Skocz do zawartości

plusy i minusy 2,5 benzyna w automacie


bobbudowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Upatrzyłem sobie Forestera z 2010 lub młodszego z silnikiem 2,5 benzyna i skrzynią automatyczną. Potrzebuję mocnego auta do holowania przyczepy kampingowej na długich dystansach z wymagajacymi podjazdami oraz jazdy po plaży z obciążeniem (wyciągam motorówkę na przyczepce z morza).

Na co szczególnie zwrócic uwagę, czy są jakieś elementy wrażliwe w tym modelu? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec przyczepy kempingowej z podjazdami i motorówki - pomyśl o Outbacku H6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjaśniając bardziej - w 2009,10 i chyba 2011(?) był w PL sprzedawany Outback z silnikiem 3.6l, 6cyl. - czyli zdecydowanie większy moment z dołu & pancerny automat (taki sam był wówczas montowany w nissanie titan...).

Albo szukaj sprowadzonego z US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz jak znaleźć bo mam powolną starą komórkę :) ale na forum (o ile dobrze pamiętam nick) Maciek_GT chce sprzedać swojego wymuskanego Outbacka 3.6 za jakieś 96tys chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał forestera, miałem OBK 2,5 AT 2005 US a teraz mam Forka 2,5 AT 2011 US i powiem wam że ten forek dużo lepiej się zbiera, moc niby minimalnie większa (chyba tylko 5 KM) ale czuć róznicę. Poza tym w tym już jest łańcuch a nie pasek. 

W OBK podstawowa wada to delikatne i miękkie zawieszenie, miłe przy spokojnej jeździe bez obciążenia bo jest fajny komfort ale z obciążeniem na zakrętach - mały dramat.

Forek dużo bardzij stabilny pod tym względem. OBK w wersji H6 2006 rocznik miał kolega i z zawieszeniem było to samo ale mocy miał pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...