Skocz do zawartości

KĄCIK KIBOLA


WiS

Rekomendowane odpowiedzi

A w Poznaniu zmontowali ;)

 

pomysł, wykonanie, przekaz super..naprawdę niezłe...na koniec jeszcze porównanie do pustych trybun na ruchu. brawo

 

ALEeee...

 

- czemu ten kibic nuci hymn Legii jak wstaje? :o

- czemu ma szczoteczkę w barwach Legii? :shock:

- a już w ogóle nie mogę skumać poco wam niebieskie szaliki z napisem z jeden strony "jedna k... w polsce jest". przebije to tylko ekipa cracovii co się nazwała "anty wisła". rzekłbym szacun!

 

 

Hymn Legii to chyba ma inna melodię, prawda? A to jest taki bonus zapewne dla tych co wiedzą o co kaman ;)

Co do szalika tak już jest, ja akurat takim "zagorzałym fanem Legii" nie jestem wiec też w sumie mi to nie pasowało do klipu z przesłaniem. Na jego drugiej stronie jest "Jeden jest Mistrz Polski" to są wersy jednej z przyśpiewek. Szczoteczkę też zauważyłem, ale nie wiem czy to przypadek czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jedna k... w polsce jest". przebije to tylko ekipa cracovii co się nazwała "anty wisła". rzekłbym szacun!

 

A ŁOWCY ŚMIErDZIELI to co :?: :?: :!: :!: :mrgreen:

 

P.S. Od nas i TYLKO od nas zależy, czy te "szkodniki" będą w przyszłej kadencji sprawowac władzę.

 

-- 24 maja 2011, o 17:14 --

 

Rapid konkretnie się zaprezentował. Widac kto rządzi we Wiedniu. Austria nawet nie dążyła do konfrontacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolu$ napisał(a):

A w Poznaniu zmontowali ;)

 

 

pomysł, wykonanie, przekaz super..naprawdę niezłe...na koniec jeszcze porównanie do pustych trybun na ruchu. brawo

 

dla mnie slabe..... :P:twisted:

 

 

no i mialo byc bez polityki bo sie zaraz znowu zacznie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak Arka i Polonia B. lecą :mrgreen:

 

chyba tak ale jeżeli ja miałbym wybierać to wole Arkę w Ekstrashicie niż Cracovie.

 

ktoś oglądał MultiLigę? ... jak by poziom piłkarski dorównywał transmisji to Polska miałaby 7 miejsc w LM. Naprawdę super się na to patrzyło. I wcale nie dlatego, że z Gdyni było 7 "wejść" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus_SK, a co to jest GTS...?

 

Pozwolę sobie posłużyć się linkiem ;)

200px-GTS-Wisla-Cracovie.png

 

Swego czasu było świetne zdjęcie kibica Wisły z flagą Białej Gwiazdy i GTSem, niestety teraz nie jestem w stanie jej znaleźć :?

 

A kolega Markus_SK skrót już rozwinął 8)

 

Historii nie odwrócisz, ba, do niedawna czołowymi postaciami w strukturach Wisły były osoby z SB mocno powiązane (Pan Kapka dla przykładu).

 

A dla większości kibiców Cracovii Wisła zawsze już będzie GTSem.

 

Tak jak dla wielu fanów Wisły, Pasy to będą "Żydy".

 

Co jest mniej chwalebne szczególnie patrząc przez pryzmat historii obu klubów - cóż, nie mnie to oceniać ;)

 

 

 

Niestety, nie mogłem również znaleźć cytatu, ale apropos tego, na co się Markus_SK powołał:

 

""jedna k... w polsce jest". przebije to tylko ekipa cracovii co się nazwała "anty wisła". rzekłbym szacun!"

 

A wiesz jak się nazywa jedna z ekip Wisły :) ? Podpowiem - "Anty Jude" :)

 

Taki oto folklor krakowski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety, nie mogłem również znaleźć cytatu, ale apropos tego, na co się Markus_SK powołał:

 

""jedna k... w polsce jest". przebije to tylko ekipa cracovii co się nazwała "anty wisła". rzekłbym szacun!"

 

A wiesz jak się nazywa jedna z ekip Wisły :) ? Podpowiem - "Anty Jude" :)

 

Taki oto folklor krakowski ;)

 

 

ja jednak z ekip krakowskich najbardziej lubię: "Paka z Grodu Kraka" 8)

 

 

a tutaj taki news:

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/final-lm-polscy-kibice-zamkneli-wembley,1,4382276,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powerz, co to znaczy GTS i dlaczego klub tak się nazywał to ja wiem doskonale, wierz mi, historię Wisły Kraków znam. Od historii się nie ucieknie, masz rację, ALE to już historia... :roll: O tym, że Wisłę promowało SB i MO było decyzją polityczną a nie sportową, milicjanci nie kopali piłki w lidze... Poza tym, jeśli mówisz o historii, to NAJPIERW był TS Wisła Kraków, później ZS Wisła Kraków i od 1967 GTS... Jak już chcesz strzelać "historniejszą historią", to TS, jako najwcześniejsza nazwa Wisły, jest jak najbardziej na miejscu.... :);)

 

Nie rozumiem, dlaczego w Krakowie robi się podziały na "Psy" i "Żydy"... :roll: Dawniej chodziło się na mecz, siadało spokojnie jeden obok drugiego, bez napinki, bez awantur... Wprawdzie jest aspekt pozasportowy, który "ustawia" sytuację pomiędzy kibicami Wisły i Cracovii :roll: ale nie dajmy się zwariować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego w Krakowie robi się podziały na "Psy" i "Żydy"... :roll: Dawniej chodziło się na mecz, siadało spokojnie jeden obok drugiego, bez napinki, bez awantur... Wprawdzie jest aspekt pozasportowy, który "ustawia" sytuację pomiędzy kibicami Wisły i Cracovii :roll: ale nie dajmy się zwariować....

Zgadzam się w 101%!!!

 

Wisła ma mistrza, Cracovia prawdopodobnie się utrzyma, nic tylko się cieszyć, krakusy! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego w Krakowie robi się podziały na "Psy" i "Żydy"... :roll: Dawniej chodziło się na mecz, siadało spokojnie jeden obok drugiego, .

 

sory ale kiedy, w jakich latach tak było ?

bo jak sie patrzy na to wszystko to już od lat 70-tych nikt w Krakowie obok siebie nie siadał

a i przed 39 potrafiło być u was Derbowo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumas_72, sorry, ale jako kilkuletni dzieciak byłem na Derbach i nie pamiętam, żeby doszło do pomeczowej zadymy... Wg Ciebie notoryczne walki kiboli za kawałek szalika są ok...? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że Wisłę promowało SB i MO było decyzją polityczną a nie sportową

 

Problem w tym, że była to decyzja polityczna i jak najbardziej sportowa Waszych władz. Nie wiem czy wiesz, najpierw "Pan Władza" chciał aby to Cracovia była klubem milicyjnym, ustrojowym. U nas po prostu zostało powiedziane "Nie", włącznie ze wszystkimi tego konsekwencjami, m.in. późniejszym spaleniu prawie całego naszego stadionu. U Was zostało to wszystko przyjęte z otwartymi rękoma przez Wasze władze.

 

Polecam np: początek tego wątku - http://www.cracovia.krakow.pl/read.php?4,1390194

 

1949 - 1990 - przecież to prawie połowa działalności klubu, a tu jest mowa TYLKO o prezesach :)

 

W całym wątku jest wiele ciekawych historii, anegdot, ważnych faktów

 

Jak już chcesz strzelać "historniejszą historią", to TS, jako najwcześniejsza nazwa Wisły, jest jak najbardziej na miejscu.... :);)

 

Oczywiście, TS to pierwotna nazwa Wisły. Niemniej, tak jak napisałem wcześniej, dla większości kibiców Cracovii Wisła zawsze będzie już GTSem.

Powód?

Kilka linijek wyżej :)

 

Nie rozumiem, dlaczego w Krakowie robi się podziały na "Psy" i "Żydy"... :roll: Dawniej chodziło się na mecz, siadało spokojnie jeden obok drugiego, bez napinki, bez awantur... Wprawdzie jest aspekt pozasportowy, który "ustawia" sytuację pomiędzy kibicami Wisły i Cracovii :roll: ale nie dajmy się zwariować....

 

Muszę przyznać, że ja tych czasów nie pamiętam, ale też pamiętać ich nie mogę.

Niemniej, mówię to szczerze, nie wyobrażam sobie iść teraz na stadion Wisły i siedzieć w innym miejscu niż klatka.

Tak, jak gdy Wisła gra w pucharach nigdy nie będę jej kibicował - z kimkolwiek by nie grała.

Bo Wisła to główny rywal. To nasz największy konkurent. I tak będzie zawsze.

Żeby było jasne, kibicuję każdej innej polskiej drużynie w rozgrywkach międzynarodowej. Każdej, ale nie zawodnikom z drugiej strony Błoń.

 

Konkludując, chcę to podkreślić, bo obraz może płynąć dość mylny. Bardzo nie lubię, ba, brzydzę się Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków jako klubem sportowym.

Natomiast, jak zapewne każdy z nas, mam bardzo wielu kolegów, znajomych, czy też przyjaciół, którzy są kibicami Wisły. Nie mam pretensji do nikogo, że kibicuje tej, a nie innej drużynie, chociaż w przypadku Białej Gwiazdy, się temu dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powerz, no, to teraz już wiem, skąd między kibicami są wieczne animozje, skoro przy Kałuży zasiadają "TACY" kibice jak Ty... I wierz mi na słowo, to nie był komplement... :roll:

To po pierwsze. Po drugie, szanowny kolego z Kałuży (i to nie obelga, tylko nazwa ulicy, żeby nie było nieporozumień...) GTS funkcjonowało od 1967 a nie, jak piszesz, od 49 roku... Nie wiem kiedy Cracovia spaliła swój stadion i w jakich okolicznościach kto był wtedy prezesem klubu ani jaką miał strukturę, nie wypowiadam się na temat faktów, o których nie mam pojęcia, może podaj link?? Ale nie powiesz mi, że w roku 49 Cracovia nie była pod jurysdykcją urzędników ZSRRu :roll: Pokaż mi klub, który wtedy nie był... :roll:

Po trzecie, piszesz, że to była decyzja sportowa, ale nie przytaczasz konkretnych faktów, co ma sport z tym wspólnego...?

Po czwarte i tu posłużę się cytatem:

"

Bo Wisła to główny rywal. To nasz największy konkurent. I tak będzie zawsze.

Żeby było jasne, kibicuję każdej innej polskiej drużynie w rozgrywkach międzynarodowej. Każdej, ale nie zawodnikom z drugiej strony Błoń.

 

Konkludując, chcę to podkreślić, bo obraz może płynąć dość mylny. Bardzo nie lubię, ba, brzydzę się Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków jako klubem sportowym.

Natomiast, jak zapewne każdy z nas, mam bardzo wielu kolegów, znajomych, czy też przyjaciół, którzy są kibicami Wisły. Nie mam pretensji do nikogo, że kibicuje tej, a nie innej drużynie, chociaż w przypadku Białej Gwiazdy, się temu dziwię."

 

Nie chcę być nieuprzejmy, ale czy Ty przeczytałeś to, co napisałeś...? :roll: Najpierw gadka o głównym rywalu, to jeszcze przełknę, wszak Derby są tylko jedne i dla mnie Cracovia to również główny rywal... Ale stwierdzenie, że brzydzisz się Wisłą... to mnie po prostu rozwaliło 8) Właśnie dzięki takim jak Ty byli koledzy "częstują" się nożami na ulicach Krakowa. W imię "ideologii" klubowej.... :| Jako 26 latek, kibic Wisły od urodzenia, znający wieeeelu ludzi kibicującym Cracovii, mogę to porównać tylko do równie bezsensownych wojen religijnych.... Jak to się mówi, "you fit the profile perfectly"...

 

I na koniec, dziwne jest dla mnie, że Cracovia nie budzi we mnie podobnych odczuć, co Wisła w Tobie... I zastanawia mnie, że np z Panem eMTe, nota bene kibicem Cracovii, spokojnie się dogadujemy i okazujemy szacunek dla swoich klubów, a z innymi ludźmi jest to niemożliwe... :lol:

 

Pozdrawiam serdecznie...

 

PS: Skoro w Polsce rządził swego czasu Bierut, też uważasz, że to "TWOJA" władza tak jak oficjele milicyjni są "MOIMI" władzami klubu...? Litości...

 

PS2: http://pl.wikipedia.org/wiki/Boles%C5%8 ... 85d.C3.B3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1yearold, Szanowny Kolega kliknął na link, który podrzuciłem we wcześniejszym poście :) ?

Chyba nie bardzo :)

To, że w nazwie nie było GTS niczego nie zmienia - znów odsyłam do linku, zrozumie Kolega o co mi chodzi :)

 

Oooo... przeinaczamy słowa :)

Cracovia sobie żadnego stadiony nie spaliła, chyba nikt by na tak "górnolotny" pomysł nie wpadł...

Jeśli mówimy o źródłach - zapraszam do Monografii Cracovii.

Ew. krótka notka - http://www.cracovia.krakow.pl/read.php? ... sg-1348821

 

Kolega również nie chce, bądź też nie umie przeczytać ze zrozumieniem tego co napisałem :)

Napisałem wyraźnie, uwaga cytuję :)

 

"Konkludując, chcę to podkreślić, bo obraz może płynąć dość mylny. Bardzo nie lubię, ba, brzydzę się Towarzystwem Sportowym Wisła Kraków jako klubem sportowym."

 

Rozróżnijmy dwa pojęcia:

KLUB i KIBICE:

Klubu nie cierpię i nikt mnie nie przekona, że przez swoją historię nie jest hańbą dla Krakowa i polskiej piłki nożnej.

Ludzi, tj. kibiców Wisły: jednych lubię, innych mniej. Tak jak kibiców Cracovii. Aby było wszystko jasne, kolejny cytat z samego siebie :) :

 

"mam bardzo wielu kolegów, znajomych, czy też przyjaciół, którzy są kibicami Wisły. Nie mam pretensji do nikogo, że kibicuje tej, a nie innej drużynie, chociaż w przypadku Białej Gwiazdy, się temu dziwię."

 

Idąc dalej, zupełnie się nie dziwię, że Cracovia nie budzi w Tobie takich skrajnych uczuć :)

Bo nie za bardzo jest ku temu powód :)

 

Od komentarzy w stylu "you fit the profile perfectly" prosiłbym jednak zaniechać.

 

Na sam koniec, w przypadku władzy, ja nie jestem dumny z tego, że taka a nie inna władza nam, jako Polakom się trafiła. Uważam, że był to wstyd.

Skoro jednak Kolega wybrał Wisłę (a mógł wybrać inaczej) i powinien być świadom jej historii, to chyba nie powinien się wstydzić za swój klub i prezesów nim rządzących przez 50 lat, prawda?

Właśnie, pytanie, czy Koledze za to wstyd czy też nie...

 

Pozdrawiam serdecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powerz,

 

Powiedz mi proszę jaką to wielką szkodę wyrządziła Wisła polskiej piłce w tamtym okresie, że stanowi ona hańbę dla krakowskiej piłki. Jak (z tym co odpowiesz) zestawić zatem Legię, w której piłkarze 'odbywali zasadniczą służbę wojskową'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...