej niż seria . Niemam 1 kata tego dużego i żadnego środkowego ,znaczy sie wpadla strumiennica na środek . Jak dlamnie teraz jest ideał .po przespawaniu kolektora jak niemialem zadnego Kata tylko full przelot to po 20 km piszczało mi w uszach :) więc nie polecam . Ja sie teraz zastanawiam nad jakąś końcówką basową i bedzie bulgocik piękny:)

Myśle że jakoś pomogłem w razie czego dawać z pytaniami

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...