Skocz do zawartości

Automat w Subaraczkach


Limak82

Rekomendowane odpowiedzi

Co do spalanania w mieście, to u mnie jest to coś pomiędzy 12 a 15l/100 zależy jak duże są korki ;-) Średnio, od chwili zakupu mam 10,5. Jeżdżę na benzynie. Co do 5eat to jeździ się fajnie, póki co bezawaryjnie, trzeba się przestawić na "sterowanie gazem". S# urywa głowę i go nie używam, samochód jest wtedy zbyt ostry ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do automatu to 3xtak. To mój trzeci foryś i nigdy nawet nie rozważałem manuala mimo jego znaczącej przewagi do setki. ponad sekunda w 2.5T ! wadą jest to co inni opisali - stała czasowa chyba ponad sekundę, zwłoka przy redukcji i takie tam,. Przyzwyczaiłem sie i mielenie lewara w korkach to wspomnienie i współczucie dla innych. Spalanie wyższe. 15 LPG w mieście 14 benzyna

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja, to racja ;-) W S# gaz jest za bardzo czuły, ciężko się tak jeździ, ale jak kogoś podwożę to czasem włączę ;-)

 

 

 

. S# urywa głowę i go nie używam, samochód jest wtedy zbyt ostry ;-)

Z doświadczenia wiem że może i chce urwać ale nie urwie   :D

A radocha z jazdy przednia

 

 

Serio jest, aż taki efekt :drool:

A ja jeszcze nigdy nie prowadziłem Subaraka.... z tym gadżetem zwanym SI-Drive :cry:  :facepalm:

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalanania w mieście, to u mnie jest to coś pomiędzy 12 a 15l/100 zależy jak duże są korki ;-) Średnio, od chwili zakupu mam 10,5. Jeżdżę na benzynie. Co do 5eat to jeździ się fajnie, póki co bezawaryjnie, trzeba się przestawić na "sterowanie gazem". S# urywa głowę i go nie używam, samochód jest wtedy zbyt ostry ;-)

mowa chyba o sport skoro rocznik 2007???

 

niczego nie urywa, i działa tak jakby prawie nic się nie zmieniło :-(

automat to kup..... i tyle, tylko komfort a 0 dynamiki i przyjemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślę, że nie tylko ja jestem zadowolony z 5eat. Legacy czy Outback to auto o innym niż np Impreza charakterze, więc IMO automat jest jak najbardziej ok. Jednym pasuje, innym nie - trzeba się przejechać.

 

@sekator

Nie do końca rozumiem, mam auto rocznik 06 ale już my07 i si-drive jest :-) Znaczy egzemplarz poliftowy mam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA sobie nie wyobrazam w zdecydowanie bardziej sportowym i przeznaczonym do szybszej i ostrzejszej jazdy modelu Subaru,innym niz Legacy miec AT.Tak jak powyzej Kolega napisal,Legacy to auto o spokojniejszym charakterze i przeznaczeniu.W moim przypadku ,rodzinne,komfortowe,w miare szybkie auto,ale z naciskiem na wygodne i bezpieczne.AT,tylku tu.Nie wyobrazam sobie miec impreze z AT.Ja polecam,mam,korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

 A ja jeszcze nigdy nie prowadziłem Subaraka.... z tym gadżetem zwanym SI-Drive :cry:  :facepalm:

 

No to musisz to koniecznie nadrobić 

nie becz tylko gadaj, kiedy i gdzie, dam Ci .....................pokręcić pokrętełkiem  :biglol:

 

 

mowa chyba o sport skoro rocznik 2007???

 

niczego nie urywa, i działa tak jakby prawie nic się nie zmieniło :-(

automat to kup..... i tyle, tylko komfort a 0 dynamiki i przyjemności

 

Tryb sport w skrzyni co ma biegów 4 a tryb #S w skrzyni co ma tych biegów 5 , to zupełnie inna bajka  ;)

A co jest przyjemne a co nie - indywidualna ocena każdego z nas

Natomiast pisanie że w h6 brakuje dynamiki ? Chyba jakimś popsutym jeździłeś 

Edytowane przez szamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Tryb sport w skrzyni co ma biegów 4 a tryb #S w skrzyni co ma tych biegów 5 , to zupełnie inna bajka   ;)

 

A co jest przyjemne a co nie - indywidualna ocena każdego z nas

Natomiast pisanie że w h6 brakuje dynamiki ? Chyba jakimś popsutym jeździłeś"

 

chyba pomyliłem dział na tym forum, tutaj sami miłośnicy automatów :-)

 

Edytowane przez sekator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup automatycznej skrzyni biegów z kilku powodów:

uno - wygoda - jazda po zakorkowanej Warszawie to męczarnia z manualem

due - żona nie umie operować sprzęgłem i trzeba co chwile wymieniać

tre - wygoda

czre - żona nie umie dobierać biegu do prędkości pojazdu mechanicznego

 

i to wszystko.

Nie oczekuje żadnej dynamiki ponieważ nie będę wykorzystywał auta w sporcie.

Automat jest do spokojnego przemieszczania się z punktu A do B.

 

Sportowe doznania tylko i wyłącznie w manualu.

Moim skromnym zdaniem oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie H6 byłyby świetne z manualem, w automacie w trybach automatycznych doprowadza mnie do pasji to przebijanie biegu po odpuszczeniu na chwilę gazu, obroty spadają i nie można od razu szybko przyśpieszyć, ba nawet jest jeszcze gorzej bo jak się za chwilę depnie gaz to auto zamiast delikatnie przyśpieszyć zbija bieg a sekundy uciekają :-)

 

gdyby ktoś mi tak zaprogramował skrzynię żeby nie schodziła poniżej 2,5-3k obr/min już byłoby lepiej  :D

Edytowane przez sekator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie H6 byłyby świetne z manualem,

H6 z manualem - proszę bardzo Spec B to coś dla  Ciebie  :) 

w automacie w trybach automatycznych doprowadza mnie do pasji to przebijanie biegu po odpuszczeniu na chwilę gazu, obroty spadają i nie można od razu szybko przyśpieszyć, 

Właśnie tak działa program #S

Jak jechałem 170 i odpuściłem gaz to skrzynia wcale nie przerzuciła na 5 bieg :) a czarnuch zdawał się mi mówić, dawaj szamot, gazu mi daj, mamy jeszcze piątkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widze, ze dla kolegi szamota jesli chodzi o serce jest tylko jeden sluszny wybor H6 :)

kurcze, już mi to ktoś mówił  :rolleyes: 

Łopatki też masz ;-)

ożesz w mordę zapomniałem

Właśnie! są łapatki

Nawet kupuąc, myślałem że to tylko bezużyteczny bajer

Ale nie!

Do hamowania silnikiem - idealne  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...