Jump to content

Turbo Timer a system Start&Stop (odpalanie z przycisku)

Harvester
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś wie na czym polega trick, żeby skutecznie podpiąć turbotimer do samochodu z systemem start&stop (odpalanie z przycisku). Pacjent lanos STI. Po podłączeniu w sposób zwyczajowy, nie ma zamierzonego efektu, tj. samochód gaśnie po wciśnięciu przycisku, tak jakby turbotimera nie było.

Edited by Harvester

Pytanie może głupie ale czy zaciągasz ręczny przed zgaszeniem? Ja jak u siebie ręcznego nie zaciągnę to auto gaśnie po przekręceniu kluczyka, jak jest na ręcznym to dopiero wtedy zaczyna działać TT. Pytam bo nie sam nie wiedziałem że tak trzeba robić i myślałem że coś się spierdzieliło. 

Edited by matros1

matros, a TT zakładałeś może gdzieś w okolicach Warszawy? Bo w ASO mi powiedziano, że do bezkluczykowej stacyjki to TT nie da się założyć, więc chętnie bym jakiś warsztat znalazł.

Jest tak jak piszecie, przy podciągniętym ręcznym działa, ale to wciąż nie rozwiązuje problemu ponieważ znajomy chce mieć inaczej :S :(. No cóż rozumiem, że temat jeszcze nie rozgryziony... 

Jeżeli przez "inaczej" znaczy że za każdym razem ma się TT uruchomić bez względu na pozycję ręcznego to jedyne co mi do głowy przychodzi to żeby zmostkować jakoś te kable które odpowiadają za odczyt tego czy ręczny jest podciągnięty czy nie. 

wszystkie TT tak się podłącza, że działają tylko przy zaciągniętym ręcznym, tak na wypadek jakby ktoś chciał odjechać bez kluczyków - kierownica się zablokuje, silnik zgaśnie na środku skrzyżowania - i nieszczęście gotowe ...