Skocz do zawartości

Playstation 3


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Tu przypomina mi się sytuacja u kumpla z PS2ką jak mi chciał pokazać GTA SA - walił w to

 

pudło nieustannie żeby zaczęło czytać płytkę z grą :mrgreen: (wszystkie Ku i Chu kierowane w stronę

 

playstation, bezcenne, za naprawe sprzętu karta zapłaci :mrgreen: )

 

Jak płytka była porysowana, albo po prostu była piratem (ojej! to kradzież i nieuczciwość!) to mnie to specjalnie nie dziwi.

hehe, a żebyś wiedział - 2in1 :mrgreen:

 

Nazbierało się tego trochę :wink: taki big tasiemiec

 

Jak prawie po każdej linijce dawałeś enter to się nie dziw.

ooo..yyy :oops: już zmieniam to :mrgreen:

Gdyby to nie był OT, a modem nie był "pan P. w boykaszy" to bym paska dostał :razz: :mrgreen:

 

Nie tylko pan P. jest tutaj modem ;-)

Ale on jest najstraszniejszy :mrgreen: spójrz tylko na jego avatar :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a niestety konsole 640x480

widac ze kompletnie nie jestes w temacie konsol (i widze ze jestes z grupy osob ktore nie majac danego sprzetu/gry wiedza o nim/niej wszystko najlepiej ;) ) , przypomne Xbox360 - 1280x720p i 1920x1080i/p przy 2x AA

Tjaaa i nadal uważacie że konsole są tańsze? (
dziwne masz te cyferki bo ja Xboxa360 kupilem taniej niz 1000zl - nowego, a 1 roczny PC sie nie umywa do tego sprzetu ;)
konsola wyciąga polygonów. PS3 ciągnie 250mln polygonów' date=' Xbox360 ma ich 500mln, a karty na Pieca od

Geforce 7 i nowsze mają po 700mln polygonów.[/quote']

co z tego skoro gry i tak ładniej wygladaja na 360 :twisted: np. NFS MW, Carbon, czy SC: DA 0 te gre polecam wszystkim, RYJE BERET :twisted:

 

a i co do twojej tabelki....po raz kolejny przypominam ze nie ma czegos takiego jak FX6600 ;)

no i przy PC pozwoliles sobie podkreslic 2 rdzeniowy procesor a przy konsolach juz nie raczyles wpisac 3 rdzenie dla Xenosa i 7 dla The Cell ;) A i jeszcze jedno, PS3 ma 256 XDR dla The Cell i 256 GDDR3 dla RSXa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jumpman, panuj nad cytowaniem bo wkładasz mi w usta słowa Dawide GP ;-)

 

 

I nie próbujcie w tym wypadku zasłaniać się, że u pirata 10-20zł - BO TO NIELEGALNE JEST!!!

 

Oczywiście wszystkie mp3 i filmy jakie masz na kompie są oryginalne i nic nie ściągnąłeś z neta przez P2P itd... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba śnisz :wink: Widać ty niebarzo rozeznany jesteś :roll: Jeżeli masz mniej szczegółów to grafika nie jest lepsza! Do znudzenia to będę powtarzał.

Piszesz, że polygony nie są ważne, a PS i Xbox wzajemnie się prześcigają w wychwalaniu się ile to ich konsola wyciąga polygonów. PS3 ciągnie 250mln polygonów, Xbox360 ma ich 500mln, a karty na Pieca od Geforce 7 i nowsze mają po 700mln polygonów. Twórcy konsol pną się w góre i uzyskują co raz to większą ilość polygonów na swych maszynkach (jednak do PC nie dorównają). I Tutaj pojawia sie następny problem. IM węcej polygonów tym wyższa rozdzielczość jest potrzebna by ukryc "jagging"

(schodki na krawedziach), a niestety konsole 640x480 (odniesienie ogólne do "fyfkich" k"konzolów"):lol: Na piecu daję większą rozdzielczość i wszystko OK!

 

cyfry... one są właśnie po to aby takim jak Ty wydawało się że to co ma więcej poly jest lepsze. ale widze że nie znasz się za bardzo na grafice. Dobre tekstury w połączeniu z licznym mappingiem dają rewelacyjne efekty mimo że sam model wydaje się wręcz prymitywny.

Sprawa druga, z tą rozdzielczością to dałeś pokaz nie ma co... PS3 obsługuje tryb 1080p czyli faktyczna rozdzielczość 1920x1080. Ale ustaw sobie wyższą na swoim PC :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.. nie brałem pod uwagę ruskich przemytników, bazarów i second hand shop'ów

z Włoch, , ze sklepu, z paragonem ,a nie z zadnego bazaru (zreszta wersje Core bez problemu mozna kupic za 1100zl z gwarancja), nawet jesli mial bym kupic drozej to jest wart tych pieniedzy

 

Dwide GP - skoro PC jest taki swietny i mocny to odpal sobie 3DMarka 2006 i podziwiaj sobie te miliony polygonow :lol: ja tymczasem bede delektowal sie Gears Of War....na konsoli przynajmniej nie brakuje softu ktory by wykorzystywal nalezycie sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)dziwne masz te cyferki bo ja Xboxa360 kupilem taniej niz 1000zl - nowego (...)
No wiesz.. nie brałem pod uwagę ruskich przemytników, bazarów i second hand shop'ów :wink:

 

Ehh... ręce opadają.

Ale powiem Ci że znam gościa z jednego forum który raz na kilka miesięcy ściąga większe ilości x360 i wystawia na allegro. Ostatnią partię wystawiał po 999. Kosole nówki, nie bite, nie kradzione.

 

Jumpman jak już mamy być dokładni to x360 też będzie obsługiwał 1920x1080, ale wykorzystanie tego trybu w grach stoi jeszcze pod znakiem zapytania (chodziło głównie o filmy w HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jumpman jak już mamy być dokładni to x360 też będzie obsługiwał 1920x1080, ale wykorzystanie tego trybu w grach stoi jeszcze pod znakiem zapytania (chodziło głównie o filmy w HD)

juz wczesniej o tym wspomnialem ;) 1920x1080i juz jest obslugiwane i to przez gry - Gears Of War, a 1920x1080p bedzie jak mowisz.....jeszcze nie wiadomo, choc chodza sluchy ze HALO3..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawide-GP, dzisiaj po miesiącu czekania na półce w końcu odpaliłem z nudów maszynę składającą się z dwóch 4 rdzeniowych Xeonów 5355, zaledwie 2GB RAM - bo nie chciało mi się więcej wsadzać i z jakimiś śmieciowymi dyskami 250GB. Jeden rdzeń tego kompa zjada Twojego Athlona na śniadanie i mimo gigantycznych cyferek zupełnie nie nadaje się do grania :) Tak więc cyferki to nie wszystko.

Zresztą nie chcę być złośliwy, ale ośmieszasz się nieco tą załączoną tabelką. AMD nie produkował i nie produkuje procesora Athlon64 X2 z zegarem 3,2GHz. Najwyższy zegar tam dostępny to 2,8GHz w wydaniu topowego FX-62 lub FX-57. Najwyższy zegar w procesorach AMD obecnie produkowanych to 3.0GHz w Opteronach 256 oraz 856.

Oczywiście PS3 ma 512MB pamięci :)

Wielkość dysku twardego w konsoli nie ma takiego znaczenia jak w PC - w końcu nie instaluje się na nim zbędnych aplikacji ani systemu operacyjnego.

Nie wiem skąd wziąłeś cenę za swojego PC :)

dyski 2 x 160GB to jakieś 300 zł

1GB RAM - 200 zł

Dwa GF 6600 GT SLI to coś około 600 zł

Do tego płyta za 200 zł

Najtańszy Athlon 64 X2 to 600 zł

Optyka + klawiatura i mysz - 100 zł

Jakaś parszywa buda za 100 zł

Tak zupełnie na oko wychodzi 2100 zł za nienajświeższą konstrukcję nie dorastającą raczej do możliwości dzisiejszych konsol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawide-GP, dzisiaj po miesiącu czekania na półce w końcu odpaliłem z nudów maszynę składającą się z dwóch 4 rdzeniowych Xeonów 5355, zaledwie ......

 

......Nie wiem skąd wziąłeś cenę za swojego PC :)

dyski 2 x 160GB to jakieś 300 zł

1GB RAM - 200 zł

Dwa GF 6600 GT SLI to coś około 600 zł

Do tego płyta za 200 zł

Najtańszy Athlon 64 X2 to 600 zł

Optyka + klawiatura i mysz - 100 zł

Jakaś parszywa buda za 100 zł

Tak zupełnie na oko wychodzi 2100 zł za nienajświeższą konstrukcję nie dorastającą raczej do możliwości dzisiejszych konsol.

 

Dzięki bo już nie miąłem siły tego pisać.... po tym jak pozamiatałem tu... Jaka karta graficzna w cenie max 450zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... widze, że do niczego nie dojdziemy... N-Gage QD rulez i basta! :mrgreen: (granie mobilne, to jest to! Bez kabli i zawalania miejsca w salonie - bo nie każdy jest takim kawiorem, że ma TV w wielu pomieszczeniach).

A koszt PC był normalnie liczony z oferty hurtowni z wawy! To ja nie wiem jak tyś wyliczył taką kosmiczną cenę jak za 2tys to z P4 dwuseweniowym i GF 7 można zestaw złożyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, czyż mówisz może o Play Station Plecak edition? Tzn plecakową , przenośną konsolę Sony :lol::twisted: W kieszeń raczej tego nie włożysz (no chyba że zippem lub rarem spakujesz :mrgreen: ) Ale nie wiem dlaczego przy zakupie nie dodają właśnie tego plecaka do noszenia konsoli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawide-GP, zależy kto jakie spodnie nosi, w moich bojówkach PSP mieści się bez problemu, podobnie jak w subarowym polarku i kurtce (niesubarowa), więc z tym plecakiem nie do końca jest to prawda :)

No ale skoro PC jest takie fantastyczne do grania, oferuje tak doskonałą grafikę, modele, normalnie cud, miód i orzeszki, to czemu rynek gier na PC się ciągle kurczy, a rynek konsol rośnie? Czyżby ludzie byli tacy naiwni i nie zauważali wyższości blaszaka nad plastikowym pudełkiem bez klawiatury. bez możliwości rozbudowy, z tak nędzną grafiką?

A jak z przenośnością? Czy 3,5Kg notebooka możemy uznać za przenośną odmianę czegoś do grania? Nieco kosztowną oczywiście, nie wszystkie gry uciągnie, nie popracuje za długo na bateriach ale w zimie ogrzeje kolana... no i plecak się przyda :)

Nie ma rzeczy uniwersalnych, tak jak nie planuję na konsoli bawić się w przeglądanie forum, tak samo nie zamierzam na PC bawić się grami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha :D

ok, spokojnie, przepraszam...

Mi tam PSP mieści się w kieszeni. Od dżinsów. Nie od bojówek.

Tylko błagam niech już nikt się nie kompromituje zapodając jakieś bzdurne teksty o wyższości NG nad PSP. (taa, wiem z NG można dzwonić)

 

A co do gier na PC, to ja tam sobie pykam na PC nawet często, mimo że mam w domu 3 konsole. Ale są to gry których na konsolach poprostu nie ma. Na szczęście tytuły te nie są na tyle wymagające abym musiał mieć niewiadomo jakiego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samoobrony również :mrgreen: No i z czegoś takiego domy się buduje - cegła :mrgreen:

Aflinta ja nigdy nie uważałem, że PC jest miód, malina i idealny. Nie na rzeczy idealnych. Dlatego leni jeżdżą Imprezami, lancerami, 911, BMW, Skodami, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Need for Speed™ Carbon Demo

 

Jest już DEMO na PC

 

Need for Speed™ Carbon Demo

 

Grafika super, fizyka żenująca. Kiedy podczas Driftu choć dym pójdzie w AWD z pod 4 kół :!:

 

Jest też demo na PS2 niech jakiś konsolowiec poda linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawide-GP, jeżeli uważasz PSP za cegłę to zaproponuj w takim razie coś lepszego o mniejszych gabarytach. Z drugiej strony uważam, że przesadna miniaturyzacja jest bezcelowa - w końcu człowiek ma ręce konkretnego rozmiaru i z lupą w oczach się nie rodzi.

 

Jeszcze wracając do magicznej ilości polygonów. Najmniejsza reprezentacja takiego obiektu na ekranie to jeden piksel (mniejszych i zasłoniętych się nie rysuje). Takich pikseli na ekranie 1920x1080 mamy 2073600. Zakładając częstotliwość odświeżania monitora HDTV 60Hz (LCD i tak zazwyczaj wiele więcej nie pociągną), daje nam 124 416 000 pikseli/polygonów, tak więc nawet najwolniejsze według Ciebie i Twojej wiedzy PS3, które ma wyciągnąć 250 mln pol/sec ma jeszcze jakiś tam skromny zapas mocy. A co z resztą efektów? Nakładaniem i obróbką tekstur? Czyżbyśmy samymi wektorami mieli żyć jak w czasach 8 bitowego atari i ówczesnych symulatorów lotu, które bardziej pobudzały wyobraźnię, bo nie potrafiły nic konkretnego na ekranie przedstawić? Nawiasem mówiąc, jeżeli PS3 faktycznie miało by być wolniejsze od X360, to SCE może pakować manatki, bo za rok nikt o PS3 nie będzie pamiętał (w końcu nikt nie kupi drożej czegoś gorszego od tego co dostępne jest taniej od roku)... a o dziwo mają się całkiem dobrze i są zadziwiająco pewni siebie :)

Dobra mina do złej gry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, kupią , kupią PS3 i będzie ono wiecznie żywe ze względu na GT! ta ilość dostępnych samochodów jest zatrważajaca (na plus oczywiście) :smile:

Intakwrx, Szkoda, że w NFS tak się dzieje z AWD (opieram się o twoją opinię) :neutral: Ale dema ściagać mi się nie opłaci - około 3 listopada ma zapukać do mnie listonosz z Carbonem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc, jeżeli PS3 faktycznie miało by być wolniejsze od X360, to SCE może pakować manatki, bo za rok nikt o PS3 nie będzie pamiętał (w końcu nikt nie kupi drożej czegoś gorszego od tego co dostępne jest taniej od roku)... a o dziwo mają się całkiem dobrze i są zadziwiająco pewni siebie :)

Dobra mina do złej gry?

 

Która platforma okaże się lepsza czas pokaże. Cyferki to nie wszystko niezależnie od tego czy technicznie lepiej prezentuje się x360 czy PS3. Nie sposób jednak nie zauważyć że ostatnimi czasy Sony ma spore problemy a ich strategiczne decyzje i posunięcia wydają się poprostu dziwne. Problemy z napędem w PS3, obsów produkcji, tylko 0,5 mln konsol na starcie, cena konsoli, zmniejszenie ilości rdzeni z 8 do 7, nienajlepsza pozycja rynkowa PSP, klapa nośnika UMD Video i jeszcze te nieszczęsne baterie w laptopach. Na domiar złego pierwsze gry mogą mieć spory rozrzut w kwestii wykonania bo jak się okazuje jedni developerzy są w posiadaniu słabszych devkitów niż pozostali. No ale początki zawsze są trudne. Mam tylko nadzieję że zaoszczędzą sobie pośmiewiska jak to było w przypadku premiery PS2 gdzie jednym z tytułów startowych była gra o puszczaniu sztucznych ogni, która w całej GB sprzedała się w magicznej liczbie osiemdziesięciu kilku egzemplaży :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję że zaoszczędzą sobie pośmiewiska jak to było w przypadku premiery PS2 gdzie jednym z tytułów startowych była gra o puszczaniu sztucznych ogni, która w całej GB sprzedała się w magicznej liczbie osiemdziesięciu kilku egzemplaży

 

LOL, pamiętam tą grę. Zawsze była włączona w Platynowym Sklepie Sony na Karmelickiej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejszenie ilości rdzeni z 8 do 7

Zawsze mi się wydawało, że PS3 miał mieć 6+1 rdzeni z ósmym nieaktywnym, więc nie wiem czemu postrzega się to jako wadę.

 

jednym z tytułów startowych była gra o puszczaniu sztucznych ogni

Gusta europejskie znacznie się różnią od japońskich :) Ktoś widać pokusił się o eksperyment. Ja przyznam, że lubię w sztuczne ognie pograć (są jako minigra do EyeToy). Oczywiście jest to nieco inne, ale gra się fajnie. Ogólnie EyeToy to jest świetna sprawa, coś co sprawia, że można się dobrze pobawić w kilka osób. Maty do tańczenia też są fajne. Ty mając konsolę to zrozumiesz, inni prawdopodobnie nie, bo za mało polygonów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Cell ma standardowo 8 rdzeni. Sony zdecydowało że w PS3 będzie 7 aktywnych rdzeni. Ale wynika to tylko i wylącznie z drogiego i niedoskonałego procesu produkcyjnego. Po prostu duża część procesorów schodzących z taśm produkcyjnych ma uszkodzone nawet po kilka rdzeni. Jeżeli procesor ma sprawne przynajmniej 7 z 8 rdzeni, kwalifikuje się do wsadzenia go do PS3. Jeżeli ma mniej, leci do magazynu i czeka aż ktoś zdecyduje się go gdzieś wykorzystać ;) (the cell ma być wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu, ale to pewnie gdzieś już czytałeś)

 

A co do sztucznych ogni... ja rozumiem wszystkie konsolowe dziwactwa, chodziło mi jedynie o to że wówczas ta gra kompletnie nijak miała się do oczekiwań graczy żądnych gier nowej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...