Skocz do zawartości

Fotelik(i) dzieciece - opinie


piwozniak

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Problem przedstawia sie tak - mamy dwie cory, starsza ma prawie 5 lat, mlodsza 10 miesiecy.

Jakos musimy to towarzystwo przewozic.

 

Do tej pory ta starsza jezdzila w foteliku 9-18 kg (sredni ten foteli jest szczerze mowiac) a mlodsza w nosidelku.

 

Teraz starsza potrzebuje cos wiekszego a mlodszej juz bym w ten fotelik po starszej nie pakowal, wiec potrzebuje dwa foteliki, i tu rodzi sie problem.

 

Ogolnie starsza corke mam zalatwiona, bo mysle o czyms takim:

http://int.recaro-cs.com/child-seats-details/recaro-monza-nova-2-seatfix.html

 

ale co zrobic z ta mlodsza, bo

1. czy kupic jej fotelik 9-36 czyli np taki:

http://int.recaro-cs.com/child-seats-details/recaro-monza-nova-is.html

plus jest taki ze sa oba praktycznie takie same, oba zamocowane przez isofix.

minus natomiast ze ten model sie nie pochyla jak tez i dla mlodszego dziecka nie ma 5-cio punktowego mocowania. Z jednej strony jest to testowane i w testach dobrze wypada jednak mam jakies obawy przed ta "wkladka" dla mniejszych dzieci, jak tez i mysle pochylany fotelik jednak duzo daje bo dzieciakom glowa nie opada jak spia.

 

Opcja 2 (dla mlodszej):

http://int.recaro-cs.com/child-seats-details/recaro-young-sport.html

plusy to to ze jest ten fotelik pochylany i ma 5-cio punktowe pasy, minus ze nie ma mocowania isofix.

 

opcja 3 (tez dla mlodszej):

http://int.recaro-cs.com/child-seats-details/recaro-young-expert-plus.html

wtedy jezdzi do wieku 4 lat i kupujemy jej nastepny

plus ze ma isofix i 5-cio punktowe pasy

minus ze nie jest pochylany

 

I teraz pytanie, macie jakies doswiadczenie z tymi fotelikami?

Oczywiscie pojade gdzies z dzieciakami to poprzymierzac ale warto cos wiedziec wczesniej, glownie interesuje mnie czy ktos z Was wozi male dzieci w tym:

http://int.recaro-cs.com/child-seats-details/recaro-monza-nova-is.html

 

isofix jakos nie jest dla mnie krytyczny, teraz mamy fotelik bez i mysle ze skoro spelnia normy i jest testowany to oprocz wygody wkladania i wyjmowania nie wplywa to znaczaco na bezpieczenstwo.

Ten ktory mamy teraz jest koszmarny w instalowaniu a jakos dajemy rade wiec kazda zmiana bedzie na plus :)

 

Co myslicie?

A moze macie inne pomysly sugestie?

 

Dzieki wielkie!

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pozerkaj na FB - niejaki Zbigniew Urbański robił ostatnio duży test fotelików dziecięcych w podziale na wiek i wagę dzieci.

 

Może zerknij na stronę SIP - "nasz" producent też robił ostatnio dużą "OgóInokrajową Inspekcję Fotelików Dziecięcych" - teraz jeździ po Polsce z impreazmi podczas których można się spotkać ze specjalistami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że recaro szału nie robi, chyba + 1 do samopoczucia za napis.... polecam natomiast foteliki Romera. Isofix ma znaczenie i to bardzo duże, nie da się zamontować fotelika pasami tak stabilnie i bezpiecznie jak na isofix'ie (o szybkości montażu już nie wspomnę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MForbi - Dzieki, wczoraj przegladalem tez pare testow i wlasnie tam te recaro dawaly rade. Poszukam tez tego imc Urbanskiego.

A co do SIP, to masz cos blizej? na stronie za duzo (w sumie nic) nie moge znalezc.

 

@Mamooth - wlasnie te wybralem na podstawie testow, ale jak najbardziej zerkne na Romery, jakis konkretny model mozesz polecic ?

 

@pajac_am - spoks zalatwione tylko przypomnij sie za jakies 10 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MForbi - Dzieki, wczoraj przegladalem tez pare testow i wlasnie tam te recaro dawaly rade. Poszukam tez tego imc Urbanskiego.

A co do SIP, to masz cos blizej? na stronie za duzo (w sumie nic) nie moge znalezc.

 

@Mamooth - wlasnie te wybralem na podstawie testow, ale jak najbardziej zerkne na Romery, jakis konkretny model mozesz polecic ?

 

@pajac_am - spoks zalatwione tylko przypomnij sie za jakies 10 lat :)

Co do akcji SIP - zerknij tutaj : http://inspekcje-fotelikow.pl/

Pewnie trzeba by udać sie na jeden z "eventów" i tam uzyskać więcej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam natomiast foteliki Romera

Akurat córka jeździ w takim od kilku miesięcy 9-18kg. Nie ma isofix'a, bo auto zbyt wiekowe, ale z fotelika jesteśmy z Żoną zadowoleni.

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj fotelików w standardzie I-Size. Jest to standard oparty na najnowszych normach bezpieczeństwa. Ja ze swojej strony jako wielokrotny i wieloletni użytkownik polecam foteliki BeSafe. Dla starszej IziUp z rozwiązaniem chroniącym przy zderzeniach bocznych, a dla młodszej Izi Plus lub Izi Kid I-Size. Foteliki są warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj fotelików w standardzie I-Size. Jest to standard oparty na najnowszych normach bezpieczeństwa. Ja ze swojej strony jako wielokrotny i wieloletni użytkownik polecam foteliki BeSafe. Dla starszej IziUp z rozwiązaniem chroniącym przy zderzeniach bocznych, a dla młodszej Izi Plus lub Izi Kid I-Size. Foteliki są warte swojej ceny.

również polecam BeSafe w zakresie 9-18kg (model izicomfort x3). Moja pociecha chętnie do niego wsiada, a sam fotelik otacza dziecko po bokach. Wady są takie, że jest ciężki, a mocowanie iso-fix może i pomaga szybko wpiąć/wypiąć fotelik ale wyciąganie takiego monstrum przez drzwi Legacy to wyzwanie i trzeba uważać żeby nie porysować lakieru lub tapicerki na drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ, mowisz o tym?

 

http://www.besafe.com/en/car-seat-products/toddlers-car-seat-0-18-0-25kg/izi-comfort-x3-isofix

 

No wlasnie, ten fotelik co mamy teraz jest dosyc wysoki a przynajmniej siedzisko ma jakos wysoko przez co fotel pasazera musi byc przesuniety sporo do przodu zeby ziutek z tylu mial troche miejsca, nie ma tego problemu z tym izicomfortem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja corka jezdzi w takim:

 

http://int.recaro-cs.com/child-seats-details/recaro-monza-nova-2-seatfix.html

 

Pomijajac kwestie bezpieczenstwa jak poduszki boczne, isofix itp, to duzym plusem w podrozach na dluzsze dystanse to jest wbudowany glosnik ;) Puszczam malej z Ipoda bajki i mam spokoj a dziecko tak szybko sie nie nudzi. Oczywiscie nie da sie puscic na caly regulator bo ma ograniczenie glosnosci do bezpiecznej dla ucha dziecka wartosci. Dobrym rozwiazaniem tez jest pompka, ktora mozesz regulowac "zaglowek" np. jak dziecko spi to aby nie latala jej glowka to dopompowujesz powietrza, ktora wypelniaja poduszki boczne :) Jedyne minusy to cena i waga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ, mowisz o tym?

 

http://www.besafe.com/en/car-seat-products/toddlers-car-seat-0-18-0-25kg/izi-comfort-x3-isofix

 

No wlasnie, ten fotelik co mamy teraz jest dosyc wysoki a przynajmniej siedzisko ma jakos wysoko przez co fotel pasazera musi byc przesuniety sporo do przodu zeby ziutek z tylu mial troche miejsca, nie ma tego problemu z tym izicomfortem?

Ja też kupiłem ten model swojemu maluchowi i jestem bardzo zadowolony. Siedzi mu się wygodnie, ma bardzo dobrą ochrone głowy no i ogólnie jeden z lepszych dostępnych fotelików na rynku. Jak szukałem to jeździłem po kilku sklepach z fotelikami i z rozmów ze sprzedawcam wynikało jasno. Pod względem bezpieczeństwa przodują BeSafe i Romer. Za nimi jest Recaro. Dlatego też zrezygnowałem z Recaro. Co do miejsca zajmowanego przez fotelik to nie ma z tym problemu. Młody jeździł z tył a z przodu normalnie mógł siedzieć pasażer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do miejsca zajmowanego przez fotelik to nie ma z tym problemu. Młody jeździł z tył a z przodu normalnie mógł siedzieć pasażer.

U mnie córka ma dobrze, bo ja krótki jestem i siedzę blisko, więc ona ma sporo miejsca przed sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cool, dzieki wszystkim!

 

Czyli mam cos takiego:

 

BeSafe

mlodsza:

iZi Comfort X3 ISOfix (dodatkowe punkty za nazwe....)

http://www.besafe.com/en/car-seat-products/toddlers-car-seat-0-18-0-25kg/izi-comfort-x3-isofix

 

starsza:

iZi Up X3 Fix

http://www.besafe.com/en/car-seat-products/child-car-seat-15-36-kg/izi-up-x3-fix

 

 

Roemer

mlodsza:

TRIFIX

http://www.britax-roemer.com/car-seats/overview-car-seats/trifix

 

starsza:

KIDFIX XP SICT (tym razem tutaj punkty za nazwe...)

http://www.britax-roemer.com/car-seats/overview-car-seats/kidfix-xp-sict

 

No i zglowy, dziekuje wszystkim za pomoc, mam nadzieje ze komus w podobnej sytuacji sie przyda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do BeSafe to mi się przypomniało co też zaważyło na jego wyborze.

Pierwsza rzecz to ale możliwość wyboru alcantary dzięki czemu dzieciak się grzeje tak bardzo w foteliku, przyjemna w dotyku no i łatwo się czyści.

Druga sprawa to co prawda drobnostka ale jak dla mnie fajna i przydatna rzecz a mianowicie magensy wbudowane w boczki fotelika dzięki którym przy wkładaniu czy wyjmowaniu malucha możesz sobie pasy do nich "przyczepić" i nie plączą Ci się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś decydował się na BeSafe'y to firma Marko Zabawki z Siemianowic Śląskich jest ich oficjalnym importerem. Dlaczego o tym piszę: warto przed zakupem internetowym zadzwonić do nich czy dany sklep jest ich odbiorcą, bo zdarza się, że ktoś importuje prywatnie i wtedy za taki produkt importer nie bierze odpowiedzialności. A może u nich uda się rabat uzyskać. Ja kupowałem w sklepie Tosia.pl .

 

 

 

 

Szukaj fotelików w standardzie I-Size. Jest to standard oparty na najnowszych normach bezpieczeństwa. Ja ze swojej strony jako wielokrotny i wieloletni użytkownik polecam foteliki BeSafe. Dla starszej IziUp z rozwiązaniem chroniącym przy zderzeniach bocznych, a dla młodszej Izi Plus lub Izi Kid I-Size. Foteliki są warte swojej ceny.

również polecam BeSafe w zakresie 9-18kg (model izicomfort x3). Moja pociecha chętnie do niego wsiada, a sam fotelik otacza dziecko po bokach. Wady są takie, że jest ciężki, a mocowanie iso-fix może i pomaga szybko wpiąć/wypiąć fotelik ale wyciąganie takiego monstrum przez drzwi Legacy to wyzwanie i trzeba uważać żeby nie porysować lakieru lub tapicerki na drzwiach

 

 

To fakt. Ja mam wersję montowaną pasami, isofix to pestka przy tym, ale doszedłem do wprawy  :) . Natomiast te foteliki dają taki "peace of mind" jak się je montuje: są duże i ciężkie. Ja regularnie, wyjmując fotelik, targam nim uszczelkę od tylnych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ, mowisz o tym?

 

http://www.besafe.com/en/car-seat-products/toddlers-car-seat-0-18-0-25kg/izi-comfort-x3-isofix

 

No wlasnie, ten fotelik co mamy teraz jest dosyc wysoki a przynajmniej siedzisko ma jakos wysoko przez co fotel pasazera musi byc przesuniety sporo do przodu zeby ziutek z tylu mial troche miejsca, nie ma tego problemu z tym izicomfortem?

Z miejscem nie ma problemu. Fotel przedni tylko na czas montażu/demontażu warto przesunąć do przodu. Tak jak pisałem trzeba uważać przy przekładaniu go przez drzwi (jest to monolit i baza nie jest odłączana).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka jeździ w modelu Romer Safefix Plus, ważne jest również wykończenie (rodzaj materiału) ja wybrałem TrendLine czyli ten pośredni, bardzo dobrze znosi pranie w automacie. Jeśli chodzi o sam fotelik to jest dość ciężki, duży - zajmuje sporo miejsca na tylnej kanapie co w imprezie oznacza, iż nie może być zapięty za kierowcą ponieważ nie da się wówczas ustawić fotelika w położeniu skrajnego wychylenia (do snu), gdyż Mała zawadza nogami o fotel kierowcy. Posiada również solidne pasy. Moja Ola jeździ w nim od 9 miesiąca, dzisiaj ma 2,7 r., do 4 roku życia powinien  jej wystarczyć, fotelik "rośnie" wraz z dzieckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde, dzieki wszystkim za pomoc, wstepnie zdecydowalem sie na te dwa Romery, ze starsza nie ma problemu wcale z mlodsza jest troche trudniejszy wybor ale TRIFIX wydaje sie w miare lekki i mocowanie dodatkowym pasem ktory jakas tam energie pochlania w razie czego tez wydaje sie dobrym pomyslem (plus tez mysle jest taki ze nie mam tej "nozki" od bazy przed siedzeniem wiec mozna tam latwiej wrzucic plecak itd.., jedynie co to musze to sie przymierzyc bo mocowanie gornej kotwicy w OBK jest w dachu, a nie wiem jak to bedzie wygladalo z zaglowkiem i ew. kratka za siedzeniem.

 

No i jeszcze tylko znalezc jakis sklep gdzie to wszystko maja a nie taki gdzie maja czesc i za wszelka cene chca przekonac klienta do tego co akurat lezy na polce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde, dzieki wszystkim za pomoc, wstepnie zdecydowalem sie na te dwa Romery, ze starsza nie ma problemu wcale z mlodsza jest troche trudniejszy wybor ale TRIFIX wydaje sie w miare lekki i mocowanie dodatkowym pasem ktory jakas tam energie pochlania w razie czego tez wydaje sie dobrym pomyslem (plus tez mysle jest taki ze nie mam tej "nozki" od bazy przed siedzeniem wiec mozna tam latwiej wrzucic plecak itd.., jedynie co to musze to sie przymierzyc bo mocowanie gornej kotwicy w OBK jest w dachu, a nie wiem jak to bedzie wygladalo z zaglowkiem i ew. kratka za siedzeniem.

 

No i jeszcze tylko znalezc jakis sklep gdzie to wszystko maja a nie taki gdzie maja czesc i za wszelka cene chca przekonac klienta do tego co akurat lezy na polce...

pwozniak, ja właśnie ze względu na brak dobrego miejsca na zapięcie tej kotwicy w Legacy MY07 wziąłem model ze stopą.

Jaki model byś nie kupował to w sklepie stacjonarnym negocjuj cenę - często są skłonni zejść do cen sklepów internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam Romer Trifix i m.zd. jest naprawde ok - dodatkowy pas stabilizuje fotel, wiec warto go wpiac, nawet jezeli nie wyglada to jakos bardzo super. w poprzednim aucie mialem MaxiCosi z bazą FamilyFix i fotelikiem Pearl - też ok, ale m.zd Romer jest lepszy i wygodniejszy dla dziecka. Foteliki bez pasów zdecydowanie odradzam - po pierwsze ciezko przekonac dziecko do jezdzenia w czyms takiem a po drugie nie wierze ze w przypadku dachowania ten fotelik utrzyma dzieciaka na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ, przypinales czy doszedles do wniosku ze nie bedzie dobrze ?

Nie przypinałem. IMO mocowanie tego pasa do sufitu (w kombi) jest średnio estetyczne. Mnie wkurza nawet jak mam wyciągnięty z sufitu pas dla pasażera na środku kanapy. Nie wiem czemu subaru stosuje takie rozwiązanie - z wygodą, ergonomią i estetyką nie ma to wiele wspólnego. Ale ad rem: jakby mocowanie pasa od fotelika było gdzieś z tyłu kanapy (tak jak na filmikach romera) to mógłbym to rozważyć; przy mocowaniu do dachu ta koncepcja odpadła. Może się mylę, ale wydaje mi się, że sztywna stopa lepiej chroni fotelik przed zanurkowaniem w dół przy zderzeniu czołowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...