Skocz do zawartości

Jak podnosić forestera? (na podnośniku)


Alfik

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy forek ma w instrukcji wskazane miejsca podnoszenia fabrycznym lewarkiem - jak prawidłowo podnosić go np. u wulkanizatora? Z innymi autami miewałem problemy z wulkanizatorami, który stosują różne wynalazki (np podnoszenie auta z ramą za progi)  - jak podnieść forka żabą albo podnośnikiem kolumnowym, by nie uszkodzić - fabryczny podnośnik ma rowek na "rant", a co z innym sprzętem - jak podnosi ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie podnosi sie za wskazane miejsca do podnoszenia.

Kazdy podnosnik czy to pneumatyczny / hydrauliczny / elektryczny ma zakonczenie wlasnie z "rowkiem" na "rant" wskazany przez producenta.

W starszych autach nie ma wskazania ale rant I tak wystepuje.

 

Skorzystaj z jakiegos polecanego wulkanizatora. Raczej chyba nie powinno byc z tym problemu.

 

Forek to nie pojazd kosmiczny i na pewno  wulkanizator podniesie go prawidlowo.

 

Chyba Jestes troche przewrazliwiony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy niby dobrzy gumiarze chcieli mi podnosić Kyrona za progi nadwozia, zamiast za ramę, raz byłem za wolny i pogięli - podkładki ze szparą widziałem - w ASO subaru, a u wulkanizatorów to są jakieś gumowe klocki, albo co popadnie. Pajero gość chciał podnosić za plastikowe progi. Często żaba bez stopy albo podnośniki pnaumatyczne i pomysły, by podnieść centralnie i robić dwa koła na raz. Planowe akcje można zrobić w wybranym miejscu, ale w aucie z dojazdówką może się zdarzyć konieczność wizyty u "pana Henia" . Moją żabą w garażu forestera nie podniosę - płaska końcówka. Rozumiem, że innych niż pod lewarek punktów podnoszenia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też Rav4 pogieli nie miłosiernie. Punkty były nie na progach, tylko bliżej wachaczy. Mało któremu się chciało zajrzeć. Jeszcze pretensje mieli jak prosiłem by się położył, lub podnosił za dyfer. Użył żaby, a nie standardowy podnośnik.

Pytanie doskonale rozumiem.

Ostatnio na wiosnę Forka podnosili mi również za dyfer poduszką pneumatyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mi też Rav4 pogieli nie miłosiernie. Punkty były nie na progach, tylko bliżej wachaczy. Mało któremu się chciało zajrzeć. Jeszcze pretensje mieli jak prosiłem by się położył, lub podnosił za dyfer. Użył żaby, a nie standardowy podnośnik.

Pytanie doskonale rozumiem.

Ostatnio na wiosnę Forka podnosili mi również za dyfer poduszką pneumatyczną.

kotlet, ale napiszę, że mi tez wygięli. Trzeba bardzo wszystkich pilnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Są zaznaczone na progu  w postaci wcięcia na tym wystającym rancie  (około 6-7 cm od końca /początku progu), czasem tych wcięć nie widać bo próg w blocie ale po oczyszczeniu sie pojawią i trzeba wtedy pomiędzy tymi wcięciami podstawiać podkładkę gumową z takim wcięciem :

Guma Nakładka Podkładka Gumowa Łap Podnośnika Żaby

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne żabki mają w zestawie takie gumy to samo dotyczy się podnośników kolumnowych też mają w zestawie tylko mechanikom nie chce się ich zmieniać bo są wkręcane z gwintem.

 

Narzędzia do warsztatu REDATS Guma podkładka 117 mm do podnośnika  dwukolumnowego - Opinie i ceny na Ceneo.pl

Edytowane przez Henryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...