Jump to content

Zapaliła się kontrolka poziomowania świateł

bartol
 Share

Recommended Posts

Witam. Po wymianie wymianie żarówki przez kilka dni wszystko było ok. Potem czasowo pojawiała sie kontrolka poziomowania ale po chwili znikała. Teraz pali się w zasadzie caly czas. Czyżbym nieprawidłowo wymienił żarówkę czy zbieg okoliczności? Co ew. sprawdzić?

Kontrolka jest od poziomowania nie od żarówek. Weź sprawdź jakość czujników położenia, rozepnij wtyczki zobacz czy nie zardzewiały połączenia. Jak była bez plus to nie masz problemów z granicą światło cienia?

Jeżdżę glownie w mieście więc ciężko to ocenić.

Może zle zamontowalem ta żarówkę. Jutro sprawdzę te połączenia.

Jako że nie bardzo przekonuje mnie stwierdzenie"zbieg okoliczności" postanowiłem jeszcze raz zdemontować i zamontować żarówkę. Okazało się, że zabieg pomógł, kontrolka zniknęła, a na jak długo to się okaże;-)

Kontrolka już się nie świeci, natomiast wydaje mi sie, że swiatla świecą trochę za nisko.

Co dalej z tym robić. Jak je podnieść? Poziomowanie nie działa?

Edited by bartol

Dzięki za poradę;-)

Jedyna sensowna i kosztowna (400 zł) porada to jechać do ASO i kupić cały mechanizm. Święcąca kontrolka to objawa zepsutego mechanizmu do poziomowania, a konkretnie pewnie uszkodził się styk i słabo kontaktuje. Przy próbie odpięcia wtyczki z gniazda rozsypie ci się w rękach. Przerabiałem to już na wszystkie sposoby i jedynie zakup nowych mechanizmów do samo poziomowania pomógł.