Skocz do zawartości

Regulacja zaworow


Abraham

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W serwisie powiedziano mi ze warto byloby przejrzec i wyregulowac zawory . Czy to normale aby ustawiac po jakim czasie zawory. ? Koszt ustawienia zaworow 160 PLN.

 

Powod

Jak stoi samochod, wlaczony silnik , dodaje gaz i przy 2-4 tys obrotów, lekko kierownica drzy i czuc pod noga ze i podloga rowniez drzy.?

Ktos mial podobny problem.( w tym samym czasie ani nape nie chodzi ani skrzynia biegow. Dodam ze silnik rowno pracuje i rowno sie wkreca na obroty)

 

Pozdrawiam

Abraham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie zawory.Zawory beda ci graly ale nie ma od tego wibracji.Jak sa za duze luzy to auto sie moze troche mulaste zrobic. 160 zl za sprawdzenie luzu i ewentualna regulacjie? To jakas bajecznie niska cena jak na serwis?

Ja bym stawiam na jakas poduszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominalem dodac ze to serwis na bajecznej:) Na razie jestem z nich bardzo zadowolony. Ustawianie zaworow trwa podobno kilka godzin.

 

No a jak sprawdzic poduszki? Wchodzac do "kanalu" razem z mechanikiem i ruszajac silnikiem i skrzynia nie widac byloby aby to poduszka byla wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominalem dodac ze to serwis na bajecznej:) Na razie jestem z nich bardzo zadowolony. Ustawianie zaworow trwa podobno kilka godzin.

 

No a jak sprawdzic poduszki? Wchodzac do "kanalu" razem z mechanikiem i ruszajac silnikiem i skrzynia nie widac byloby aby to poduszka byla wina.

 

przejedz sie po kilku mechanikach - kazdy inaczej slyszy ;)

 

a zawory graja (dokladnie jest to cykanie) i raczej na wolnych obrotach tez je slychac

 

pojedz do kilku inncyh mechanikow i sprawdz to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W serwisie powiedziano mi ze warto byloby przejrzec i wyregulowac zawory . Czy to normale aby ustawiac po jakim czasie zawory. ? Koszt ustawienia zaworow 160 PLN.

 

Powod

Jak stoi samochod, wlaczony silnik , dodaje gaz i przy 2-4 tys obrotów, lekko kierownica drzy i czuc pod noga ze i podloga rowniez drzy.?

Ktos mial podobny problem.( w tym samym czasie ani nape nie chodzi ani skrzynia biegow. Dodam ze silnik rowno pracuje i rowno sie wkreca na obroty)

 

Pozdrawiam

Abraham

Mam podobny objaw, nasilajacy sie pod obciazeniem szczegolnie w zakresie 2-2,5 tys obrotow. Ale moje autko ma popychacze hydrauliczne, wiec to nie zawory. Bardziej stawiam na wydech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...