Skocz do zawartości

KYB Excel-G dla Forestera SH


Kisciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kilka dni temu zauważyłem, że w moim Forku SH 2.5T wylał się przedni lewy amortyzator.

Początkowo się zmartwiłem, lecz od razu w głowie zrodził się pomysł zamiany oryginalnych na KYB Excel-G które są polecane przez większość użytkowników Foresterów poprzednich generacji (i nie tylko). Telefon do nie-ASO i od razu podcięli mi skrzydła... KYB nie robi zamienników dla Forestera SH... i na dwa dni dałem sobie spokój i już prawie zamówiłem OEMowe... gdy jak zwykle z pomocą przyszedł US Ebay i forum subaruforester.org. Okazuje się jednak, że są! Zestaw na przód o nr seryjnych: 339170 Lewy oraz 339169 Prawy. Mało tego, w USA występuje także zestaw na tył i to nie SLS! (który wg mnie jest najgorszą rzeczą która znalazła się w tym samochodzie). Nr seryjny 341486 Tył. Wszystko byłoby piękne i usłane różami gdyby nie jeden mały problem... Przód prawy i lewy można bez problemu znaleźć w katalogu KYB Europe 2014, jednak jeżeli chodzi o tył to nie jest już tak kolorowo. W katalogu EU go nie ma.

 

Teraz wyjaśnię po co założyłem ten temat.

 

Otóż zastanawiam się ile osób ma podobne zdanie na temat SLS w SH jak ja i kto by chciał wymienić ten wynalazek na normalne i przewidywalne zawieszenie? Wiadomo, że trzeba będzie molestować polskich importerów o ten tył, czy mimo wszystko byli by w stanie go sprowadzić, jednak moje wielokrotnie kierowane zapytania do sagaauto pozostały bez odpowiedzi. Gdyby jednak to się nie udało, może znajdzie się kilku zainteresowanych na zrobienie zbiorczego zamówienia z USA?

 

Proszę o Wasze opinie na ten temat.

 

Pozdrawiam, Przemek.

 

$_57.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

SLS to porazka w Forkach...

Nie zgadzam się. Miałeś okazję jeździć dłuższy czas na sls? Bo ja mam od ponad 50 kkm, więc mam wyrobioną opinię. To jest fajne rozwiązanie, jak działa. Ładujesz auto na wakacje do pełna, a prześwit dalej masz ten sam. Komfort podróży tez się nie zmienia. A to ze wytrzymują 100km, to trudno. Prawdopodobnie raz będziesz je wymieniał...

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...