Skocz do zawartości

Operator komórkowy dla firmy


QbaqBA

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

czy ktoś z Was może przerabiał ostatnio rynek telefonów dla firm i porównywał oferty? Albo jest na bieżąco? Która sieć jest najkorzystniejsza w tej chwili?

Będę wdzięczny też za wypowiedzi od "doświadczonych" użytkowników: który operator zawiódł, którego cenicie, dlaczego?

Chodzi o telefony dla 5 pracowników, raczej minimalny abonament.

Ja patrzę i wstępnie wygrywa Play, ale nie miałem nigdy z nimi doczynienia...

Thanks from the mountain.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca na miejscu czy w terenie? Jezeli na miejscu, to radze kupic prepaid Playa i sprawdzic jak z zasiegiem w miejscu pracy.

Jezeli pracownicy mieliby jezdzic po Polsce, to Playa odradzam.

 

Ja 4 miesiace temu wynegocjowalem w t-mobile nastepujace warunki (ab. firmowy):

nieograniczone rozmowe (do wszystkich operatorow + stacjonarne)

niograniczone smsy i mmsy

2GB internet

umowa na 12 miesiecy

40pln netto

bez telefonu

z telefonem (jakims prostym dotykowym) abonament wzroslby do 60pln netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w T-Mobile marzyłem tylko o dniu, kiedy się stamtąd w końcu wyrwę. Koszmarny kontakt, niekompetencja, zaszyfrowane i przekombinowane faktury - normalnie paranoja jakaś. Drugi nr w Orange od 13 lat i totalna olewka stałego klienta + dżungla taryf i ofert.Też stamtąd uciekłem.

Zwiałem do Playa i mam spokój. Zasięg wszędzie, bo Play korzysta z każdej sieci.

Edytowane przez suberet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Orange i za 70 netto mam nielimitowane w Polsce + nielimitowane rozmowy z PL do EU + nielimitowane odbieranie w EU + chyba 2GB. Jedynie płątne są wychodzące z EU. Pół roku temu to był najlepszy abonament dla małych firm. W tej chwili Play ma 79,99 coś podobnego tylko dochodzi 300 darmowych minut w EU + więcej GB.

Zalezy co kto potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na polaczeniach poza PL nie zalezy, fajnie byloby nielimitowane rozmowy w PL + sms i przynajmniej troche netu. Moze byc bez telefonu. To co napisali KamilP i Kowal brzmi sensownie, acz Play teoretycznie daje prawie to samo (bez sms) za 20 PLN netto...

Dzięki

Może niedlugo bede mial chwile wolnego, to podzwonie i ponegocjuje.

Edytowane przez QbaqBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QbaqBA, a w jakiej siecie obecnie jestes i co Ci proponuja na przedluzenie umowy?

 

Pamietaj, ze "pierwszy kontakt" operatora = oferta z du..y, ktora ma wybadac czy klient jest ogarniety (zna oferty konkurencji i negocjuje) czy przedluza umowe bez zastanowienia (jest mnooooostwo takich ludzi). Ja zawsze wysluchiwalem tego co ma mi do zaproponowania "pierwszy kontakt", nastepnie w 3-4 zdaniach sprowadzalem konsultanta na ziemie (oferta konkurencji, ktora daje na start wiecej, bo chce pozyskac nowego klienta - nawet ciut naciagnieta przeze mnie) i finalnie sam przedstawialem oferte, ktora chce dostac, aby u nich zostac.

Po takiej rozmowie przelaczano mnie do dzialu "utrzymania klienta", gdzie warunki na starcie sa o niebo lepsze niz przy "pierwszym kontakcie". Z dzialem "utrzymania kontaktu" tez nalezy negocjowac (jw.)

Powodzenia :)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz swój osobisty tel w T-mobile, ale praktycznie i tak z niego nei korzystam, bo służbowy etc... Natomias jako że zachciało mi się pobawić w biznes "na boku", to badam grunt. A że będę startował z pozycji zero (w sensie stażu w telefonii dla firm), stąd chęć przynajmniej wstępnego wybadania rynku i poznania opinii, zanim zacznę negocjować z konsultantami. Dlatego też dziękuję bardzo za wszelkie rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...