Skocz do zawartości

Federal SS 595 FR 17/40/215 pytanko .


Mark L.A.

Rekomendowane odpowiedzi

Używam w rozmiarze 205/45/17 od kilku sezonów.Do cywilnej,nawet dynamicznej jazdy dobra opona.Nieźle trzymająca,stabilna,cicha,sprawdzająca się również na mokrym,choć tu bym nie szalał.

Sprawdziłem trzymanie na sucho na 2-3 kółkach w Kielcach i byłem miło zaskoczony,jechało się bardzo pewnie,dupka uciekła na łuku dopiero wtedy gdy było już szybko i pewnie niejeden semi slick też by poległ. ;)  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latam na Federal 595 rs s  18' 40/235 i są eleganckie - w warunkach drogowo-ulicznych miło się poślizgac( bardzo dobra kontrola w poslizgu) lecz gdy troszke popadało - rozbiłem auto dośc powaznie...poduszki, lewy błotnik, tylna podłuznica,zawias.. i takie tam. W domu powiedziałem zonie ze liście były i szadź i zakret temu wini....a to opona była...dzis juz wiem...bo o predkosc chyba nie chodziło :rolleyes:     Polecam-  na lato bardzo dobra .

Edytowane przez Admaus
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

latam na Federal 595 rs

Ale zdajesz sobie sprawę że Federal 595 SS i Federal 595 RS to dwie różne opony?

RS to semi slick z homologacją drogową i na mokre się nie nadaje.

 

Ryjeks, a jak Twoje wrażenia z RS-R? 

Też obejrzałem, opinie dot. trzymania super, ponoć nawet na mokrym są akceptowalne. Tylko parę osób narzeka, że pękają poprzecznie. Masz jakieś doświadczenia z tym?

Zależy do czego służy auto.Z trzymaniem tej opony to raczej bym nie przesadzał,szczególnie na torze,moim zdaniem Pirelli PZero Corsa wypada lepiej na suchymi i mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu federal jest tani? bo jest hinolem i nie pakują takiej kasy w marketing jak inni producenci, sam i wielu moich znajomych na nich latamy i każdy je chwali za stosunek ceny do jakości i trzymania, słyszałem o jednym przypadku uszkodzenia na kilkadziesiąt aut.

Latałem i na zwykłej i na semi, było bardzo ok. Kupując trzeba zwracać uwagę na DOTa bo często komuś zalegają dość długo na stocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał ryjeks. Daje rade ten 595 w subaru na 17-tce i spełnia znakomicie rolę opony uniwersalnej, na której można się od czasu wyżyć.

 

Pirelli PZero Corsa wypada lepiej na suchymi i mokrym

Tu się nie zgodzę. Jeździłem na rs-r i teraz mam corsy w takim samym rozmiarze w twardej mieszance.

Federal to jest opona UHP - cichy usportowiony cywil, prawie semi slick o twardych bokach. Do dailycara śmiało można stosować jako oponę do jazdy miejskiej. Na mokrym wystarczy zachować zdrowy rozsądek z prędkościami.

 

Corsa również homologowana, ale wyje jak rasowy slick i bliżej jej do opon wyczynowych. Na suchym pow 15st bije na głowę twardego rs-r'a. Ale jak tylko lekko popada, to federal znacznie lepiej odprowadza wodę i trzyma w zakrętach, co wynika z budowy bieżnika. Federal przez to gorzej hamuje, ale Subaru zazwyczaj nie cierpią na zbyt dobry hamulunek ;)

Edytowane przez graft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryjeks, a jak Twoje wrażenia z RS-R?  Też obejrzałem, opinie dot. trzymania super, ponoć nawet na mokrym są akceptowalne. Tylko parę osób narzeka, że pękają poprzecznie. Masz jakieś doświadczenia z tym?

 

Upalam go, a nawet czasami spalam i daje radę na suchym i mokrym.

Trzyma dużo lepiej od cywila na suchym i na mokrym też.

Ma bardzo twardy bark i nie ma już obawy, że uszkodzi się oponę na dziurach itd.

Tniesz, gniesz po tarkach, dziurach i dopóki zawias nie wyjdzie na maskę to jedziesz dalej ;)

 

U mnie nic się z opona nie dzieje, jedyny minus to ściera się zewnętrzny rant i trzeba w połowie cyklu życia tych opon, przełożyć je na felgach.

 

 

RS to semi slick z homologacją drogową i na mokre się nie nadaje.

 

 

Uwierz, że radzi sobie zadziwiająco dobrze. Oczywiście jest pewna granica, ale jeśli opona jest świeża i ma mięso można działać ;)

Edytowane przez ryjeks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie nic się z opona nie dzieje, jedyny minus to ściera się zewnętrzny rant i trzeba w połowie cyklu życia tych opon, przełożyć je na felgach.

Ale to kwestia opon czy może geometrii zawieszenia? Tak tylko pytam, bo się zastanawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę odmienne zdanie na temat tej opony ale to zalezy od samochodu. na civicu ( 800kg) kazda opona jest dobra jak tylko klei. STI lanos 1550kg to inna bajka. 

 

Zajezdzilem o 10 kompletow

Minusy:

Bardzo szybko "plynie" 

Szybko sie zjada na rantach bo ma bardzo miękkie barki.

Na zimno nie trzyma wcale co prawie ja wyklucza z cywila

 

 

Plusy:

Tania

Szybko się dogrzewa na torze (istotne tylko w niektórych zadaniach)

Na ciepło trzyma poprawnie choć dupy nie urywa


 

 

Ale to kwestia opon czy może geometrii zawieszenia?
raczej twardosci zawiasu lub raczej  jej braku a glownie miekkosci barku opony i eventualnie wkladki miesnej lub zbyt szerokiej opony do felgi

sorki ale to nie ta opona :huh:

 

ja pisalem o    Federal 595 RS-R TrackmUXN7-XEVKAvxWJL-K5NK5A.jpga nie o "ss".    SS 595 chyba nie jest semislickiem. To cywilna oponachoc nie wiem co to jest FR na koncu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale to kwestia opon czy może geometrii zawieszenia? Tak tylko pytam, bo się zastanawiam...

 

U mnie geometria jest fabryczna.

Jak kupowałem oponę taką infomację jako "minus" otrzymałem od dwóch użytkowników.

No i pojeździłem, a w zasadzie pokatowałem i faktycznie robi się lekkie kolano na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie geometria jest fabryczna.

Gdy jedziesz spokojnie, to jest fabryczna. Ale jak napadasz te przyczepne ronda, to robi się tak | |===/ /

Dlatego żre zewnętrzną część opony.

-2.0st z przodu śmiało można robić.

Edytowane przez graft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...