Jump to content

Trzeszczy po wymianie przedniej szyby


grzywaczewski

Recommended Posts

W Imprezie Ivi (Hawk 2007) zostala wymieniona przednia szyba - szkoda po trafieniu kamieniem na autostradzie. Nowa szyba Pilkington zalozona w Lodzi w serwisie Pana Marka Troszynskiego.

I niestety, ale w czasie jazdy po nierownosciach przy prawym slupku glosno trzeszczy-stuka. Po zjeciu plastikow i maskownicy podszybia... trzeszczy i stuka glosniej i wyrazniej. Wczesniej nie trzeszczalo, nie stukalo. Ewidentrze dzwiek dochodzi "ze" slupka przed pasazerem. Nie trzeba jechac szybko, wystarczy ze "buda" zapracuje.

Pan Marek niestety podszedl do tematu tak, ze:
- owszem trzeszczy,
- ale moze mi sie zdaje
- a moze trzeszczalo wczesniej
- a jesli trzeszczy na skutek naprawy, to przeciez tam nie bylo co zle zrobic
- ale jesli cos poszlo nie tak, to niech znajde firme ktora to naprawi a on zaplaci
- nie wie, nie ma pomyslu, nic nie jest w stanie zrobic. Jedz pan...

Zatem zapytuje sie forumowej Braci:
a. czy ktos spotkal sie z takim problemem?

b. gdzie pojechac zeby to usunac?

Brzmi to moze smiesznie, ale mnie do smiechu nie jest. Moge takie przypadlosci zaakceptowac w Ducatku, ale nie w Imprezie.

Edited by grzywaczewski
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie trzeszczało wcześniej, a trzeszczy po naprawie nawet przy zdemontowanych osłonach: sprawdź czy lekkie naciśnięcie ręką na szybę ni spowoduje modyfikacji hałasu; wzrost lub zanikanie. Jeżeli tak jest szybę trzeba przekleić

 

- ale jesli cos poszlo nie tak, to niech znajde firme ktora to naprawi a on zaplaci - nie wie, nie ma pomyslu, nic nie jest w stanie zrobic. Jedz pan...

Wydaje się uczciwe postawienie sprawy; nie kręci, obiecuje zwrot kosztów. Niestety nie wiem gdzie podjechać - nie wiem czy ASO w Łodzi wykonuje to samo, czy ma podwykonawcę. Spróbuj zapytać Łódzkie Grono: Cybel, Dziedzic i cała parafia :)

Edited by Grzegorz Magdziarz
Link to comment
Share on other sites

Dostalem od jednego z forumowych Kolegow kontakt do firmy montujacej szyby w Lodzi. Panowie stwierdzili, zebym dal sobie tydzien czasu, bo klej wcale tak szybko nie schnie, a szyba przenosi do 30% obicazen budy. Do tego czasu mam parkowac czterema kolami na rownym a przednie maja byc prosto. Jesli po tygodniu dalej bedzie trzeszczec, to trzeba wycinac albo sie pogodzic.

Niby nic nie zrobili, ale jakze inne podejscie do problemu.

Link to comment
Share on other sites

U mnie w GC też trzeszczało po wymianie szyby (w ASO żeby nie było), trzeba było a przodu zdjąć podsufitkę i poprawić jakieś "styropiany" tyle się dowiedziałem. Przestało trzeszczeć. Ale i tak nie byłem zadowolony do końca bo wyglądało że szyba była osadzona za głęboko i podszybie na końcach odstawało mimo poprawnego zapięcia spinkami(tak niecały milimetr ale i tak wkurzało)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...