Jump to content

Obroty w 2.0 115 hp przy różnych prędkościach

Gooz
 Share

Recommended Posts

Ok a ktoś może mi konkretnie odpowiedzieć, bo z 1 posta mogę wyliczyć to co sam na oko wiem bo pamiętam ile miał obrotów. Nikt nie ma 2.0 żeby mi sprawdzić w drodze do pracy?

Z tego co pamiętam: 80km/h - 2,5k rpm, 100km/h - 3k rpm.

Nie jest to możliwe (chyba, że w grę wchodzi przekłamanie na liczniku albo sprzęgło się ślizga) :)

Przy pierwszym wychodzi Ci 32km / 1000 obrotów, przy drugim wskazaniu 33,33 km / 1000 obrotów. Na jednym biegu nie da się :)

Są tak wysokie, bo silnik jest słaby i brak skrzyni z nadbiegiem. Na piątce auto potrafi się po dłuższym czasie rozbujać do 180km/h przy mocy maksymalnej w okolicach 6000 obr (kiedyś dobiłem do tej wartości wracając z Monachium).

W turbo przełożenia są dłuższe więc jest ciszej i komfort jazdy większy - 120km/h przy 3 tys obrotów (na piątym biegu).

Są tak wysokie, bo silnik jest słaby i brak skrzyni z nadbiegiem. Na piątce auto potrafi się po dłuższym czasie rozbujać do 180km/h przy mocy maksymalnej w okolicach 6000 obr (kiedyś dobiłem do tej wartości wracając z Monachium).

W turbo przełożenia są dłuższe więc jest ciszej i komfort jazdy większy - 120km/h przy 3 tys obrotów (na piątym biegu).

Pisząc skrzynia z nadbiegiem, sugerujesz że piąty bieg ma przełożenie 1, czyli takie jak większość ma na 4 biegu?

W tych starszych Subaru to chyba żadne zaskoczenie, prędkość maksymalną uzyskuje się na najwyższym biegu, brak nadbiegu do delikatnej jazdy. Nie wiem jak w sześciobiegowych skrzyniach, ale wydaje mi się, że tam też (przynajmniej w Legacy SPEC-B i STI) nie ma nadbiegu.