Skocz do zawartości

doswiadczenia z bagaznikiem zintegrowanym w outbacku


Jozek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuje przetransportować 3 rowery na moim outbacku, który ma zintegrowany bagażnik więc jak rozłoże to mam poprzeczne belki z fajnym profilem, fajny mało hałasuje, niestety jak przyszło do mocowania bagażnika rowerownego to profil jest dość nietypowy i nie bardzo wiem jak założyć tam bagażnik, mogę założyć standardowe obejmy ale one dotykają tylko punktowo poprzeczek w trzech miejscach więc obawiam się że je poniszcze.  Thule nie ma żadnych rozwiązań do tych poprzeczek.

 

Czy ma ktoś może jakieś doświadczenia z tym bagażnikiem, ciekaw jestem jak jest mocny, w dokumentacji napisane jest 67kg ale mocowanie wygląda dość delikatnie, mam mieszane uczucia

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesująca jest górna powierzchnia belki,pewnie jest gumowa albo z tworzywa listwa zabezpieczająca przetłoczenie,rowek w belce,stanowiący podstawę do mocowania typu jaskółczy ogon dla akcesoriów bagażnikowych.

Tego typu mocowania posiadają wszystki firmy produkujące uchwyty rowerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety listwa ma przekrój skrzydła i nie ma ani standardowego przetłoczenia od góry jak w Thule ani żadnej maskownicy, po prostu profil zakmnięty od góry i dołu, ładnie polakierowany, i obawiam się że jak zamocuje standardowe bagażniki dachowe to mogę punktowo pouszkadzać lakier na poprzeczkach..

 

Poprzeczka w powiększeniu wygląda jak na załączonym zdjeciu, taśmy naklejone w celach ochronnych.

 

Samochód z takimi bagażnikami na stornie http://subaru.pl/2014outback_20d00x.html

 

 

post-16099-0-79925900-1406822116_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozek nie wiem, jakie masz bagażniki rowerowe, ja do bagażników Thule dostałem w zestawie adaptery do belek bez rowka - takie, jak poniżej - może podejdą do tych belek w OBK. Fakt, że każda obejma bez gumy uszkodzi lakier.

 

VGfUCT.jpg

 

Pytałeś u dealera subaru - jaki jest dedykowany patent do tego typu belek?

 

To jest chyba takie samo rozwiązanie, jakie do tej pory było stosowane w USA. 

Nie zgłębiałem tematu, ale google wyrzucił mi coś takiego: http://www.orsracksdirect.com/2012-subaru-outback-roof-bike-racks.html

Wygląda na to, że do bagażników rowerowych trzeba najpierw zamontować klasyczne belki. Jak na moje oko europejski odpowiednik tych stóp co na zdjęciu, to jest Thule 775 - czyli modelk uniwersalny do nietypowych relingów i do nich możesz założyć belki, jakie ci odpowiadają (oczywiście z oferty tego producenta).

 

Dziwne, myślałem, że ten amerykański patent poza tym, że jest wątpliwej urody (w moim odczuciu) daje duże możliwości i nie generuje dodatkowych kosztów na zakup łap i belek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie patrzyłeś u Dealera ? Ja wiem że tam wszystko ma abstrakcyjne ceny ale może się okazać że to jedyne rozwiązanie.

Wiem też że dla SUBARU bagażniki i cały osprzęt produkuje "MountBlanc" więc sugeruję u nich szukać ale też może być trudno ...

Jeden z dealerów "MountBlanc'a" mówił mi że umowa między SUBARU a MountBlanc jest tak podpisana że pod swoja nazwą MounBlanc może sprzedawać akcesoria dopiero po roku czy dwóch od premiery danego samochodu.

 

Ale sprawdzić warto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam bagażniki Thule z mocowaniem jak na obrazku powyżej, daje się zapiąć na belkach Subaru ale dotyka punktowo więc obawiam się że je poniszcze. W ramach testów obudowałem bagażnik Thule z jednej strony twardymi podkładkami meblowymi aby opierał się od góry na większej powierzchni i ucho od dołu wyłożyłem cienką taśmą. Bagażnik się trzyma OK, rowery się nie bujają. Po założeniu rowerów na dach widać ze nie stoją one w pionie poniewaź profile są wycinkiem łuku, więc rower w środku jest w pionie a boczne odchylają się na boki. W sumie dość śmiesznie ale chyba w granicach dopuszczalnych.

 

Inne warianty:

 

- bagażnik Subaru na rowery, w e-sklepie nie widze ale wpadłem do dealera i pojawił się w katalogu, cena 781 + VAT, nie komentuje ceny, ja potrzebowałbym trzech, wydaje się że nie adresuje problemu z pionem

- zacząłęm się zastanawiać na wymianą bagażników Subaru na normalne relingi, cena relingów to około 1,5 kpln + plus wymiana nie znam jeszcze ceny usługi, ale może być całkiem porównywalna, daje za to zupełnie standardowe zamowcowanie

- bagażnik na hak, opcja dająca szanse wykorzystania bagażnika w przyszłości z innym autkiem, w wersji budgetowej ale bagażnik na rowery uchylny aby można zajrzeć do bagażnika samochodu to około 2,5 kpln (montaż haka + bagażnik), wątpliwość jak należy postępować z rejestracją bo pewnie rowery ją zakryją a słyszałem, że nie można zdejmować rejestracji z samochodu

 

dzieki za wszystkie komentarze i pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Paaanyy, odgrzewam kotleta, szukajac porady.

 

Mam do wyboru dwa bagazniki dachowe w podobnej cenie - Mont Blanc Space:

 

triton650_silver.jpg

 

 

...oraz Thule Motion:

 

box-thule-motion-800-black.jpg

 

Thule troche drozszy, ale nie jakos drastycznie.

 

W tym Thule jest jakis bajer z montazem, ze sa pokretelka "dynamometryczne" - krecisz, az zacznie pyrkac i wtedy podobo z odpowiednia sila jest przykrecony. Nie wiem, jak to wyglada w tym Mont Blanc dokladnie, ale tez w teorii proste mocowanie.

No i sprawa belek - jaka jest roznica miedzy aluminiowymi, a stalowymi, poza waga i czy warto doplacic do tych oplywowych?

 

Chetnie wyslucham Waszych uwag. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat mam Thule Motion 600. Bardzo fajny box. System montażu jest genialnie prosty i szybki.

Jeśli chodzi o belki, to polecam aluminiowe o opływowym kształcie. Są zdecydowanie cichseze od stalowych.
Mam Thule Wingbar w krótkiej wersji, czyli nie wystające poza relingi. Jest naprawdę cicho.

 

Zakładam, że masz typową "starą" wersję europejską relingów w OBK, czyli nie taką, jaka jest na zdjęciu w trzecim poście tego wątku.

A całość na OBK prezentuje się tak:

 

gallery_4051_177_1605241.jpg

 

gallery_4051_177_1088402.jpg

 

gallery_4051_177_2031835.jpg

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. :)

 

Thule z wygladu jakos mi bardziej podchodzi, ale to przeciez nie o wyglad. Skoro jestes zadowolony od dwoch lat, montaz jest w porzadku, a belki aluminiowe cichsze, to wyglada, ze mam faworyta. Poczekam jeszcze chwile i byc moze ktos jeszcze cos zasugeruje. Jesli nie, to zamawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagażnik na hak

 

 

Zdecydowanie polecam. Po pierwszym załadunku rowerów nie zamieniłbym już nigdy na dachowy. :)

Rejestrację zostawiasz tam gdzie jest i dorabiasz drugą z samymi numerami (w sklepach z bagażnikami dorabiają z reguły na poczekaniu). Ważne, żeby auto można było zidentyfikować, czyli żeby numer był widoczny.

 

 

Paaanyy, odgrzewam kotleta, szukajac porady.

 

 

Wprawdzie nie jest to żaden w powyżej wymienionych, ale ja szukając dla siebie bagażnika chciałem jak najszerszy i jak najniższy. Kupiłem podobny do tego tylko model wcześniejszy.

 

http://www.interpack.eu/product-pol-4694-Box-Inter-Pack-Zenith-8-6-czarny-metalik.html

 

Nie wiem jakie masz priorytety (w sensie szerokości wysokości itd), ale dla mnie ten jest super. Wchodzą cztery pary nart kaski i buty. A w lecie cztery torby podróżne w poprzek.  I dostęp jest w razie czego z obu stron. A auto prezentuje się zgrabnie.

post-3997-0-42223200-1415882099_thumb.jpg

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wingbar. Dokupiłem same belki, bo uchwyty miałem kupione wcześniej do imprezy, a poprzednie belki okazały się za krótkie do Forestra.

Ktoś na Subariadzie miał belki montowane na wysokości relingow na zasadzie "rozporowej",wtedy box siedzi jeszcze niżej nad dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...