Jump to content

Operator komórkowy dla firmy

QbaqBA

Recommended Posts

Hej,

czy ktoś z Was może przerabiał ostatnio rynek telefonów dla firm i porównywał oferty? Albo jest na bieżąco? Która sieć jest najkorzystniejsza w tej chwili?

Będę wdzięczny też za wypowiedzi od "doświadczonych" użytkowników: który operator zawiódł, którego cenicie, dlaczego?

Chodzi o telefony dla 5 pracowników, raczej minimalny abonament.

Ja patrzę i wstępnie wygrywa Play, ale nie miałem nigdy z nimi doczynienia...

Thanks from the mountain.

Kuba

Praca na miejscu czy w terenie? Jezeli na miejscu, to radze kupic prepaid Playa i sprawdzic jak z zasiegiem w miejscu pracy.

Jezeli pracownicy mieliby jezdzic po Polsce, to Playa odradzam.

Ja 4 miesiace temu wynegocjowalem w t-mobile nastepujace warunki (ab. firmowy):

nieograniczone rozmowe (do wszystkich operatorow + stacjonarne)

niograniczone smsy i mmsy

2GB internet

umowa na 12 miesiecy

40pln netto

bez telefonu

z telefonem (jakims prostym dotykowym) abonament wzroslby do 60pln netto

Będąc w T-Mobile marzyłem tylko o dniu, kiedy się stamtąd w końcu wyrwę. Koszmarny kontakt, niekompetencja, zaszyfrowane i przekombinowane faktury - normalnie paranoja jakaś. Drugi nr w Orange od 13 lat i totalna olewka stałego klienta + dżungla taryf i ofert.Też stamtąd uciekłem.

Zwiałem do Playa i mam spokój. Zasięg wszędzie, bo Play korzysta z każdej sieci.

Edited by suberet

Ja korzystam z Orange i za 70 netto mam nielimitowane w Polsce + nielimitowane rozmowy z PL do EU + nielimitowane odbieranie w EU + chyba 2GB. Jedynie płątne są wychodzące z EU. Pół roku temu to był najlepszy abonament dla małych firm. W tej chwili Play ma 79,99 coś podobnego tylko dochodzi 300 darmowych minut w EU + więcej GB.

Zalezy co kto potrzebuje.

Mi na polaczeniach poza PL nie zalezy, fajnie byloby nielimitowane rozmowy w PL + sms i przynajmniej troche netu. Moze byc bez telefonu. To co napisali KamilP i Kowal brzmi sensownie, acz Play teoretycznie daje prawie to samo (bez sms) za 20 PLN netto...

Dzięki

Może niedlugo bede mial chwile wolnego, to podzwonie i ponegocjuje.

Edited by QbaqBA

QbaqBA, a w jakiej siecie obecnie jestes i co Ci proponuja na przedluzenie umowy?

Pamietaj, ze "pierwszy kontakt" operatora = oferta z du..y, ktora ma wybadac czy klient jest ogarniety (zna oferty konkurencji i negocjuje) czy przedluza umowe bez zastanowienia (jest mnooooostwo takich ludzi). Ja zawsze wysluchiwalem tego co ma mi do zaproponowania "pierwszy kontakt", nastepnie w 3-4 zdaniach sprowadzalem konsultanta na ziemie (oferta konkurencji, ktora daje na start wiecej, bo chce pozyskac nowego klienta - nawet ciut naciagnieta przeze mnie) i finalnie sam przedstawialem oferte, ktora chce dostac, aby u nich zostac.

Po takiej rozmowie przelaczano mnie do dzialu "utrzymania klienta", gdzie warunki na starcie sa o niebo lepsze niz przy "pierwszym kontakcie". Z dzialem "utrzymania kontaktu" tez nalezy negocjowac (jw.)

Powodzenia :)

Edited by KamilP

Ja mam teraz swój osobisty tel w T-mobile, ale praktycznie i tak z niego nei korzystam, bo służbowy etc... Natomias jako że zachciało mi się pobawić w biznes "na boku", to badam grunt. A że będę startował z pozycji zero (w sensie stażu w telefonii dla firm), stąd chęć przynajmniej wstępnego wybadania rynku i poznania opinii, zanim zacznę negocjować z konsultantami. Dlatego też dziękuję bardzo za wszelkie rady :)