Skocz do zawartości

Skrzypiące hamulce?


sokół40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od niedawna stałem się posiadaczem , szczęśliwym mam nadzieję, Forestera. Jest to auto z 2006r, 2.0 116Kw w automacie. Troszkę mnie zaniepokoiły pewne odgłosy wydobywające się z przednich hamulców. W momencie kiedy bardzo powoli zwalniam pedał hamulca to w początkowej fazie słychać tak jakby lekkie trzeszczenie, skrzypienie. Jest to słyszalne tylko wtedy kiedy operuję samym pedałem hamulca, minimalne ruszenie i zatrzymanie, bez zdejmowania nogi z pedału, bez użycia gazu. Takie przejachanie  5cm do przodu czy do tyłu. Kiedy ruszam normalnie , puszczam od razu całkiem hamulec, tych odgłosów nie ma. Mój mechanik oświadczył, że to odgłos pochodzący z klocków i nie ma się czym przejmować, ale na wszelki wypadek chciałem Was podpytać czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki raczej piszczą niż trzeszczą. Nie ma co dywagować, hamulce trzeba obejrzeć, w tym klocki i tarcze, w razie potrzeby przeczyścić i może pomoże (czasem jakiś syf się zbiera i potem te dziwne odgłosy), albo przy oględzinach coś wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki sebekian. Kamień z serca, tego było mi trzeba. Przy okazji nie omieszkam też w warsztacie dokładnie się tym hamulcom przyjrzeć, chociaż muszę przyznać ,że byłem w serwisie Subaru na przeglądzie przed zakupowym i wszystko wyszło na 4+.

Dziękuję Panowie za odpowiedzi i rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...