Skocz do zawartości

Spadające obroty podczas wysprzęglania a nieszczelności


sc00by

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

dzisiaj pół dnia spędziłem przy czyszczeniu przepustnicy (nie wymontowywałem jej ponieważ w środku wszystko błyszczy) sprayem do przepustnic Shell bo było sporo nalotu, ponadto wyczyściłem tym samym sprayem czujnik wolnych obrotów oraz MAF sensor sprayem na bazie alkoholu żeby wyparował a było mega zabrudzony. Po złożeniu wszystkiego do kupy (dodam że zapodałem nową uszczelkę pod czujnik obrotów ) zrobiłem test i co było lepiej to fakt że silnik był jak by bardziej dynamiczny. Jednak problem jak był a więc kiedy jechałem np na 3 czy 4 biegu powiedzmy 40-50MPH i mając wrzucony bieg zwolniłem do powiedzmy 20-15 MPH przed światłami, wciskam sprzęgło daję na luz i wtedy obroty w jednej chwili dobijają do zera co często skutkuje zgaszeniem silnika co przekłada się na brak sterowania w aucie... dzieje się tak też kiedy jadę powoli w korku no biegu 2 powiedzmy 10MPH i kiedy nagle muszę przyhamować aby auto nie zgasło wciskam sprzęgło i obroty z 1500-2000 lecą do zero i znów odbijają wskakując na 600-800. wyczytałem że mogą być jakieś nieszczelności w dolocie za filtrem powietrza... dodam że błędów żadnych nie ma w ECU. Nie wiem co jeszcze sam mogę sprawdzić bo pewnie jest to jakaś mechaniczna usterka nie elektryka. ale nie wiem co by tu jeszcze samemu sprawdzić, czy czujnik biegu jałowego może powodować takie problemy ? czy ECU by to wychwyciło ?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem sobie pod bluetooth na tablecie program Torqe Pro, jest tam taki wskaźnik jak Vaccum ? nie wiem czy to jest to co mnie interesuje ale na wolnych obrotach wartość waha się około 17-22 a kiedy jadę i wciskam gaz wartość ta maleje do zera kiedy obroty się zwiększają, nie wiem czy to tak powinno być... ? tak czy siak w jest to zapewne nieszczelność i na weekendzie muszę jej skrupulatnie poszukać, a przy okazji jaki jest wąż doprowadzający powietrze do turbo, czyli jaka średnica i czy to jakiś specjalny ? bo czytałem na forach w USA że popękane węże od turbo są dość częste , poza tym znalazłem kilka bardzo luźnych połączeń gdzie mogę jednym palcem ściągnąć wężyk ze złączki, zastanawia mnie też jeden element chyba zawór odpowietrzający (foto poniżej) wężyki do niego dochodzące prawie same z niego spadają a poza tym na białej złączce są ślady oleju , czy to normalne ?

 

pozdrawiam

1.jpg

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że elpegie nie ma? Luzy ktoś kontrolował? Po wielu bojach, sporej ilości wydanej gotówki na wymiany różnych, niepotrzebnych części polecam Ci jechać do kogoś kto potrafi to ocenić :) Nie ma żadnej zależności przygasania od temperatury silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

odświeżę temat... a więc dzisiaj byłem w serwisie subaru (angielskie aso) powiedzieli że nie są w stanie wykonać testu na szczelność , jedyne co to podpieli pod komputer co sam sobie mogę zrobić. więc nie zrobili nic. pojechałem do gościa prywatnie którego mi tam ktoś polecił z forum uk. podjął się testu na szczelność ale jakoś to dziwnie robił ponieważ tak naprawdę odłączał wszystkie wężyki z intake pipe czyli z rury dolotowej zaślepił je silikonowymi nasatkami oprócz dolotu do turbiny, zapodał na wlot nasadkę ze wskaźnikiem ciśnienia i zaczął pompować do 5PSI, ciśnienie w sumie się utrzymywało więc defacto jak stwierdził nie ma wycieku, ale nie ma go według mnie bo wszelkie wyjścia z dolotu zostały zaślepione więc powietrze nie miało gdzie uciekać oprucz turbiny... i teraz nie wiem co mam o tym myśleć...

Edytowane przez sc00by
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...