Skocz do zawartości

Moje... drugie auto w życiu! :) Czyli spamu część druga.


Jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 314
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja na przykład jestem, bo dla mnie vag jest nudny, pospolity, bezduszny i wszelkie synonimy tych słów ;). Chociaż sam rozważałem przez chwilę jakieś audi, to zwyczajnie ciężko mi było sobie wyobrazić, że będzie mnie on cieszył za każdym razem jak będę do niego podchodził. Ale ja chyba trochę jestem motoryzacyjnym romantykiem i wolę psującą się alfę od niezniszczalnego golfa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bycie romantykiem a realny brak zarobków i w efekcie brak pieniędzy na utrzymanie auta to są dwie różne rzeczy. fakt, niech kupi punto hgt i co chwilę wymienia wariator i inne psujące się rzeczy, pieniądze z nieba spadają przecież :) dopóki ktoś nie jest mechanikiem, nie ma dostępu do warsztatu i do tanich części to nie ma co pchać się w auta awaryjne, żeby coś co chwilę wymieniać. robocizna też tania nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bycie romantykiem a realny brak zarobków i w efekcie brak pieniędzy na utrzymanie auta to są dwie różne rzeczy. fakt, niech kupi punto hgt i co chwilę wymienia wariator i inne psujące się rzeczy, pieniądze z nieba spadają przecież :) d

 

Patrz, a ja słyszałem na wielu forach Fiata, że wariator wymienia się przy wymianie rozrządu, więc w przypadku moich przebiegów.... zrobiłbym to raz. No, ale skoro mówisz że co chwilę, to co chwilę :)

 

Nie spadają z nieba, bo dorabiam coś. Nie jestem "synusiem tatusia", który tylko ciągnie od rodziców kasę. VAG'a nie chcę, bo te auta chce 99% ludzi w moim wieku. Nie twierdzę, że Audi czy VW to są złe auta... wręcz przeciwnie - uważam, że są okej, ale nie chcę jeździć tym co wszyscy. W dodatku jak patrzę na Golfa IV czy Audi A4 to chce mi się po prostu płakać... te auta są tak niesamowicie smutne i nudne...

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wariator moim zdaniem to mit... nawet jak się zepsuje to poza klekotaniem zauważymy spadek dynamiki i spalania... silnik się nam przez to nie rozleci. w 1.8  HGT bałbym się bardziej panewek. ale to wszystko zostało już tutaj powiedziane.

Jachu jesteś na alfaholikach? ostatnio widziałem 2 156 JTD... za +/- 8k takie Wash and Go i Alfa i bezawaryjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie przód i tak będzie do tyłku dostawać strasznie... biorąc pod uwagę to, że prawie nie ma mechaników, którzy potrafią to poskładać, jest to problem. wahacze 1200zł, jedziesz do mechanika, on z lenistwa robi błąd, wyjeżdżasz z warsztatu i po pierwszej dziurze skrzypi...

 

ale jeśli skrzypienie z przodu nie przeszkadza, to nawet na wydupconym zawiasie Alfa prowadzi się świetnie :)

Edytowane przez siewcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 600zł to się kupi co najwyżej fast, czyli wymiana co jakieś 10-15kkm... a jaki problem? taki, że mechanikom się nie chce, bo zawieszenie obowiązkowo musi być skręcone na aucie stojącym na kołach w pozycji na wprost i dokręcone odpowiednią siłą, a dostęp do śrub jest słaby. a jak większość mechaników dokręca na podniesionym aucie pneumatem i jeszcze najtańsze wahacze,  to nie ma co się dziwić, że się sypią co chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia (ale nie zamykajcie, bo będą foto :P). Kilka godzin temu umowa została podpisana  :)

 

Pewnie wielu z Was będzie zdzwionych, inni będą w szoku, a jeszcze inni powiedzią - okej auto!

Kupiłem Suzuki Ignis I 2WD :) Końcówka 2001 roku, wersja black edition, ma klimę, elektrykę, silnik mimo że mały (1.3 84 KM) ciągnie bardzo fajnie! Jak się go poddenerwuje pod 5-7k obrotów to fajnie brzmi i nawet jedzie :) 

Oby się sprawował i nie psuł! :) W niedziele porządne mycie i wrzucam fotki :)

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełko się robi...Co by prezentowało się tylko lepiej...Może kiedyś dane nam będzie się gdzieś ustawić...:)

A tak jak koledzy wyżej napisali...nich służy..Swoją drogą nie wiem nawet czy czymś ten black edition się różni od serii?

i czemu nie 4wd? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black editon ma pakiet zderzakow,spojler,czarny kolor i klime w standardzie :-) nie 4wd,bo to bylo jedyne ignis w regionie,a jego stan jest zadowalajacy wiec nie zastanawialem sie dlugo.

 

Plany juz rozne mam np. Biale 15 na wiosne, glosniki lepsze.. Zobaczymy! Oby sie nie psul :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...