Skocz do zawartości

Moje Subaru


jako

Rekomendowane odpowiedzi

GRAF, ale to sa reflektory dalekosiężne wiec używa sie ich dokładnie na takich samych zasadach jak świateł drogowych

czyli poza obszarem zabudowanym jak sie nikogo nie oslepia? chyba tak? :mrgreen: - dawno prawko zadawalem :oops:

Obszar zabudowany nie ma tu nic do rzeczy :cool:

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

GRAF, ale to sa reflektory dalekosiężne wiec używa sie ich dokładnie na takich samych zasadach jak świateł drogowych

czyli poza obszarem zabudowanym jak sie nikogo nie oslepia? chyba tak? :mrgreen: - dawno prawko zadawalem :oops:

Obszar zabudowany nie ma tu nic do rzeczy :cool:

 

pzdr

Seb@

 

właśnie że ma! w terenie zabudowanym w środku nocy na pustej drodze przy sredniej widoczności dostałem 100zł za halogeny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszar zabudowany nie ma tu nic do rzeczy :cool:

właśnie że ma! w terenie zabudowanym w środku nocy na pustej drodze przy sredniej widoczności dostałem 100zł za halogeny!

Co to są halogeny? Nie bardzo wiem o czym mówisz. Sprecyzuj.

 

pzdr

Seb@

 

Tak miałem napisane na mandacie! Podejrzewam że to coś takiego dużego szklanego okrągłego w zderzaku i świeci! Ale nie jestem pewien, chyba za głupi jestem żeby samemu wykombinować co to może być halogen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem napisane na mandacie! Podejrzewam że to coś takiego dużego szklanego okrągłego w zderzaku i świeci! Ale nie jestem pewien, chyba za głupi jestem żeby samemu wykombinować co to może być halogen

Skoro dla Ciebie wszystko co wmontowane w zderzak i świeci to halogen, to proponuję zerknąć na to:

Obrazek1

i na to:

Obrazek2

Dla ułatwienia podpowiem, że za używanie tych w zderzaku z obrazka 1 nie dostałbyś mandatu, a tych z obrazka 2 jak najbardziej (w warunkach, o których pisałeś).

I pytanie za 100pkt. Jaka jest między nimi różnica?

Jeżeli będziesz miał problem z odpowiedzią, to dokładnie przeczytaj mój pierwszy post, na który odpowiedziałem Grafowi. A szczególnie to, co napisał turdziGT. Powinno być łatwiej.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to halogen i to halogen! tyle że jeden przeciwmgielny a drugi dalekosiężny! a może przez inne h sie pisze? Nieważne jakie byly? w terenie zabudowanym nie wolno! zresztą na długich też się nie jeździ w terenie zabudowanym! więc co za różnica czy jechałem na halogenach czy chalogenach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tak! Jak jest mi ciemno i mam pewność że nikogo nie oślepiam to zawsze sobie włączam długie! Mnie uczyli że nie wolno, nawet pytania na teoretyczny były o tym!

No popatrz. Jakiś ciekawy ten teoretyczny był :shock:. Czekam na paragraf, w którym podasz mi zakaz używania świateł drogowych w terenie zabudowanym.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie od zmierzchu do świtu, na nieoświetlonych drogach, zamiast świateł mijania lub łącznie z nimi, kierujący pojazdem może używać świateł drogowych, o ile nie oślepi innych kierujących albo pieszych poruszających się w kolumnie. Kierujący pojazdem, używając świateł drogowych, jest obowiązany przełączyć je na światła mijania w razie zbliżania się:

 

1. pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka, przy czym jeżeli jeden z kierujących wyłączył światła drogowe - drugi jest obowiązany uczynić to samo;

 

2. do pojazdu poprzedzającego, jeżeli kierujący może być oślepiony;

 

3. pojazdu szynowego lub komunikacji wodnej, jeżeli poruszają się w takiej odległości, że istnieje możliwość oślepienia kierujących tymi pojazdami.

 

Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

 

 

Można uzywac w terenie zabudowanym świateł drogowych oraz przeciwmgłowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie kłócił ani rzucał paragrafami! mnie tak uczyli jak zdawałem na prawko i tak zapamiętałem, czy coś sie zmieniło to nie wiem bo nie studiuje kolejnych wydań kodeksu drogowego! Skoro wiesz lepiej to ciesze sie! tez bede jezdzil na dlugich w zabudowanym, ale jak ktoś bedzie szedl chodnikiem to i tak zgasze bo nie jestem burakiem zeby komuj jebac swiatlem po oczach! Mi przeciez tez jest nie milo jak ktos tak robi! Dostalem mandat za fogi, więc jak? miałem sie kłócić że to dalekosięgi? nie dostałbym wtedy? wątpie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie od zmierzchu do świtu, na nieoświetlonych drogach, zamiast świateł mijania lub łącznie z nimi, kierujący pojazdem może używać świateł drogowych, o ile nie oślepi innych kierujących albo pieszych poruszających się w kolumnie. Kierujący pojazdem, używając świateł drogowych, jest obowiązany przełączyć je na światła mijania w razie zbliżania się:

 

1. pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka, przy czym jeżeli jeden z kierujących wyłączył światła drogowe - drugi jest obowiązany uczynić to samo;

 

2. do pojazdu poprzedzającego, jeżeli kierujący może być oślepiony;

 

3. pojazdu szynowego lub komunikacji wodnej, jeżeli poruszają się w takiej odległości, że istnieje możliwość oślepienia kierujących tymi pojazdami.

 

 

Można uzywac w terenie zabudowanym świateł drogowych.

 

Jakby to było jakby ktoś nie sypnął jakimś paragafem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...